Vreme.mk - Дознај на Време.

Забава

Сопругата го оставала да лежи во фекалии и урина пред да почине, последните денови му биле пекол

18 март 2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Кијану Ривс неодамна се присетил на починатиот колега Патрик Свејзи којшто проживеал тешки последни денови од животот. Патрик Свејзи почина во септември 2009 година по борбата со ракот.

Кијану Ривс и Патрик Свејзи заедно глумеле во акцискиот филм „Point Break“ од 1991 година, а неодамна актерот во текот на промоцијата на продолжението на „John Wick: Chapter 4“ открил кој му било најдраг спомен од снимањето на филмот од 1991 година.

„Работата со Патрик Свејзи. Тој беше џентлмен и целосен професионалец, филмска ѕвезда и инспирација“, изјавил Кијану,

Да ве потсетиме, Патрик ја изгубил битката со канцер на панкреас, а неговата смрт ги натажи милионите обожаватели ширум светот, како и неговите колеги од светот на филмот.

„Никогаш не сум бил личност која бега од предизвици. Но, можете да се обложите дека поминувам низ пекол, а штотуку сум на почеток“, истакнал актерот во интервјуто со Барбара Волтерс.

Тој почина на 57-годишна возраст на својот ранч во близина на Лос Анџелес, а подоцна биле откриени страшните услови во кои ги поминал последните денови и тоа поради сопругата која ја обожувал.

Пријателите на Патрик подоцна раскажале дека Лиса Ниеми го чувала како затвореник на нивниот ранч и не му дозволувала никому да дојде да го посети.

„Го занемаруваше штом неговиот помлад брат Дона поради работа не би бил во градот. Со часови беше надвор од куќата, а кога ќе се вратеше тој би го пронашол Патрик како лежи во фекалии и урина. Кога ќе се скараа, го удираше“, кажале тие.

Тие тврделе дека таа го изневерувала Свејзи и дека пред неговата болест имале бурна врска затоа што таа сакала да го контролира секој аспект на неговиот живот.

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ