Vreme.mk - Дознај на Време.
 
24 Инфо

Двајца млади фудбалери загинаа во сообраќајка во Србија

24 Инфо | 59 минути


Британија им испраќа нов ракетен систем на Украинците

24 Инфо | 1 час


Русија: Не се закануваме, само предупредуваме

24 Инфо | 1 час


Ал Наср и Рајо се договориле: Димитриевски оди во Саудиска Арабија?

24 Инфо | 1 час


Митревски: Благодарност за публиката, сметам дека не се посрамотивме

24 Инфо | 1 час


(Видео) Вардар се излеа во Аеродром кај мостот „Михајло Апостолски“

24 Инфо | 2 часа


Мицкоски: ЕУ не и по цена на нашето постоење и идентитет, тогаш значи се бориме за различни вредности

24 Инфо | 2 часа


Второто полугодие за основното и средното образование се одлага за 1 февруари

24 Инфо | 2 часа


Владата прогласи кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија

24 Инфо | 2 часа


ФИФА го прогласи Левандовски за фудбалер на годината

24 Инфо | 2 часа


Лазаров: Данска беше невозможна мисија

24 Инфо | 2 часа


Миркуловски: Короната и повредите си го направија своето, ќе играм на баражите

24 Инфо | 2 часа


Земјотрес од 5,6 степени според Рихтер го погоди Авганистан – повеќе од 20 загинати

24 Инфо | 2 часа


Асистенција на Елмас во триуфмот на Наполи, Специја го изненади Милан

24 Инфо | 2 часа


(Фото) Ракометарите со убедлив пораз од Данска го завршија ЕП

24 Инфо | 2 часа


Стопанската комора пред Уставен ја оспори „недела – ден за одмор“

24 Инфо | 3 часа


Главниот кризен штаб и препорача на Владата учебната година да продолжи од 1 февруари

24 Инфо | 3 часа


Мицкоски: Бугарија барем една пресуда од Европскиот суд за човекови права да испочитуваат за правата на Македонците во Бугарија, па после да се интересираат за малцинствата во Македонија

24 Инфо | 3 часа


Мицкоски: Очекувам Маричиќ да го советува Петков да не се меша во македонските внатрешни работи

24 Инфо | 3 часа


Петков: Не ги доведуваме во прашање идентитетот и јазикот, убаво би било да се вметнат Бугарите во Уставот

24 Инфо | 3 часа


Мартин Попов е шеф на кабинет на премиерот Ковачевски

24 Инфо | 4 часа


Црногорските ракометари ја шокираа Словенија и остварија историски успех

24 Инфо | 4 часа


Фановитете го чекаа Ѓоковиќ пред аеродромот во Белград, но тој не се појави

24 Инфо | 4 часа


Полицијата демантира дека ѝ одземен пасошот на пријателката на Матеј

24 Инфо | 4 часа


Црна Гора ја шокираше Словенија и оствари историски успех

24 Инфо | 4 часа


Член на шкаљарскиот клан разнесен во автомобил во Подгорица

24 Инфо | 5 часа


Стојаноски: Со владата управува ДУИ, СДСМ се тука само да пополнат место, Ковачевски е пиун на Заев

24 Инфо | 5 часа


Град Скопје ќе изготвува акциски планови за заборавените населби

24 Инфо | 5 часа


Владата: Определени вицепремиерите и нивните должности

24 Инфо | 6 часа


Именувани се претседателите и членовите на основните и на посебните комисии на Владата

24 Инфо | 6 часа


Беспилотни летала над шведските нуклеарни централи – во тек е истрага

24 Инфо | 6 часа


Кризниот штаб вечерва ќе решава за продолжување на распустот

24 Инфо | 6 часа


Левица: Петков продолжува со неофашистичката реторика-секое решение е погубно за македонските интереси

24 Инфо | 6 часа


Трагедија на француските Алпи, загина петгодишно девојче, го прегазил скијач

24 Инфо | 7 часа


Скратен рокот на важноста на сертификатот за излечените од Ковид-19 во Германија

24 Инфо | 7 часа


Москва разочарана од односите со Германија

24 Инфо | 7 часа


Жена удрена со тврд предмет во Чаир

24 Инфо | 8 часа


Маричиќ по средбата со Лирман: Започнување преговори за членство во ЕУ е нашиот клучен надворешно – политички приоритет, сметаме на поддршката на Германија

24 Инфо | 8 часа


Премиер лигата во сезоната 2019/20 имаше 3,2 милијарди гледачи, двојно повеќе од ЛШ

24 Инфо | 8 часа


ЛДП предлага д-р Пановски и д-р Даниловски да влезат во Комисијата за заразни болести

24 Инфо | 8 часа


12 починати лица, 766 новозаразени со коронавирус

24 Инфо | 8 часа


Продолжување на зимскиот распуст за две недели, бара ВМРО-ДПМНЕ

24 Инфо | 8 часа


Страшна несреќа кај Франкфурт – две лица загинаа

24 Инфо | 8 часа


Груби: Ви благодарам претседателе, ви благодарам на сите

24 Инфо | 9 часа


Ковачевски: Преку интензивна соработка со Бугарија ќе ја вратиме довербата меѓу граѓаните на двете земји

24 Инфо | 9 часа


Меџити: Го известив Ахмети дека нема да гласам за новата Влада пред две недели

24 Инфо | 9 часа


Стигна германскиот извештај за пожарот во болницата во Тетово

24 Инфо | 9 часа


Пендаровски ги прими претседателот и членовите на новоизбраната Влада

24 Инфо | 9 часа


Димитриевски: Обидите за дефокус на СДСМ Куманово нема да помине, срамно е да користите загубен човечки живот за собирање на политички поени

24 Инфо | 9 часа


Муцунски во „Лајка“: Системски ќе го решиме проблемот со бездомните кучиња

24 Инфо | 9 часа


Од 19 јануари нови правила за влез на Македонците во Бугарија

24 Инфо | 9 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Маричиќ уште првиот ден како продолжение од својот функционерски стаж јавно се огради од македонското малцинство во Бугарија

24 Инфо | 9 часа


Мицкоски оствари средба со германската министерка за Европа, Ана Лирман

24 Инфо | 9 часа


Маричиќ: Не е на Северна Македонија да кажува каде и какво малцинство има во регионот

24 Инфо | 9 часа


Николовски ја предаде функцијата вицепремиер на Грковска

24 Инфо | 10 часа


Д-р Андоновски: Одлагање на почеток на второто полугодие или он лајн настава за сите

24 Инфо | 10 часа


Челси го сака Иван Перишиќ на „Стемфорд бриџ“

24 Инфо | 10 часа


Навални: Ниту една секунда не жалам што се вратив во Русија, не плашете се

24 Инфо | 10 часа


Николовски:Продолжуваме со работа, силно и посветено,секогаш ќе бидеме на терен со земјоделците, секогаш ќе го слушаме гласот на земјоделците, и ќе бараме решение на  проблемите

24 Инфо | 10 часа


Османи-Лирман: Германија останува стратешки партнер за нашите европски интеграции

24 Инфо | 10 часа


Ковачевски: Од министрите во новата Влада побарав чесно и одговорно владеење

24 Инфо | 10 часа


Во БиХ над 90 илјади лица се откажале од државјанство

24 Инфо | 10 часа


Што си кажале Коштуница и Легија ноќта пред да го уапсат?

24 Инфо | 11 часа


Како да разликуваме омикрон од настинка

24 Инфо | 11 часа


Ериксен се враќа во Премиер лигата?

24 Инфо | 11 часа


Ковачевски изјави дека ќе воспостави комуникација со опозицијата

24 Инфо | 11 часа


Ковачевски – Брнз: Економската соработка да се интензивира со акцент на енергетски проекти

24 Инфо | 11 часа


Нов универзитетски учебник „Основи на безбедност – Концепциски безбедносни пристапи”од професор Марјан Ѓуровски – придонес кон науката за безбедност

24 Инфо | 11 часа


(Видео) Брус Спринстин е најплатениот музичар во 2021 година

24 Инфо | 12 часа


Новата Влада предводена од СДСМ е посветена на решавање на предизвиците, ВМРО-ДПМНЕ е посветена на деструкции

24 Инфо | 12 часа