Vreme.mk - Дознај на Време.

Балкан

Загина полицаец во Пиреја- се урна зграда, повредени се три лица

16 април 2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Според првичните податоци, жртвата е 31-годишен полицаец кој бил заробен во товарен камион и згмечен од градежен материјал.

Несреќата се случила во двокатница во улицата Неорион во Пасалимани при реновирање на зградата, пренесува Катимерини.

Тим од 24 пожарникари и спасувачката единица за одговор при катастрофи (ЕМАК) се уште се обидуваат да утврдат дали повеќе луѓе се затрупани во урнатините. Полицијата привела пет работници, изведувачот и возач на камион.

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ