Vreme.mk - Дознај на Време.

Спорт

Клоп останува без Бредли следните три недели

16 април 2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Во трката за титулата во Премиерлигата, екипата на Ливерпул во следнте три недели ќе биде без дефанзивецот Конор Бредли. Младиот бек на „црвените“ ќе отсуствува од терените поради повредата на зглобот што ја заработи на мечот против Кристал Палас.

Клоп ќе биде без десниот бек за реваншот од четвртфиналето на Ливерпул во Лигата на Европа против Аталанта и најмалку три натпревари во Премиер лигата, вклучувајќи го и градското дерби со Евертон.

Се уште е неизвесно дали Бредли би можел да биде подготвен за гостувањето на Тотенхем на „Енфилд“ на 5 мај.


sportmedia.mk

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ