Vreme.mk - Дознај на Време.

Забава

ЏЕЈ ЛО ВО МАЈ ДОАЃА ВО СРБИЈА! Ќе гостува на ексклузивна забава на локален бизнисмен, еве КОЛКУ ПЛАТИ за ова задоволство

17 март 2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Една од најпопуларните и најголеми светски ѕвезди Џенифер Лопез, како што дознава Курир, оваа пролет повторно доаѓа во Србија!

Латино дивата ќе пристигне во Белград на крајот на мај со приватен авион, а тука ја чека веридба на приватна забава на влијателен, познат локален бизнисмен кој за оваа намена одвоил дури 200.000 евра!

Како што наведува Курир, овој бизнисмен не штеди пари за раскошни прослави, а претходно организирал и престижни забави на кои присуствувале светски ѕвезди.

“Планирано е Џенифер да биде на забавата два часа. Се е договорено преку нејзините агенти. Во цената е вклучен трансферот на пејачката, престојот и дружењето со роденденското момче и неговите гости. Познато е дека таа слетува на аеродромот околу 18:00 часот.Од аеродромот до локацијата каде што ќе се одржи прославата треба еден час возење.Таму ќе остане уште час или два,по што ќе се врати во Америка.

Нејзиниот тим не побара дополнителни услови,освен медиумите нема да бидат присутни на настанот, ниту гостите ќе и го нарушат разговорот“, вели изворот на Курир.

Да потсетиме, Џеј Ло веќе еднаш ја посети Србија; имено, во ноември 2012 година одржа голем концерт во Белградската Арена. Таа пред локалниот паб се појави во блескав комбинезон во боја на кожа, а интересно е што концертот го заврши обвиена со српско знаме.

По тој повод, атрактивната пејачка со своите близнаци пристигна во нашиот главен град, која не ја напушти Арената, туку со децата го обиколи објектот, однесувајќи се природно и без напор. Џенифер претходно бараше да има бели рози зад сцената, најдобар бел порцелан, многу минерална вода, сè да биде бело.

 

 

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ