Vreme.mk - Дознај на Време
 
НАЈНОВИ

Епскиот камбек на Милан комплетиран со еден од најсмешните автоголови во историјата

Инфо | ново


Во Неготино нарушен предизборниот молк со растурање на летоци

Макпрес | 1 час


Жител на Крива Паланка изгубил пари во казино па почнал да ги крши апаратите

Макпрес | 1 час


Приведени три лица од општина Конче, силувале 33 годишна жена

Макпрес | 1 час


Седми локални избори, ќе се избираат градоначалници и советници во 80 општини и Скопје

Макпрес | 1 час


Кривична пријава за две лица од Кочани - се заканувале со бркање од работа ако не гласаат за одредена партија

Макпрес | 1 час


ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот врз новинарската екипа од страна на активисти и членови на СДСМ

Макпрес | 1 час


ВМРО-ДПМНЕ: Власта соочена со изборен пораз, врши груби притисоци врз кандидатот за градоначалник во Делчево

Макпрес | 1 час


Божиновски и Муслиу: Имавме црна и монотона кампања

Макпрес | 1 час


Искршена камерата на Инфомакс додека снимилa нарушување на изборниот молк и поткуп

Макпрес | 1 час


Тимот на Макрон го „предаде“ Бајру во 2017 година и се обиде да го купи, тврдат новинарите

Макпрес | 1 час


Макрон: Масакрот врз Алжирците е „неопростливо злосторство за Република”

Макпрес | 1 час


Полицијата спречи демонстрации на десничарската Народна патрола пред Амбасадата на САД во Белград

Макпрес | 1 час


Макрон се подготвува да ја признае „неоспорната вистина“ за масакрот на Алжирците во Париз

Макпрес | 1 час


Зехра лежела во постела и сите дигнале раце од неа, а потоа на лекарите им рекла: НЕМА ДА МЕ ВИДИТЕ ПОВЕЌЕ ТУКА

Галама | 2 часа


Последната сопруга на Тома Здравковиќ открива: Дали бил вљубен во Силвана Арменулиќ?

Галама | 2 часа


Карлеуша искрено раскажа сè за нејзината релација со Тоше (ФОТО)

Галама | 2 часа


Турунџиева објави слика со Атиџе и порача: Оздравувај побрзо, немаме време за губење

Галама | 2 часа


Лила Стојановска отворено на Фејс: И ќе ме прашате сега колку години имам ?!

Галама | 2 часа


ЗАДОЛЖИТЕЛНО: Овие препораки МОРА да ги почитувате за да гласате на изборите

Вести24 | 2 часа


(ВИДЕО) Свадба на ќерката на Бил Гејтс, ќе чини 25 милиони долари

Бриф | 2 часа


10 653 болни, немоќни, лица со Ковид-19 и затвореници го оствариле своето право на глас

Макпрес | 2 часа


Меркел вети дека ќе ја продолжи поддршката од ЕУ за Турција

Макпрес | 2 часа


Остин ќе ги посети Грузија, Украина и Романија

Макпрес | 2 часа


Кривична пријава за поткуп за гласови, Делчевчанец дал 3000 денари

Макпрес | 2 часа


Антифашистички протест во Рим

Макпрес | 2 часа


Меѓународната коалиција тврди дека убила повеќе од 160 Хути во близина на Мариб

Макпрес | 2 часа


Вкупно регистрирани 21 смртен случај од Ковид-19, меѓу нив и 22 годишно момче од Битола

Макпрес | 2 часа


Ќе се проверува дали починатите руски туристи во Албанија добиле евентуално труење од храна додека биле во Охрид

Макпрес | 2 часа


Анкета: Граѓаните на Бугарија најголема доверба имаат во ГЕРБ и во БСП

Макпрес | 2 часа


Нордиските земји против двегодишен Мундијал во фудбал

Макпрес | 2 часа


Новак: Можна е нова голема криза за гас во Европа

Макпрес | 2 часа


Во Демир Капија пронајден починат 24 годишен Авганистанец

Макпрес | 2 часа


62 годишен Скопјанец ја убил својата 84 годишна мајка

Макпрес | 2 часа


Мета бара итни, ефикасни мерки по извештајот дека Албанија е последна во Европа според Индексот за владеење на правото

Макпрес | 2 часа


По пронаоѓање прашкаста материја притворени две лица од Делчево

Макпрес | 2 часа


Ливерпул со „петарда“ му посака добредојде на Раниери

Макпрес | 2 часа


Прилепчани ја преслушаа Струга, следува гостување кај Вардар

Маркукуле | 2 часа


(Видео) Свадба на ќерката на Бил Гејтс, ќе чини 25 милиони долари

Бриф | 3 часа


Кралството Есватини ги затвора училиштата по новиот бран протести

Нетпрес | 3 часа


На денешен ден (17 октомври)

Порта | 3 часа


Кралството Есватини го затвора училиштата по новиот бран протести

Нетпрес | 3 часа


Новинарската екипа на Инфомакс заврши на Ургентен

Република | 4 часа


Реал Сосиедад на чело на Примера

Нетпрес | 4 часа


Молкот доби ново име – поткуп! Ќе излезе ли МВР од подрум?!

Република | 4 часа


ЧЕТИРИ ЛИЦА ОД КОЧАНИ БИЛЕ ПОД ЗАКАНА: Ќе останете без работа, ако гласате за таа партија!

Денешен | 4 часа


Изборниот молк поминува како масовен изборен поткуп: Сè ќе биде објавено со фотографии и видеа в недела во 19 часот

Република | 4 часа


ЗАДОЛЖИТЕЛНО: Овие препораки МОРА да ги почитувате за да гласате на изборите

Курир | 4 часа


Астрономски календар: 290-иот ден во годината

Денешен | 4 часа


СВ. ЕРОТЕЈ: Свештеномаченик кој Христовата вера ја примил од светиот апостол Павле

Денешен | 4 часа


Лион го потисна Монако, нов пораз на Лил

Нетпрес | 4 часа


КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Св. свештеномаченик Еротеј

Денешен | 4 часа


ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот врз новинарската екипа во Прилеп од страна на активисти и членови на СДСМ

Курир | 4 часа


Без проблеми помина денешното гласање на 10 653 лица

Алсат-М | 4 часа


Тричковски незапирлив на Кипар – стрелец на шест меча во низа, седум гола вкупно!

Express | 4 часа


Двајца кочанчани се заканувале со отказ на вработени доколку гласаат за кого сакаат- казната за тоа е минимум 3 години затвор

Телма | 4 часа


(Видео+фото) Потkyп во Лескоец, забележан автомобилот на градоначалникот

Инфомакс | 4 часа


ВИДЕО: Алиоски со асистенција, конечно победнички насмевки и за Ал Ахли

Слободен Печат | 4 часа


(ВИДЕО) Поткyп во Чашка, забележан министерот Оливер Спасовски

Нетпрес | 4 часа


Три пресврта за победи на домашните во Серија А, Лацио го доби Интер

Нетпрес | 4 часа


Новинарската екипа на Инфомакс на ургентен

Инфомакс | 4 часа


Македонските кик боксери заминаа на Светско првенство во Италија

Сител | 4 часа


Висок владин функционер поткупува во Велес?!

Република | 4 часа


Партизан подготвува експлозија: Џалил Окафор доаѓа во Белград!?

Спорт Клуб | 4 часа


Кандидат за градоначалник фатен како дава поткyп?! (ФОТО)

Курир | 4 часа


Додик: Јасеновац не е политичко средство, туку губилиште на Србите

Мкд.мк | 4 часа


Утре и во Косово ќе се одржат локални избори

24 Инфо | 4 часа


Кандидат за градоначалник денеска држи партиски состанок – ни М од млок во предизборниот ден (аудио)

Република | 4 часа


Кривична пријава против две лица од Кочани за “повреда на слободата на определување на гласачите” 

Алсат-М | 4 часа


Кривични за попречување на избирачко право во Кочани

Фокус | 4 часа


Четири лица од Кочани добивале закани – Ќе останете без работа ако гласате за таа партија!

Нетпрес | 4 часа


Словенија евидентира 1.437 ново инфицирани од корнавирусот

24 Инфо | 4 часа


Милан и „даде“ предност на Верона од два гола, па на крајот ја совлада за времено да го запоседне врвот

24 Инфо | 4 часа


Пукна тиквата: Мауро ја мамел Ванда, таа дознала

Спорт Клуб | 4 часа


Хороскоп за денес (17 октомври) недела

Порта | 4 часа


ДРЖАВНИОТ ВОЛШЕНИК НА НОВ ЗЕЛАНД ДОБИ ОТКАЗ: Официјалниот волшебник на Нов Зеланд (88), по 23 години тргнат од платниот список

Денешен | 4 часа


Најбизарниот црвен картон во историјата – Луиз Фелипе го провоцираше пријателот Кореа

Макфакс | 4 часа


Епскиот камбек на Милан комплетиран со еден од најсмешните автоголови во историјата

Макфакс | 4 часа


Орландо го „врза“ младиот центар со договор вреден 50 милиони долари!

Весник | 5 часа


НACA ja лaнсиpaшe „Лycи“ – лoвeц нa acтepoиди

Инфомакс | 5 часа


ВИДЕО: Феноменален пресврт на Милан, од 0:2 до 3:2 на „Сан Сиро“

Слободен Печат | 5 часа


Искршена камерата на Инфомакс додека снимиле поткуп во Прилеп

Република | 5 часа


ЖЕСТОКА АКЦИЈА ПРЕД КАМЕРИТЕ ВО ЗАДРУГА: Милица и Менсур заборавија дека секој агол се снима (видео)

media.mk | 5 часа


ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ НА ЈОВАНА ЈЕРЕМИЌ: ТАЊА САВИЌ БИЛА ВО ЉУБОВНА ВРСКА СО ЗАФАТЕН ПОЛИТИЧАР (фото)

media.mk | 5 часа


БИЗАРНО! НАЈМЛАДАТА МИЛИЈАРДЕРКА ВО СВЕТОТ ЗАВРШИ ГОЛА И ВО КРВ (фото)

media.mk | 5 часа


Орландо го „врза“ младиот центар со договор вреден 50 милиони долари!

Вечер | 5 часа


Eкипa нa Инфомакс нaпaднaтa пред штаб на СДСМ

Нетпрес | 5 часа


Десетици илјади на протести против ковид-пропусниците во Франција и Швајцарија

Нетпрес | 5 часа


Обид за масовен поткуп во Прилеп

Нетпрес | 5 часа


Шефот на дипломатијата на ЕУ: Готов е спорот на ЕУ со САД околу француските подморници

Мкд.мк | 5 часа


Американската десница со обвинувања кон Бајден за автократот Заев

Express | 5 часа


Бутел и Охрид одиграа натпревар со вкупно постигнати 29 голови !

24 Инфо | 5 часа


MВР: Кривична пријава против две лица од Кочани за “повреда на слободата на определување на гласачите”

Бриф | 5 часа


Eкипaтa нa Инфомакс пoвтopнo нaпaднaтa пред штаб на СДСМ: „Oвa e мизepиja…Днo нa днoтo“

Вести24 | 5 часа


Кривична пријава против две лица од Кочани за “повреда на слободата на определување на гласачите”

Либертас | 5 часа


Во Франција три дена се трага по „голема мачка“

Сител | 5 часа


Кривична пријава против две лица од Кочани за “повреда на слободата на определување на гласачите” 

Слободен Печат | 5 часа


Кандидат за градоначалник фотографиран како дава поткyп во Делчево

Република | 5 часа


Рибиното масло ќе ви помогне во битката со цигарите

Вести24 | 5 часа


Димитријевиќ двоцифрен, Валенсија повторно сигурна на гости

Спорт Клуб | 5 часа