Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Весник

Фаучи: За сега, се чини дека не треба да бидеме премногу загрижени за „Омикрон“

Весник | ново


Гаши: Ние никгаш не сме употребиле груби зборови за Владата

Весник | ново


Доколку ЕСМ не обезбеди струја, после Нова Година не очекува раст на цената од 30 до 50%

Весник | ново


ФОТО| Полицијата употреби солзавец и водени топови на протестите во Брисел

Весник | 19 минути


Што се случува во Менхенгладбах? По првото полувреме Фрајбург води со 0:6!

Весник | 47 минути


Заев: Сега со Филипче ќе имаме повеќе време да возиме мотори

Весник | 47 минути


Регулаторна утре ќе одлучува за цените на горивата

Весник | 1 час


Добра вест пред ЕП: Миркуловски се врати!

Весник | 1 час


Xiaomi Redmi K50 серијата ќе биде лансирана во февруари 2022. година

Весник | 1 час


ВИДЕО Голем протест во Брисел против Ковид мерките, ХАОС НА УЛИЦИТЕ

Весник | 1 час


Се очекува снежна бура на Хаваи

Весник | 1 час


Трипуновски: Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството

Весник | 1 час


Германија: По социјалдемократите коалицискиот договор го одобрија и либералите

Весник | 1 час


Реџепи дава оставка од координатор на Алијанса и на Алтернатива, во игра е за нов потпретседател на Собранието

Весник | 1 час


Бектеши: Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со замрзнати цени

Весник | 2 часа


Габриел Ескобар утре доаѓа во Скопје

Весник | 2 часа


Струмичани ПРОТЕСТИРААТ против ковид мерките

Весник | 2 часа


Ѕвездата од Сопранови: Обожував кокаин а мажите ги избирав врз основа на тоа дали пијат или не

Весник | 2 часа


Во завршна фаза валоризацијата на куќите во штипско Ново Село

Весник | 2 часа


Пред 120 години е роден Волт Дизни: Во Холивуд пристигнал со 20 долари и изградил империја

Весник | 2 часа


Поплавен југот на Босна и Херцеговина

Весник | 2 часа


Петмина загинати во Мјанмар откако воено возило удри во демонстранти

Весник | 2 часа


Белорусија се закани со „жесток одговор“ на ново нарушување на нејзината граница од Украина

Весник | 3 часа


Заев ја префрли топката на новиот мандатар да одлучува за кадровските решенија на предлог на Алтернатива

Весник | 3 часа


Видео: Уапсен свештеник во Атина кој го нарече папата неверник

Весник | 3 часа


Ѓубрето во Тихиот Океан е огромно пластично живеалиште

Весник | 3 часа


Иран: Нуклеарните преговори ги поткопува отпорот на САД да ги укине санкциите

Весник | 3 часа


Калајџиев: Маричиќ да објасни како тоа ќе има меѓународни истраги за пресудени предмети

Весник | 3 часа


Ѓорѓиевски: Ја поттикнуваме свеста за волонтерството, хуманоста и екологијата

Весник | 4 часа


Димитров: Македонската приказна е надеж за европскиот проект на Балканот

Весник | 4 часа


Заев – Гаши: Има стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада

Весник | 4 часа


Стоилковски: Јавноста не треба да наседнува на фолклорот на СДСМ и Алтернатива

Весник | 4 часа


276 Новозаболени и 10 починати од Ковид, од кои 5 во последното деноноќие

Весник | 4 часа


Интимна исповед на депресивниот принц: „Од тогаш не сум истиот човек“

Весник | 4 часа


Вардар ниже победи, Струмица незадржлива на врвот

Весник | 4 часа


Струмичанки славеа против шампионот Јанта Волеј КВ

Весник | 4 часа


Алтернатива ќе води три министерства, ќе има три заменици-министри и повеќе директорски позиции во државни институции

Весник | 4 часа


Нови 276 заразени, 5 починати

Весник | 4 часа


Минаха години…

Весник | 4 часа


Ана Каренина не се фрлила под возот...

Весник | 4 часа


Мексиканската војска заплени 1,6 тони кокаин

Весник | 5 часа


Си-Ен-Ен го отпушти Крис Куомо

Весник | 5 часа


Арсовски: ФИТР испумпува пари и ги доделува на луѓе блиски до СДСМ

Весник | 5 часа


Протест на Стоматолози утре пред Министерство за здравство

Весник | 5 часа


Австралија ја одобри вакцината „Фајзер“ за деца од 5 до 11 години

Весник | 5 часа


Стоилковски: 12 дена нема одговори за автобусот на смртта

Весник | 5 часа


Алтернатива добива три министерства – Заев: Постигнавме вреден договор за справување со предизвиците

Весник | 5 часа


Прекинато водоснабдување на неколку улици во скопско Чаир

Весник | 5 часа


Поднесена кандидатура за Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, ја потпишаа 50 делегати

Весник | 5 часа


Дали се ова министерските и директорски места што ќе ги добие Алтернатива?!

Весник | 5 часа


Трамп го нарече командантот на американската војска „проклет идиот”

Весник | 5 часа


Поднесена кандидатура на Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Весник | 5 часа


За поддршка на имплементацијата на Декадата и Стратегијата за Ромите, 14,9 милиони денари од Буџетот

Весник | 6 часа


Индиската армија по грешка убила цивили

Весник | 6 часа


Најмалку 13 жртви при ерупција на вулканот Семеру

Весник | 6 часа


Го одржа ветувањето: Илон Маск ја продаде и својата последна куќа

Весник | 6 часа


Супермодел и Суперхерој: Спаси заробена морска желка

Весник | 6 часа


Пет мртви во Мјанмар откако воен автомобил влета меѓу демонстранти

Весник | 6 часа


Детали за ужасот во Берлин: Во куќа пронајдени телата на родителите и трите ќерки, неколку дена биле мртви

Весник | 6 часа


УХМР најавува нов снег

Весник | 6 часа


Малолетник и четворица возрасни повредени во судар на автомобил и трактор

Весник | 7 часа


Студија: Сојот омиркон има ген ист како настинката

Весник | 7 часа


Денеска заедничка изјава на Заев и Гаши

Весник | 7 часа


МВР апелира да не се користат петарди, особено пред и за време на новогодишните и божиќните празници

Весник | 7 часа


Сплит ПОД ВОДА

Весник | 7 часа


Цел НБА тим заразен од коронавирус

Весник | 7 часа


МВР апелира: НЕ КОРИСТЕТЕ ПЕТАРДИ

Весник | 7 часа


Русија ги обвини авионите на НАТО за загрозување на патнички летови над Црно Море

Весник | 7 часа


Двајца тинејџери од Србија приведене за криумчарење илегални мигранти

Весник | 7 часа


ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ: Кралицата Елизабета има 95 години но и понатаму ужива во долги прошетки! (ФОТО)

Весник | 7 часа