Vreme.mk - Дознај на Време.

Македонија

Во скопски Бутел жена истепана од сопругот и свекорот!

15 мај 2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Денеска (15.05.2024) во 01.00 часот во СВР Скопје, 42 – годишна жена пријавила дека во домот на подрачјето на Бутел била физички нападната од нејзиниот сопруг Ф.Ч. и од нејзиниот свекор Ј.Ч., при што сопругот употребил и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ