Vreme.mk - Дознај на Време.

Спорт

Њукасл почнал преговори со Гордон, фудбалерот денеска не бил на тренинг

24.01.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Њукасл ги започна официјалните преговори за крилото на Евертон, Ентони Гордон. Целта на менаџерот на Њукасл, Еди Хау е да донесе ново засилување во нападот на „страчките“ оваа зима.

Њукасл нуди околу 45 милиони евра, вклучувајќи бонуси, за Гордон, но Евертон сака најмалку 60 милиони евра за 21-годишниот играч. Фудбалерот според последните информации, денеска не се појавил на тренинг на тимот од Ливерпул.

За крилниот напаѓач на „Карамелите“ е заинтересиран и Челзи.


sportmedia.mk

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ