Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Живот
БОБА ЖИВОЈИНОВИЌ НЕ Е ДОБАР? Загрижена Брена рекла: „Кога ќе реши нешто…!“ Здравјето на Боба Живојиновиќ е нарушено

БОБА ЖИВОЈИНОВИЌ НЕ Е ДОБАР? Загрижена Брена рекла: „Кога ќе реши нешто…!“ Здравјето на Боба Живојиновиќ е нарушено

5.2.2023

Здравјето на Боба Живојиновиќ е нарушено Слободан Боба Живојиновиќ со години се бори со вишокот килограми. Некогаш најпосакуваниот спортист по …

Кој е главниот виновник за ЛОШИОТ СОН? Може да се реши во два чекори

Кој е главниот виновник за ЛОШИОТ СОН? Може да се реши во два чекори

5.2.2023

Исто како што јадеме, пиеме и дишеме, ни треба сон за да преживееме. Па, како може нешто што треба да …

Ја бара Интерпол, а таа троши илјадници долари на бифтек- ќерката на екс диктаторот ужива

Ја бара Интерпол, а таа троши илјадници долари на бифтек- ќерката на екс диктаторот ужива

5.2.2023

Ќерката на поранешниот диктатор на Ангола изела стек што Солт Бае ѝ го става директно од ножот во уста. Цената …

По принцот Хари, и Меган Маркл се подготвува да напише мемоари

По принцот Хари, и Меган Маркл се подготвува да напише мемоари

5.2.2023

Тој веќе некое време ја промовира книгата низ светот, а со него не се појавува неговата сопруга Меган Маркл (41). …

ОВА Е СОПРУГАТА НА СИ ЏИПИНГ Кинескиот лидер е во брак со позната пејачка, а вака изгледа таа (ФОТО)

ОВА Е СОПРУГАТА НА СИ ЏИПИНГ Кинескиот лидер е во брак со позната пејачка, а вака изгледа таа (ФОТО)

5.2.2023

Кинескиот лидер Кси Џинпинг се женел двапати. Прво, во 1980-тите се ожени со Ке Лингинг, ќерката на дипломатот Ке Хуа, …

Оваа убавина на босанката Асима ЈА ИМААТ САМО 0,17% ОД ЖЕНИТЕ ВО СВЕТОТ. Ја бараат сите

Оваа убавина на босанката Асима ЈА ИМААТ САМО 0,17% ОД ЖЕНИТЕ ВО СВЕТОТ. Ја бараат сите

5.2.2023

Асима Сефиќ од Бихаќ, која порталот „Брајтсајд“ пред две години ја вброи во листата на најубави необични девојки на светот, …

Ја фатиле на аеродром, СЕ ШОКИРАЛЕ КОГА ВИДЕЛЕ КАДЕ ЈА ЧУВА ПЕПЕЛТА НА ПОЧИНАТИОТ ДЕЧКО

Ја фатиле на аеродром, СЕ ШОКИРАЛЕ КОГА ВИДЕЛЕ КАДЕ ЈА ЧУВА ПЕПЕЛТА НА ПОЧИНАТИОТ ДЕЧКО

5.2.2023

Австралиска студентка по право беше фатена како поминува низ обезбедувањето на аеродромот со пепелта на нејзиното починато момче по што …

Над 100 години напуштена куќа, изградена во карпа, е вистинска мистерија (ВИДЕО)

Над 100 години напуштена куќа, изградена во карпа, е вистинска мистерија (ВИДЕО)

5.2.2023

Се верува дека куќата била изградена за време на Првата светска војна. New York Post пишува дека се претпоставува дека …

(Видео) Се јави жената КОЈА МУ ЈА ЗЕМАЛА НЕВИНОСТА НА ПРИНЦОТ ХАРИ! Траеше само пет минути…

(Видео) Се јави жената КОЈА МУ ЈА ЗЕМАЛА НЕВИНОСТА НА ПРИНЦОТ ХАРИ! Траеше само пет минути…

5.2.2023

Тоа беше страсна средба на двајца пијани – и сосема веројатно непромислени – познаници кои го напуштија пабот за да …

Маск ја пофали маериканската порота, која што донесе пресуда во негова корист

Маск ја пофали маериканската порота, која што донесе пресуда во негова корист

5.2.2023

„Благодарам до небо, мудроста на народот победи! Маск напиша на Твитер откако деветчлената порота во петокот одлучи дека тој не …

НАГЛО ПАЃАЊЕ НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА води и до кома! Ова е помош, додека не е пердоцна

НАГЛО ПАЃАЊЕ НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА води и до кома! Ова е помош, додека не е пердоцна

4.2.2023

Многумина беа шокирани од неодамнешниот настан кога момче болно од дијабетес колабираше на сред улица, каде граѓаните го заобиколуваа половина …

Во зоолошката во Прага се роди кинески панголин, вид пред изумирање

Во зоолошката во Прага се роди кинески панголин, вид пред изумирање

4.2.2023

Бебето цицач со тежина од само 135 грама е добро еден ден по раѓањето. Според директорот на зоолошката градина, Мирослав …

Дури 15 жени се тепаат во авион, една на крај заврши со голи гради (ВИДЕО)

Дури 15 жени се тепаат во авион, една на крај заврши со голи гради (ВИДЕО)

4.2.2023

На снимката од авионот се гледа како жените се тепаат и си ја кубат косата додека екипажот се обидува да …

Илон Маск ослободен од обвинението во САД дека со твит ги измамил инвеститорите во „Тесла“

Илон Маск ослободен од обвинението во САД дека со твит ги измамил инвеститорите во „Тесла“

4.2.2023

На судењето за наводна измама на инвеститорите, обвинителите побараа отштета од една милијарда долари од Маск, кој ја бранеше неговата …

Мачката и ПОМОГНАЛА ДА ОТКРИЕ дека ДЕЧКОТО ИМА ДРУГА

Мачката и ПОМОГНАЛА ДА ОТКРИЕ дека ДЕЧКОТО ИМА ДРУГА

4.2.2023

Девојката забележала дека мачката целосно го променила своето однесување кон момчето кое до неодамна го обожавала, па поставила камери и …

„Кукла од хорор филм“: Има преку три килограми силикон во телото и сака да додаде уште (ФОТО)

„Кукла од хорор филм“: Има преку три килограми силикон во телото и сака да додаде уште (ФОТО)

4.2.2023

Кити Инк од Виена потрошила многу пари на пластични операции за да се обезличи, а луѓето коментираат дека изгледа како …

Го уништуваат здравјето: Постојат две намирници кои никогаш не треба да ги јадете пред спиење

Го уништуваат здравјето: Постојат две намирници кои никогаш не треба да ги јадете пред спиење

4.2.2023

Неколку неодамнешни студии покажаа дека јадењето доцна навечер не само што е лошо за здравјето, туку и доведува до зголемување …

Го фатила сопругот со швалерка па направила хаос, такво дивеење не е видено (ВИДЕО)

Го фатила сопругот со швалерка па направила хаос, такво дивеење не е видено (ВИДЕО)

3.2.2023

Како што вчера информираа од полицијата, пијана 38-годишна жена со „шевролет“ на 31 јануари намерно налетала на 39-годишен маж, по …

Компанија од САД: Го дешифриравме геномот на изумрената птица додо, може да ја вратиме во живот

Компанија од САД: Го дешифриравме геномот на изумрената птица додо, може да ја вратиме во живот

3.2.2023

Претходно објавија дека планираат да го реинкарнираат тасманискиот волк и волнениот мамут. Но, стартапот има уште многу работа пред да …

Гените се чудо: Што наследува бебето од мама, а што од тато

Гените се чудо: Што наследува бебето од мама, а што од тато

3.2.2023

Дали бебињата го добиваат најдоброто од двата света или тоа е генетска лотарија? Гените прават добар спој на особини на …