Vreme.mk - Дознај на Време.

Спорт

Ињаки e креатор на победата на Атлетик над Алавес

22 септември 2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

 

Екипата на Атлетик Билбао ја забележа четвртата победа во шпанската Ла Лига, а славеше на гостински терен против Алавес (2:0). По шест кола баскискиот тим е на третото место на табелата.

Херојот за Атлетик беше Ињаки Вилијамс кој во 18 минута донесе предност, а во второто полувреме му асистираше на Сансет за конечниот резултат.

Атлетик идното коло ќе игра со Хетафе, а Алавес ќе игра со Селта во Виго.


sportmedia.mk

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ