Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Express

„Коха“: За првпат 10 министри-Албанци во Владата на Македонија – како ќе го оправдаат учеството во власта?

Express | ново


Хајредини: Рама не сакаше да бидат урнати Заев и Ахмети – Владата на Ковачевски е производ на „Отворениот Балкан“

Express | 50 минути


Јовановиќ го испрати Заев, „симболот на слободата, одговорноста и ‘ангажираната емоција’“

Express | 2 часа


Заминувам од позицијата министер горд на сработеното, вели Филипче?!

Express | 2 часа


Владата го пpoдолжи pacпустот, учениците оcтануваат дома до први февруари

Express | 2 часа


Водството од 4:0 и израмнетите први 18 минути премалку за успех против Данска (ВИДЕО)

Express | 3 часа


Мицкоски: Програмата на Ковачевски изобилува со лaжни вести, ветуваат проекти од 5 милијарди евра за 2 години

Express | 3 часа


Кризниот штаб предлага: Второто полугодие да почне од 1 февруари

Express | 3 часа


Мицкоски: Да чуеме од Петков чиј е Гоце Делчев и кој го кренал Илинденското востание

Express | 3 часа


Баражот за СП со Италија неизвесен поради вакцините „Спутник“ на повеќето македонски фудбалери?!

Express | 3 часа


Бугарскиот премиер ќе се сретне и со Мицкоски и Ахмети

Express | 4 часа


Со владата управува ДУИ, СДСМ се тука само да пополнат место

Express | 5 часа


Османи најави промена на начинот на работа, но и на составот на Заедничката историска комисија

Express | 5 часа


Нема продолжување на распустот

Express | 5 часа


Каракамишева: Со 16 пресуди ја поразија бугарската влада. И Петков вели „нема Македонци во Бугарија“?

Express | 5 часа


Меџити: Моите забелешки за Груби и Османи се непроменети

Express | 6 часа


Стигна германскиот извештај, има ли одговор како за 3 минути изгоре модуларната болницата во Тетово

Express | 6 часа


Мицковски до Маричиќ: Да се мешаме во судови, другото не не’ интересира

Express | 7 часа


Најчевска: Овој вели дека не смееме да зборуваме за македонското малцинство во Бугарија

Express | 7 часа


Детали за смртта на 33-годишната битолчанка

Express | 7 часа


Без вакцина, Ѓоковиќ нема да може да учествува на Ролан Гарос

Express | 8 часа


Дванаесет починати, нови 766 случаи на коронавирус

Express | 9 часа


Рама: Не ни треба (руски) кавијар, бараме „брак со ЕУ“, но европските национализми не’ спречуваат

Express | 9 часа


Дали Маричиќ ќе побара, Бугарија да не се меша во малцинствата во Македонија?

Express | 9 часа


Целосна забрана за влез на македонски државјани во Бугарија

Express | 9 часа


Граѓани шокирани од сметките за струја, ЕВН советува да ги читаат струјомерите

Express | 9 часа


Меџити му кажал на Ахмети дека нема да гласа за новата влада

Express | 9 часа


Ден по посетата на премиерот Петков на Скопје, Бугарија се затвора на македонски граѓани

Express | 10 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Македонија и во 2020 и во 2021 е на дното по странски инвестиции во регионот, Косово, Албанија и Србија имаат по два до три и пол пати повеќе инвестиции

Express | 10 часа


Фетаи – Алијанса: Влада на губитници, измамници и „корисни идиоти“ – тешко дека ќе потрае 100 дена

Express | 11 часа


Ковачки: Ова ли е тоа стабилно мнозинство на СДСМ и ДУИ?!

Express | 11 часа


Нови повисоки цени на горивата

Express | 11 часа


Град Скопје со нова peaкција до СДСМ: He помагате, граѓаните очекуваат решенија на пpoблемите кои ги предизвикавте

Express | 11 часа


Ковачевски најави „комуникација“ со Мицкоски

Express | 11 часа


Грчки медиуми: По поразот на локалните во СДСМ турбуленции – ВМРО ДПМНЕ е најголемата политичка сила

Express | 12 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ ја уништи економијата

Express | 12 часа


Пратеничка од СДСМ се пофали со зголемениот број на социјални случаи

Express | 12 часа


Шефот на „Фајзер“: Вирусот ќе биде тука со години, секоја година ќе треба и бустер доза…

Express | 12 часа


Ќучуков: Бугарија ништо не добива од блокирањето на Македонија, всушност губи

Express | 12 часа


Дизелот уште 1,5 денари „нагоре“, бензините по еден денар

Express | 12 часа


Маричиќ: Владата на Ковачевски без поддршка за Македонците во Бугарија

Express | 12 часа


Не е наше да кажеме каде и какво малцинство има, вели Маричиќ

Express | 13 часа


Поранешниот советник на Заев, повеќе не е директор на ЕСМ Продажба

Express | 13 часа


„Фактор.мк“: За Нова година и Божиќ испратени 115 илјади честитки – писмо и од Дедо Мраз преку Северниот пол

Express | 13 часа


Ибраими: Владите на Македонија и Албанија се паразитски – бараат пари и проекти од ЕУ, а нема реформи

Express | 13 часа


Села: Ковачевски не излегол на избори, открива зошто Гаши барал гласови од Албанците

Express | 13 часа


Гардијан: Борис Џонсон ја напаѓа Би-Би-Си за да остане на власт

Express | 13 часа


Facebook се соочува со можна казна од Велика Британија

Express | 14 часа


Спасовски: На Ковачевски му понудив да биде најден друг човек што ќе раководи со MBP

Express | 14 часа


Македонската дијаспора во Швајцарија откри нов скандал во Агенцијата за иселеништво

Express | 14 часа


Тасевски до премиерот: Не го примај Петков кој „пријателски“ негира македонско малцинство во Бугарија

Express | 15 часа


Четири министерки и 17 министри во новата влада

Express | 15 часа


Ковачевски денеска ќе има средба со шефицата на германската дипломатија

Express | 15 часа


,,Ситен чип“ во „балканскиот покер“ на „геополитичките комарџии“ – пишува Свето Тоевски

Express | 15 часа


Ковачевски влезе во премиерскиот кабинет

Express | 15 часа


Илчев: Петков греши дека со Македонија треба да се почне одново

Express | 15 часа


Чкатроски за бугарскиот долен веш: Што преговарале 4 години Заев, Бучковски, Пендаровски и Димитров

Express | 16 часа


Грција: Kазни од 50 евра за невакцинираните над 60 години

Express | 16 часа


Ѓоковиќ на пладне пристигнува во Белград

Express | 16 часа


Навредливо истражување -„Балканците“ најглупи во Европа

Express | 16 часа


Собранието ја избра новата Влада предводена од Ковачевски

Express | 1 ден


Конгресменка предлага санкции за Бугарија за односот кон Македонија и македонското малцинство!

Express | 1 ден


Црногорскиот ракометар Ласица казнет со 5.000 евра за плукањето врз македонските навивачи (ВИДЕО)

Express | 1 ден


Милошоски: Тимот за надворешна политика ви е многу слаб и компромитиран

Express | 1 ден


Гласал против пркосниот Пауновски: Дали Димитров навистина водел битка за принципи во владата (ВИДЕО)

Express | 1 ден


Бугарите пак ја ставија Македонија во ризични земји: Негативен ПЦР тест и за деца над 12 години

Express | 1 ден


Ведрана Рудан за Ѓоковиќ: Да беше силувач на деца ќе добиеше виза, но ти си само див Балканец

Express | 1 ден


Македонците од Бугарија до негаторот Петков: Премиерот стана дел од тоталитаризмот на Живков

Express | 1 ден


Боки 13 и друштвото од Идризово

Express | 1 ден