Vreme.mk - Дознај на Време.

Спорт

Нов гол на Роналдо – „торпедо“ од голема далечина, голманот немоќен

22 март 2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Кристијано Роналдо вечерва постигна нов гол во дресот на Ал Наср во дуелот со Абха во Саудиска Арабија. Ал Наср се измачи против аутсајдерот но стигна до трите бода со пресврт. Гостите водеа, а домашните изедначија дури во 78 минута. Кристијано Роналдо изведе слободен удар, неговиот шут од далечина заврши во мрежата на противникот.

Во финишот Талиска од пенал ги обезбеди трите бода за Ал Наср, многу важни во трката по титулата.


sportmedia.mk

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ