Vreme.mk - Дознај на Време.

Спорт

Официјално: Реал Мадрид го врати своето дете! (ФОТО)

9 јуни 2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Она што се најавуваше подолго време, од денеска е и официјално. Реал Мадрид предмалку на своите социјални мрежи објави дека се врати Фран Гарсиа (23), досегашниот соиграч на нашиот Столе Димитриевски од Рајо Валјекано.

Гарсиа е дете на “кралевите“, по одиграни две сезони покажа дека има квалитет за да биде член на Реал и затоа беше вратен.

Фран Гарсиа за Реал дебитираше како лев бек во 2018 година, но не доби адекватна шанса, па мораше преку заобиколен пат да докаже дека сепак има квалитет во него.

Се чека на промоцијата која е закажана за во понеделник. Инаку “кралевите“ на Рајо ќе треба да му платат отштета од 5 милиони евра.

May be an image of 1 person, playing football, playing soccer, cleats and text


sportmedia.mk

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ