Vreme.mk - Дознај на Време.

Спорт

Де Лаурентис му зема еден од директорите на Јувентус

2 април 2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Аурелио де Лаурентис најде нов спортски директор. Џовани Мана, главниот соработник на првиот човек на спортскиот сектор на Јувентус, Кристијан Џунтоли, е нов директор на наполитанците.

„Мана има нос за пазарот и одлично познавање, особено за младите фудбалери. Тоа го покажа неговото минато на местото технички менаџер на помладите категории на Јувентус“, истакна Де Лаурентис.

Мана ќе седне на позицијата на 1 јули, дури и ако Наполи добие нов тренер.


sportmedia.mk

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ