Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Забава
Милош Биковиќ ОД МАКИТЕ СО РУСКИТЕ КОНЗЕРВИ ДО КАНДИДАТ ЗА ОСКАР

Милош Биковиќ ОД МАКИТЕ СО РУСКИТЕ КОНЗЕРВИ ДО КАНДИДАТ ЗА ОСКАР

3 декември 2023

Милош Биковиќ е глумец од голем формат, со карактер што се препознава, ценет во нашиот регион но и во Русија каде што работи со години
Легендарниот диџеј направи ремикс на песна од Четкар

Легендарниот диџеј направи ремикс на песна од Четкар

8 декември 2023

Легендарниот австралиски диџеј - продуцент Dr. Packer направи ремикс на песна од Владимир Четкар или поконкретно на неговата авторска композиција ‘Time Goes By’ која беше издадена на вториот студиски албум на македонскиот муз...
Ева Лонгрија среде улица ги соблече високите сандали и одеше боса (ВИДЕО)

Ева Лонгрија среде улица ги соблече високите сандали и одеше боса (ВИДЕО)

7 декември 2023

Таа за оваа прилика облече долг сребрен фустан кој го истакна нејзиното деколте и потпетиците во иста боја. Но, изгледа дека чевлите не ѝ биле баш удобни. Додека се шетала со пријателките по настанот, Ева застанала на сред улица и ги соблек
Анџелина Џоли отвори модно ателје и ги повикува фановите да се пријават и да работат кај неа

Анџелина Џоли отвори модно ателје и ги повикува фановите да се пријават и да работат кај неа

7 декември 2023

Филмската ѕвезда се пробива во светот на модата со Atelier Jolie, кое е замислено како „креативен колектив за самоизразување“. Никој не можеше ни да помисли дека некоја позната актерка би се занимавала со вакво нешто. Дури ни таа самата! -
Владо Георгиев повеќе не личи на себе: Толку се здебели што се препознава само по насмевката (фото)

Владо Георгиев повеќе не личи на себе: Толку се здебели што се препознава само по насмевката (фото)

7 декември 2023

Владо Георгиев повеќе не личи на себе: Толку се здебели што се препознава само по насмевката (фото)...
Кинез среде Пекинг пее песни од ТОШЕ ПРОЕСКИ (Видео)

Кинез среде Пекинг пее песни од ТОШЕ ПРОЕСКИ (Видео)

7 декември 2023

Кинез среде Пекинг пее
Вергара доби тужба од градежниците, кои ѝ ја реновирале вилата во Лос Анџелес: Нѐ понижуваше

Вергара доби тужба од градежниците, кои ѝ ја реновирале вилата во Лос Анџелес: Нѐ понижуваше

7 декември 2023

Во тужбата, видена од магазинот People, се наведува дека на 27 ноември, Reside Custom Homes ја обвини Вергара дека не платила две фактури испратени во март и јули 2023 година за завршена работа на домот, во вкупна вредност од 1.700.492,64 д
Брус Вилис е сѐ полошо, семејството е со него: Не знаеме уште колку време му преостанува

Брус Вилис е сѐ полошо, семејството е со него: Не знаеме уште колку време му преостанува

7 декември 2023

Омилената акциона ѕвезда деновите ги поминува заедно со сопругата Ема Хеминг, поранешната сопруга Деми Мур и нивните пет деца. На Брус официјално му беше дијагностицирана фронтотемпорална деменција на почетокот на 2023 година, речиси една г
Екс зетот на шпанката кралица повторно тврди дека со НЕГО ГО ИЗНЕВЕРУВАЛА СОПРУГОТ - КРАЛОТ ФЕЛИПЕ

Екс зетот на шпанката кралица повторно тврди дека со НЕГО ГО ИЗНЕВЕРУВАЛА СОПРУГОТ - КРАЛОТ ФЕЛИПЕ

7 декември 2023

Скандалот на шпанскиот суд не стивнува по објавувањето на книгата „Letizia y Yo“ во која се изнесуваат тврдењата на поранешниот зет на кралицата Летиција Хаиме Дел Бурго дека го изневерувала со него нејзиниот сопруг, кралот Фелипе...
Тејлор Свифт е личност на годината на „Time“

Тејлор Свифт е личност на годината на „Time“

7 декември 2023

 „Ова е моментот кога чувствувам најголема гордост и среќа досега, најкреативно сум исполнета и послободна отколку што некогаш сум била“, изјавила Свифт за магазинот. Таа претходно доби слични признанија од магазинот „People“, кој ја прогла
Се снима нова акциска комедија со Рајан Рејнолдс и Ченинг Тејтум во главните улоги

Се снима нова акциска комедија со Рајан Рејнолдс и Ченинг Тејтум во главните улоги

6 декември 2023

Според „Холивуд репортер“, Рејнолдс и Тејтум ќе глумат отуѓени браќа кои се наоѓаат во центарот на неуспешниот грабеж на дијаманти. Филмот ќе го режираат браќата Арон и Адам Ни, кои работеа на Изгубениот град минатата година со Ченинг Тејту
Николас Кејџ се прости од филмската кариера: Кажав сѐ што имав да кажам (ВИДЕО)

Николас Кејџ се прости од филмската кариера: Кажав сѐ што имав да кажам (ВИДЕО)

6 декември 2023

„Чувствувам дека до сега, по 45-годишна кариера и повеќе од 100 филмови, кажав сѐ што имав да кажам преку кинематографијата. Би сакал да се поклонам и да кажам „Адиос““, изјави Кејџ. „Мислам дека ми остануваат уште три или четири филма доде
Џејми Фокс: Ниту на најлош непријател не би му посакал да помине низ она низ што поминав

Џејми Фокс: Ниту на најлош непријател не би му посакал да помине низ она низ што поминав

6 декември 2023

Фокс оттогаш се повлече од очите на јавноста, а сега за прв пат после тоа излезе на сцена, каде му беше врачено специјално признание од холивудската асоцијација. Актерот проговори за своите најтешки моменти во трогателен говор кој ги трогна
„Тајм“ ја прогласи Тејлор Свифт за личност на годината

„Тајм“ ја прогласи Тејлор Свифт за личност на годината

6 декември 2023

Музичката ѕвезда, чија турнеја заработи 1 милијарда долари оваа година, ги победи Владимир Путин, Барби и Сем Алтман за оваа титула. Минатата година, украинскиот претседател Володимир Зеленски и „Духот на Украина“ се најдоа на врвот на лист
Холивудските актери изгласаа договор со кој се прекинува штрајкот

Холивудските актери изгласаа договор со кој се прекинува штрајкот

6 декември 2023

Прифаќањето на тригодишниот договор од страна на актерите, членови на Здружението на филмски актери на Американската федерација на телевизиски и радио уметници (САГ-АФТРА) беше неизвесно, при што некои истакнати членови изразија несогласува
Македонија ПАК НЕМА ДА УЧЕСТВУВА НА ЕВРОВИЗИЈА

Македонија ПАК НЕМА ДА УЧЕСТВУВА НА ЕВРОВИЗИЈА

6 декември 2023

На Изборот за песна на Евровизија 2024 година во Малме, Шведска нема да учествува македонска делегација, што е втора година без наш претставник на ова музичко натпреварување....
Горан Бреговиќ се прости од неговиот поранешен клавијатурист: Само ти беше фино момче

Горан Бреговиќ се прости од неговиот поранешен клавијатурист: Само ти беше фино момче

5 декември 2023

„Тој беше единствениот меѓу нас кој беше фин дечко. Жал ми е. Почивај во мир...“ стои во објавата на Бреговиќ на Фејсбук. Претходно од Влада се прости и Ален Исламовиќ. Потсетуваме, Владо Правдиќ почина синоќа во Сплит. Тој починал во прес
Исламовиќ се прости од колегата од „Бијело дугме“: Беше искрен и добар човек

Исламовиќ се прости од колегата од „Бијело дугме“: Беше искрен и добар човек

5 декември 2023

Неговиот близок пријател ја потврди тажната вест за Дневни аваз. Влада почина во пресрет на неговиот 74 роденден, кој требаше да го прослави на 6 декември, а последните неколку месеци се бореше со тешка болест. Ален Исламовиќ сега се прости
Почина Владо Правдиќ, поранешниот клавијатурист на „Бијело Дугме“

Почина Владо Правдиќ, поранешниот клавијатурист на „Бијело Дугме“

5 декември 2023

Владо починал во пресрет на својот 74-ти роденден кој требаше да го прослави на 6 декември, а последните месеци се бореше со тешка болест. Владо е роден во Сараево, а на шестгодишна возраст почнал да учи да свири пијано. По завршувањето на
Фото: Наташа Беквалац пееше со Александра Пријовиќ во Загреб

Фото: Наташа Беквалац пееше со Александра Пријовиќ во Загреб

5 декември 2023

- Ова е една од најискрените души што ги познавам, една од најдобрите жени на сцената. Таа е една од ретките луѓе што ги познавам, која секогаш ми посакуваше добро и секогаш се радуваше на моите успеси како и јас на нејзините. Многу те сака