Vreme.mk - Дознај на Време.

Забава

Тејлор Свифт е „фатена“ како си ги брише мрсулите среде концерт: Го прави тоа и дома (ВИДЕО)

14 јуни 2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Познатата пејачка моментално е среде  својата турнеја „Ерас“, најголемата светска турнеја на музичар во последните неколку децении, а со по неколку илјади мобилни телефони вперени секоја вечер кон неа, речиси е невозможно нешто да сокрие на сцената.

Во видеото објавено од обожавател на X, пејачката го брише својот растечен нос за време на изведбата на „Не обвинувај ме“, а потоа може да се види како ја брише дланката и прстите од костимот што го носи.

@xcrystine grace personified @Taylor Swift @Taylor Nation #TSTheErasTour #EdinburghTSTheErasTour #swiftie #edinburghn1 #erastour ♬ original sound - xcrystine

Во друго објавено видео, пејачката повторно ја спушти раката во близина на нејзиното светкаво зелено мини здолниште и ја избриша слузта што висеше од нејзините прсти на облеката. Бројот на вакви видеа расте од ден на ден, а се појави и трето видео на кое таа свири на клавир и лиже мрсул од носот додека ѝ капе преку усните намачкани со препознатлив црвен кармин.

Откако протекоа неколку од овие видеа, фановите имаа различни реакции на оваа многу природна и на крајот човечка реакција.

„Видов три различни видеа на Тејлор како ги брише или ги лиже своите мрсули во последните 30 минути, мора да носи марамчиња со себе на сцената“, напиша едно лице на X.

- Постојано го гледам ова видео на кое Тејлор Свифт го јаде сопствениот мрсул и го брише и го фрла по целата сцена. Искрено, јадете и фрлете ги мрсулите во четири ѕида дома, тоа да се прави на сцена е лудост“, додаде друг коментатор.

Сепак, еден поддржувач праша „што е проблемот овде“, посочувајќи дека секој го прави ова кога нема марамчиња.

На популарната Тејлор не ѝ беше лесно да настапи во Шкотска на само 8 степени Целзиусови. За време на концертот поради студот морала да носи ракавици, а на самиот концерт истакнала дека ѝ се „грчат рацете од студ“.

- Многу ми е жал, ова не се случило досега, но раката ми е замрзната, само ќе ја загреам. Многу ми е непријатно – изјави таа на сцената. Следниот концерт на Свифт во рамките на нејзината турнеја „Eras“ се одржа вчера вечер во Ливерпул, Англија.

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ