Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Вистина

Пет работи за сексот кои треба да ги знаете до 35-та година

Вистина | 10 часа


Во што најчесто грешат жените кога флертуваат?

Вистина | 11 часа


Шест фенг шуи совети за вашата заработка да биде повисока

Вистина | 11 часа


Полнети тиквички со пилешко и печурки

Вистина | 11 часа


Психолог открива: Што значат секс соновите со бившите, шефот, комшијата?

Вистина | 11 часа


Дали сте во врска со себична личност? Обрнете внимание на овие 5 „црвени знамиња“

Вистина | 12 часа


7 модели на џемпери без кои е невозможно да ја замислиме зимата: Удобни и практични за комбинирање

Вистина | 12 часа


Нивес Целзиус ги поздрави своите фанови со секси поза и скокотлива порака од Тајланд: „Дојди кај мама, дооојдиии…“! (ФОТО)

Вистина | 12 часа


17ти јануари 2022 – СРЕЌА во Нептун! Еден ден за попусти!

Вистина | 12 часа


Изгледа непрепознатливо: Ќе препознаете ли која пејачка е на фотографијата (фото)

Вистина | 12 часа


Ријалити ѕвездата ја покажа тангата: Мирела од „Големиот брат„ и „Парови“ за вас има еротски видео дарови (ВИДЕО 18+)

Вистина | 13 часа


Дневен хороскоп за 17. 01.2022

Вистина | 13 часа


Протече невидена фотографија досега: Карлеуша позира со семејството на Душко Тошиќ (фото)

Вистина | 13 часа


Кралицата на разголените фотографии Анљела Сагра е како вијагра: Еден поглед и станува неодолива, а желбата неподнослива (ФОТО)

Вистина | 14 часа


Се мажи Рада Манојловиќ? Родителите на Харис Берковиќ му вршат притисок – „Или жени ја или остави ја“

Вистина | 14 часа


Ова малкумина го знаат: Мајката на сексапилната Сања Вучиќ од „Хурикејн“ беше исто така позната и атрактивна пејачка во 90-тите! (ФОТО)

Вистина | 14 часа


Даница Максимовиќ доминира во седмата деценија од живот: Актерката на фотографија од сауна го покажа своето згодно тело за чиста 10-ка (фото)

Вистина | 15 часа


Кристијан Голубовиќ чека дете со 28 години помладата Кристина: „Ќе станам татко по третпат“

Вистина | 15 часа


Снеже Велков има да ви каже еден муабет, ама… : „Некои муабети се само за во паркирани автомобили“ (ФОТО)

Вистина | 15 часа


Милица Тодоровиќ пред камерите секогаш е насмеана и расположена, а нејзините соседи од родниот крај открија како се однесува приватно

Вистина | 15 часа


Марија Груевска се пријавила да ја претставува Македонија на „Евровизија 2022 година“: „Ако успеам да влезам ќе биде најспектакуларниот настап досега“

Вистина | 16 часа


Вкупно шест гласа за македонските кандидати во „Ѕвездите на Гранд“: Омар и Драгана „растурија“ во музчкото шоу (видео)

Вистина | 17 часа


Емилија Розман по Марбеља, спремна за „нова белја“: „Господ здравје да дава, за памет доцна е…?“

Вистина | 17 часа


Најновото истражување ќе ги израдува љубителите на пивото: Овој алкохол позитивно влијае на човековото расположение

Вистина | 2 дена


Дневен хороскоп: Сабота – 15. јануари 2022 година

Вистина | 2 дена


Никогаш поголема гужва: Забавњаци, народњаци, познати Гранд ѕвезди… или вкупно 36 пејачи и групи во трка за српски претставник на Евровизија

Вистина | 2 дена


Лоши вести од домот на Јоксимовиќ: Јована и Жељко заразени со коронавирусот, концертот за Стара Нова Година беше откажан, пријателите загрижени за нив

Вистина | 2 дена


Лиде-Лиде, виде дека работата стои “тенко“, па реши да не биде само Лиде на Венко: Реши поинаку „да вози“, па почна да ги имитира познатите во нивните карактеристични пози? (ФОТО)

Вистина | 2 дена


Ова слатко девојченце денес е една од нашите најпознати водителки, а понекогаш и чекори на модните писти – погодувате ли која е? (ФОТО)

Вистина | 2 дена


Драган Бјелогрлиќ доби прашање од својата ќерка, на кое немаше одговор: „Дали и мене цел живот ‘сељаците’ ќе ми одредуваат што е добро, а што не?

Вистина | 2 дена


Уште една македонска ТВ убавица, се породи на Василица: Водителката Милена Антовска на свет ја донесе ќеркичката Јоана (ФОТО)

Вистина | 2 дена


Тие најмногу сакаат да ‘ѕирнат’ во приватноста на партнерот: Три хороскопски знаци кои се главни во шпионирање

Вистина | 3 дена


Заради овие 3 работи жените се чувствуваат среќно и сакано: Постапки кои значат повеќе од „те сакам“

Вистина | 3 дена


Тест: Изберете ангел и ќе добиете порака за тоа што ве очекува до крајот на месецот

Вистина | 3 дена


Изобилство на витамини: Овој начин на подготовка на пилешка чорба со зеленчук ќе ве воодушеви

Вистина | 3 дена


Доминантен, емотивен или мрзелив: Омилената поза во сексот го открива карактерот на мажот

Вистина | 3 дена


Денеска е Обрезание Господово и Св. Василиј Велики

Вистина | 3 дена


Златен стандард: Колку често имаат секс среќните парови?

Вистина | 3 дена


Бундите во боја се хит оваа зима: 5 модели кои ќе посакате да ги имате во ормарот

Вистина | 3 дена


„Аквамен“ и Лиза Бонет се разведуваат: Актерите официјално објавија дека се разделуваат во мир

Вистина | 3 дена


Дневен хороскоп (14 јануари 2022)

Вистина | 3 дена


Душица Грабовиќ е вистинската кафеанска фолк кралица: Пиштол гола на плакати, бакшиш во гаќички и атмосфера до ниво на лудило! (ФОТО+ВИДЕО)

Вистина | 3 дена


Еве каде се наоѓа Душко Тошиќ по написите дека е позитивен на коронавирус

Вистина | 3 дена


Кајли Џенер стана прва жена во светот која има 300 милиони следбеници на „Инстаграм“

Вистина | 3 дена


Замина уште еден познат музичар: Од корона почина легендата на „Рокери с Мораву“ (ФОТО)

Вистина | 3 дена


Мили новата 2022 година ја дочека во болница: Еве како се чувствува по операцијата

Вистина | 3 дена


За неа не важи корона, па Нивес Целзиус замина далеку од дома: Расупштени гради и задници по новогодишните празници за жешки поздрави од Тајланд (ФОТО)

Вистина | 3 дена


Македонската „Ѕвезда на Гранд“, Марија Груевска „гори целата“ од љубов, страст и возбуда во – „Горим сва“ (ВИДЕО)

Вистина | 3 дена


Го покажа вистинското лице: Вака Јована Јеремиќ изгледа без грам шминка (фото)

Вистина | 3 дена


Ријана дематираше дека е трудна, ама затоа уште еднаш се соблече без комплекси и потврди колку е секси (ВИДЕО)

Вистина | 3 дена


Mилица Тодоровиќ „полудела“ на настап поради гост во публиката: „Стоп музика, срам да ти е“

Вистина | 3 дена


Марија Луиса Тодоровска во „емотивен стриптиз“ кај Стефан Лазаров: „Штом отворам очи, веднаш мислам на се*с… и aко не се снимам додека го имам, исто како да не сум го имала“ (ВИДЕО 18+)

Вистина | 3 дена


Ивона Јовановиќ ослабе 53 килограми: „Сакам да ме препознаваат по гласот, не по стасот“ (видео)

Вистина | 3 дена


Сузана Гавазова во бикини среде јануари: Пејачката во разголено издание прати поздрав од Мајами – атрибутите во прв план (фото)

Вистина | 3 дена


На Василица, пејачот Александар Белов стана татко: „То благодарам Боже што ни дозволи да станеме родители“ (ФОТО)

Вистина | 3 дена


Гледај Европско на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол

Вистина | 4 дена


Работи кои паровите во долги врски ги забораваат

Вистина | 4 дена


Бринети или русокоси: Кои жени се пожешки во кревет?

Вистина | 4 дена


Немате ацетон дома? Искористете го овој трик за брзо и лесно отстранување на лакот од ноктите

Вистина | 4 дена


Четкар на зимска турнеја низ САД

Вистина | 4 дена


5 знаци кои укажуваат на тоа дека ви е потребна пауза од социјалните мрежи

Вистина | 4 дена


Женското дуо  „Loud Breeze“ со својата песна ќе ве поведе низ вашите – „Спомени“ (ВИДЕО)

Вистина | 4 дена


Што сака да ви каже потсвеста кога ги сонувате бившите?

Вистина | 4 дена


Српската старлета Мими Оро во секси долна облека, подготвена за интимна дружба:„Она што јас го направив од љубов, многумина не би го направиле ни под вооружена придружба“ (ФОТО)

Вистина | 4 дена


Ова се позитивните страни на врската на далечина!

Вистина | 4 дена


Направете фантастичен ручек за половина час: Пилешка бајадера, вкусна и мека

Вистина | 4 дена


Дупло голо и горе и долу: Хајди Клум направи секси бум во отворен фустан под кој не се носат ни градник, ни маички ни гаќички (ФОТО+ВИДЕО)

Вистина | 4 дена


Дневен хороскоп за четврток, 13-ти јануари 2022-ра

Вистина | 4 дена


Најбизарна свршувачка: Maшин Ган Кели ја запроси Меган Фокс, па откри: „Пиевме крв еден од друг“

Вистина | 4 дена


Бившата членка на „Моделс“ стегната во мини бикини со набабрени гради: Синди е премија и во петтата деценија (ФОТО)

Вистина | 4 дена