Vreme.mk - Дознај на Време.

Македонија

Страшна сообраќајка во Кисела Вода, возачот тешко повреден

11 јуни 2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Дваесетгодишен скопјанец е тешко повреден во страотна сообраќајна несреќа која се случила синоќа на булеварот Србија.

Полицијата информира дека вчера околу 21.30 часот во СВР Скопје е пријавено дека на булеварот Србија, Х.Б.(20) од Скопје, управувајќи патничко возило  БМВ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во столб од улично осветлување. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот кои се констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ