Vreme.mk - Дознај на Време.

Спорт

Жестоки пресметки во Барселона: Навивачите на ПСЖ се судрија со полицијата (ВИДЕО)

16 април 2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Немили сцени на улиците на Барселона пред натпреварот помеѓу Барса и ПСЖ вечерва во реванш четвртфиналето од ЛШ. Голем број навивачи од Франција дојдоа да го бодрат својот тим во реваншот, а дел од хулиганите предизвикаа вистински нереди по улиците, а дел од нив влегле во конфликт со полицијата.

На видеата кои се појавија на социјалните мрежи може да се види како полицијата и навивачите на ПСЖ се тепаат во областа во близина на стадионот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Riot With Style (@riot.with.style)


sportmedia.mk

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ