Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Точка

Во Австралија одобрена вакцината на „Фајзер“ за деца

Точка | 1 час


КОД: Како се запали автобусот во Бугарија? Возачи на ЈСП во конвојот, реконструкција на несреќата

Точка | 1 час


276 новозаразени и 10 починати лица од Ковид-19 во последново деноноќие

Точка | 2 часа


Димитров: Македонската приказна е надеж за европскиот проект на Балканот, нашиот (не)успех ќе биде (не)успех и за ЕУ

Точка | 2 часа


Акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на Битола

Точка | 2 часа


(Видео) Прес-конференција на Заев и Гаши: Алтернатива ќе раководи со три министерства меѓу кои и здравство

Точка | 3 часа


Инцидент над Црното море – Руски авион морал да го промени курсот за да избегне судир со авион на НАТО

Точка | 4 часа


179 санкции за возење под дејство на алкохол

Точка | 4 часа


Приведени двајца Срби, кои биле фатени како превезуваат мигранти

Точка | 4 часа


(Видео) Поројни врнежи од дожд во Хрватска, поплавени улици и патишта

Точка | 4 часа


Научниците со нови сознанија: Омикронот можеби презел дел од генот на вирусот на настинката

Точка | 5 часа


МВР со апел: Граѓаните да не користат петарди, казните се од 200 до 500 евра

Точка | 5 часа


Земјотрес од 6,2 степени ја погоди Индонезија

Точка | 6 часа


Наутро магловито, попладне променливо облачно

Точка | 6 часа


Си-Ен-Ен го отпушти најпознатиот водител Крис Куомо, брат на поранешниот гувернер на Њујорк

Точка | 6 часа


Италијанец се обидел да се вакцинира со лажна рака

Точка | 6 часа


144 санкционирани возачи во Скопје, 39 за брзо возење

Точка | 6 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот

Точка | 6 часа


СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со враќањето на Ставрески докажа дека не се поместени ниту милиметар од режимската матрица

Точка | 6 часа


Словенечкиот вицепремиер Здравко Почивалшек во официјална посета на Македонија

Точка | 6 часа


Светскиот магазин „Elle“ забрани промоција на животинско крзно во сите свои модни изданија

Точка | 18 часа


Комплет кој никогаш нема да излезе од мода: Прекрасно издание на кралицата Летиција

Точка | 18 часа


(Видео) Алтернатива одлучи да ѝ се приклучи на Владата

Точка | 19 часа


„Lexus“ најави нов електричен модел

Точка | 19 часа


Хорор во Германија: Во Берлин пронајдени пет безживотни тела, меѓу кои три деца – имале прострелни и убодни рани

Точка | 20 часа


Сопругата на Алек Болдвин со емотивна објава за актерот: „Скршен си, не сакам да те изгубам“

Точка | 20 часа


ЕВН: „Во Грчец жителите нелегално користат електрична енергија за копање биткоини“

Точка | 21 часа


(Видео) Инциденти и апсења на протестите во Австрија – полицијата употреби бибер спреј

Точка | 21 часа


Снежна лавина затрупа тројца скијачи во Салцбург – едниот загина, а двајцата се реанимирани

Точка | 21 часа


Путин и Бајден во вторник ќе разговараат за Украина

Точка | 21 часа


Ковид-биланс: Нови 355 случаи, деветмина починале во последното деноноќие

Точка | 22 часа


Таравари: „Нема да му се извинам на Заев, вистина е дека нудел пари на наша пратеничка“

Точка | 23 часа


Глумицата ги воодушеви нејзините следбеници со новата фотографија: "Ќе го срушиш интернетот!"

Точка | 23 часа


Пејачот во новата модна кампања потсетува на свештеник: "Изгледаш како лидер на некоја секта"

Точка | 23 часа


Ѝ забранил на мајка си да биде присутна на натпреварите, а таа му порачала: "Сине пред да умрам..."

Точка | 23 часа


Вкусен, сочен и едноставен за подготовка: Направете си авокадо тост кој со часови ќе ве држи сити

Точка | 1 ден


Наоми Кемпбел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со изгледот

Точка | 1 ден


Намирница која сите ја јадеме, а не знаеме дека е „смрт“ за холестеролот и дека го чува нашето срце

Точка | 1 ден


Ковид-биланс: 342 новозаболени, уште 7 лица го загубија животот во последното деноноќие

Точка | 1 ден


„Нож во грб“ за Клои Кардашијан, посилен од било кога: Тристан Томпсон чека дете со друга жена

Точка | 1 ден


Куртоа: Анчелоти бара на тренинг да „пуштам“ по некој гол!

Точка | 1 ден


Михајловиќ: Секогаш е гладен, лут, никогаш незадоволен, тешко е да го запреш!

Точка | 1 ден


Џорџ Клуни одбил 35 милиони долари за „еднодневна работа“: „Разговарав со сопругата Амал за тоа, па...“

Точка | 1 ден


Филмот на кој му предвидуваат 3 Оскари, филмските критичари велат: „Сценографијата го одзема здивот, а глумата е спектакуларна“

Точка | 1 ден


Русија негира дека подготвува инвазија на Украина

Точка | 1 ден


Мицкоски: Замрзнувањето на цените нема да го стопира бранот на инфлација

Точка | 1 ден


Погледнете ги драматичните снимки од Индонезија: Вулканот Семеру исфрла пепел 12 километри кон небото!

Точка | 1 ден


Илон Маск го споредил новиот директор на Твитер со Сталин

Точка | 1 ден


Протести во Србија со блокади на автопати и мостови

Точка | 1 ден


Омикрон се поблиску до нас – Потврден прв случај во Хрватска

Точка | 1 ден


Го смени полот, се разведе од сопругата, а сега се фали со своето тело: „Конечно можам да се погледнам во огледало“

Точка | 1 ден


Донесена ревидираната Фискална стратегија на РСМ за 2022-2024

Точка | 1 ден


Контроверзниот Трамп мисли сè најлошо за Меган Маркл: „Хари е искористен, еден ден ќе зажали“

Точка | 1 ден


Дополнет предлог-буџетот за 2022

Точка | 1 ден


Вицепремиерот Битиќи на Меѓународниот саем во Тирана 2021

Точка | 1 ден


Пензионерите од Центар добија нов клуб

Точка | 1 ден


8-ми декември „Св. Климент Охридски”, неработен ден за сите граѓани

Точка | 1 ден


Возило усмрти 68 годишен пешак на магистралниот пат Охрид-Ресен

Точка | 1 ден


Со свечена седница одбележан Меѓународниот ден на лицата со попреченост

Точка | 1 ден


Прегазен пешак во населбата Ченто

Точка | 1 ден


Тешка сообраќајна несреќа во Маџари, загина велосипедист

Точка | 1 ден


Владата ги „замрзна“ цените на основните прехранбени производи - Не смеат да поскапуваат лебот, брашното, шеќерот, зејтинот...

Точка | 1 ден


Секта од Панама уби бремена жена и шест деца – Осудени на 50 години затвор

Точка | 1 ден


Кинеската комунистичка партија со критики кон американската демократија

Точка | 1 ден


Вориорси ја прекинаа серијата од 18 победи на „сонцата“ – Клиперси се „газди“ во ЛА

Точка | 1 ден


Дембеле ќе го менува Моура во Тотенхем?

Точка | 1 ден


„Марка“: Гвардиола се сели во Њујорк!

Точка | 1 ден


ФИФА ја тестираше технологијата за полуавтоматски офсајд: Поништен спектакуларен гол

Точка | 1 ден


Променливо облачно со слаб до умерен ветер

Точка | 1 ден


Целосна блокада на центарот на Виена, на улиците 1.200 полицајци

Точка | 1 ден