Vreme.mk - Дознај на Време.

Спорт

Само во Србија: Дошол од БиХ да биде тренер во Нови Пазар и веднаш си побегнал!

22 март 2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

И тоа го има на Балканот, односно во Србија и тоа во елитната Суперлига кај нашиот северен сосед. Имено станува збор за познатиот стратег од БиХ, Феѓа Дудиќ, кој досега има работено како тренер во Сараево, Вележ и други клубови во својата земја.

Тој бил договорен, тргнал за Србија со уште неколку свои пријатели на пат кон Нови Пазар. Требало денеска да биде и промовиран и да го одработи првиот тренинг.

Самиот истакнал дека кога ја видел атмосферата во клубот, навивачите го нападнале капитенот, а еден од главните на клубот Расим Љајиќ поради тоа си заминал од Нови Пазар, на Босанецот му “светнало“ дека тој бадијала патувал од БиХ и затоа си се вратил дома.

Едноставно си побегнал.


sportmedia.mk

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ