Vreme.mk - Дознај на Време.

Свет

Видео: Земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор, има урнати објекти и загинати

2 јуни 2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

Земјотресот бил длабочина од 75 километри и се случи нешто по 18 часот по средноевропско време, а најсилно погоден е градот нарањала. 

На социјалните мрежи се шират драматични снимки од земјотресот. на нив се гледаат урнати куќи и луѓе во паника, додека луѓе се собираат на улиците во страв од евентуален нов земјотрес. Засега е потврдено дека животот го загубиле шест лица, меѓу кои и едно дете.

#SISMO

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ