Vreme.mk - Дознај на Време.

Спорт

Коло Муани им пресуди на „своите“ (ВИДЕО)

9 декември 2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Фудбалерите на ПСЖ славеа против Нант со 2-1 во рамките на 16 коло во Лига1. Херојот на домшниот состав беше Коло Муани, кој во 83 минута ги постави конечните 2-1.

ПСЖ потешко од очекувањата дојде до победата. Во 41 минута Баркола донесе водство од 1-0, но гостите после десет минути игра во вториот дел израмнија на 1-1 преку Мостафа Мохамед.

Коло Муани, стрелецот на победничкиот гол не се радуваше, го испочитува својот некогашен тим.

Тимот на Луис Енрике останува лидер со шест бода повеќе од второпласираниот Монако, Нант е деветти со 18 бодови.


sportmedia.mk

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ