Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Црнобело

Што му треба на секој хороскопски знак за да чувствува дека животот му е исполнет?

Црнобело | 14 часа


Растение кое ќе ви го исчисти телото од глава до пети - како се користи?

Црнобело | 14 часа


Алесандра Амбросио воодушевена од Црна Гора – сега ужива во ноќниот живот на Белград со Сека Алексиќ (фото)

Црнобело | 14 часа


10 популарни модни трендови кои потекнуваат уште од 1960-тите

Црнобело | 15 часа


8 едноставни трикови кои ќе ви помогнат да ги „преживеете“ топлите летни ноќи

Црнобело | 15 часа


Првата продавница на H&M конечно се отвори во Скопје!

Црнобело | 15 часа


Како настанал првиот вибратор и дали навистина се користел за лекување на „женската хистерија“?

Црнобело | 16 часа


„За повеќе детски насмевки“ – нова заедничка соработка на Шпаркасе Банка и СОС Детско село

Црнобело | 17 часа


ИФФК „Браќа Манаки“ со обемна програма и ѕвезди

Црнобело | 18 часа


Квиз за класична музика: Поврзете ја познатата композиција со нејзиниот автор

Црнобело | 19 часа


Последици од прекумерно консумирање рафинирани шеќери и како да го намалите нивниот внес?

Црнобело | 19 часа


„Мојот сопруг ја планира мојата автомобилска несреќа“: Принцезата Дијана си ја предвидела смртта во морничаво писмо

Црнобело | 19 часа


Чадот, а не никотинот е главен причинител за болести предизвикани од пушењето

Црнобело | 19 часа


Пејачката и докторка Симона Поповска се породи по вторпат: „Среќна сум што се мала разлика со првиот син“

Црнобело | 19 часа


Искусете ја новата серија Samsung Galaxy Z

Црнобело | 19 часа


Огромни редици пред H&M во Скопје – првите 100 купувачи добија ваучери на отворањето (фото)

Црнобело | 19 часа


Александар Мирчевски ќе вози мотор, а Елена Јакимовска освои часовник во второто коло од наградната игра „ИГРАЈ, СОБИРАЈ И ОСВОЈ“ на 2win.mk

Црнобело | 20 часа


Машин Ган Кели повторно си скрши чаша од главата, го обвинуваат за сатанизам – дали има лошо влијание врз Меган Фокс?

Црнобело | 20 часа


Војин Четковиќ ќе го глуми легендарниот Драган Николиќ во серијата „Тома“ – Здравковиќ и Гага биле другари од кафеана

Црнобело | 21 часа


Mozzart повторно го поддржа Меѓународниот ракометен турнир во Струга

Црнобело | 21 часа


Промени во однесувањето на другите кои ги сметаме за лоши, но можат да бидат знак за проблеми со менталното здравје

Црнобело | 22 часа


Дневен хороскоп за 18.08.2022: Бикови – доживувате стрес без да забележите, Ракови – некој ќе ви помогне да си ја најдете среќата

Црнобело | 22 часа


Кулинарски грешки кои не треба да ги правите ако се сметате за експерт во кујна

Црнобело | 22 часа


Бев на патување во Светата Земја – како се променив по посетата на Ерусалим и кои места вреди да се видат?

Црнобело | 22 часа


10 бон-тон правила со кои ќе изгледате отмено и ќе оставите добар впечаток

Црнобело | 22 часа


Квиз за класична музика: Поврзете ја познатата композиција со нејзиниот автор

Црнобело | 22 часа


Томас Естрани: „H&M нè охрабрува да го истражуваме личниот стил“

Црнобело | 1 ден


„Ѕиркање во кондомот“ и уште 7 работи што жените ги прават по сексот, но нема да признаат (18+)

Црнобело | 1 ден


Пошумуваме заедно за позелено утре!

Црнобело | 1 ден


Трик прашање на чиј одговор ќе се сетат само најостроумните

Црнобело | 1 ден


Предмети во бањата од кои треба да се ослободите за да не изгледа неуредно

Црнобело | 1 ден


Македонката Ребека Ле Мон одговори на критиките: „Мразам кога ќе ми речат дека сум само мајка – на синот јас сум му сѐ“

Црнобело | 1 ден


Сара Мејс во топ форма 2 недели по породување, „2 Бона“ со настап во Варна - Што прават македонските ѕвезди деновиве?

Црнобело | 1 ден


Сара Мејс во топ форма 2 недели по породување, „2 Бона“ со настап во Варна - Што прават македонските ѕвезди деновиве?

Црнобело | 1 ден


Се снима филм за Аца Лукас во цела поранешна Југославија, една од локациите е и Скопје

Црнобело | 1 ден


Бред Пит истурил пиво врз главата на Џоли, таа имала повреди – нови детали за инцидентот во авионот што доведе до разводот на актерите

Црнобело | 1 ден


„Големата ѕвезда на македонскиот филм“ за Горјан Тозија

Црнобело | 1 ден


По виолетовите медузи, во Грција се појавија медузите познати како „јајце на око“ – дали се опасни? (фото+видео)

Црнобело | 1 ден


„Се роди милионер, се ожени за милијардерка и глуми дека сам заработил“ – Бруклин Бекам мета на потсмев откако се пофали со новиот автомобил

Црнобело | 1 ден


Мадона (64) повторно провоцира – се бакнува со 2 девојки на роденденската прослава во Италија (фото+видео)

Црнобело | 1 ден


Сопругата на српскиот тајкун Жељко Митровиќ сподели смешно видео: „Ќе стане танчер во Сен Тропе“

Црнобело | 1 ден


Дневен хороскоп за 17.08.2022: Лав – ве чека блескава кариера, Ваги – ќе си го остварите сонот

Црнобело | 1 ден


Носат и по 25 прстени на вратот кои им го деформираат телото – кои се „жените-жирафи“ од Мјанмар?

Црнобело | 1 ден


Една (бесмислена) фраза што секој хороскопски знак мрази да ја слушне (и зошто?)

Црнобело | 1 ден


Секојпат кога на Бен Афлек му е „смачено“ од животот, завршува како хит-меме – Најсмешните папарацо фотки од актерот

Црнобело | 1 ден


Плажата Tigania на вториот крак во Грција наликува на Кариби – како се стига и што да очекувате на ова скриено парче рај? (фото)

Црнобело | 1 ден


8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист

Црнобело | 1 ден


Во кујната на Бранко: Тарт со свежи смокви - сочен десерт без печење

Црнобело | 1 ден


Оргазмична медитација: Кои се придобивките од овој нов секс тренд? (18+)

Црнобело | 2 дена


Ист Гејт Мол му посакува добредојде на H&M - големо отворање на 18-ти август 2022

Црнобело | 2 дена


14 фотки кои ќе направат да се чувствувате минијатурно

Црнобело | 2 дена


Зошто се појавува сива обвивка на жолчката кога варите јајца и уште 5 објаснувања за чести појави за време на готвење

Црнобело | 2 дена


Поранешната порно актерка Миа Калифа плаќа висока цена за минатото: „Каде и да одам ме следат сомнителни мажи“

Црнобело | 2 дена


Во Маврово во организација на Халкбанк, на 8 септември повторно ќе се одржи велосипедската трка Halk Velo Green

Црнобело | 2 дена


4 хороскопски знаци кои го кријат нивното вистинско лице на почетокот од врската

Црнобело | 2 дена


По обвинувањата за силување 2 години се криеше: Мерилин Менсон непрепознатлив на најновите фотки со сопругата (фото)

Црнобело | 2 дена


Доктор Горан за првпат го донесе синчето во Македонија и направи слатко видео: „Себастиан стапна на македонско тло“

Црнобело | 2 дена


Моника и Никола патуваа од Скопје до Италија со веспа за меден месец: „Полневме гориво на секои 300km, Италијанците се чудеа како сме стигнале“

Црнобело | 2 дена


Моника и Никола од Скопје патуваа со веспа до Италија за меден месец: „Полневме гориво на секои 300km, Италијанците ни се чудеа како стигнавме“

Црнобело | 2 дена


„Играј казино во живо и победи“ - Нова наградна игра на 2win.mk

Црнобело | 2 дена


Деми Мур е бикини божица во Грција на речиси 60 години: „Ние жените сакаме да бидеме секси и кога старееме“

Црнобело | 2 дена


Српскиот актерски пар од „Тома“ направи бајковита роденденска забава за синот со сафари тема – замок за скокање, маскоти (фото+видео)

Црнобело | 2 дена


Изворот на Цетина – волшебното сино око на природата во кое ќе посакате да нурнете (фото)

Црнобело | 2 дена


Не сте задоволни како изгледаат вашите гради во градник? Тогаш немојте упорно да ги правите овие 3 грешки

Црнобело | 2 дена


Заслужено на тронот: 10 анимирани филмови на Pixar со најголема заработка на сите времиња

Црнобело | 2 дена


Емилија од Велес, мајка на дете со аутизам: „Андреј (10) беше напредно дете, но по вториот роденден сè се промени“

Црнобело | 2 дена


Дневен хороскоп за 16.08.2022: Овни – разумот ја губи битката со емоциите, Ваги – нема да избегнете ризици

Црнобело | 2 дена


Квиз: Погодете со кој код се обележани државите на автомобилските регистарски таблички

Црнобело | 2 дена


6 трикови на Македонките со кои секој летен аутфит изгледа полуксузно (фото)

Црнобело | 2 дена


H&M го сака Скопје: Нов мурал кој истовремено го прочистува воздухот ќе биде откриен во центарот на градот

Црнобело | 3 дена