Vreme.mk - Дознај на Време.

Забава

Фан на раперот Дрејк паднал од балкон среде настап, концертот бил прекинат (ВИДЕО)

24.01.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Slika

На социјалните мрежи кружи снимка од падот од концертот одржан во недела на 22 јануари, на која се гледа како на еден маж прво му паѓа мобилниот, а потоа слета на глава.

Инцидентот се случил по 90. минута од концертот, кога на Дрејк на сцената му се придружиле 21 Savage. Поради несреќата, концертот накратко бил прекинат, а откако еден од членовите на тимот му кажал на Дрејк што се случило, тој ѝ се обратил на публиката.

„Мораме само да се увериме дека човекот е добро“, рекол Дрејк, а потоа светлата се запалија и дојде до мешаница за да му се помогне на повредениот фан. Паузата траела 15 минути, а неверојатно е што човекот, како и оние врз кои паднал, не се повредени и концертот продолжил нормално.

© Сите права на објавата се на Vreme.mk

ПРОФИЛ