Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Кумановски муабети

Скопјанец нападнал полицаец на патот Куманово – Крива Паланка

Кумановски муабети | 56 минути


МВР: Употребата и продажбата на пиротехнички средства е опасна и казнива

Кумановски муабети | 56 минути


17 новозаразени во Куманово

Кумановски муабети | 1 час


Кривични за двајца кумановци: Се движеле во полицискиот час во јуни

Кумановски муабети | 1 час


Кривична за кумановец поради пуштање во промет на наркотични дроги

Кумановски муабети | 1 час


Кумановец претепан по расправија околу сообраќај

Кумановски муабети | 1 час


Физички нападнат 19-годишник од Куманово

Кумановски муабети | 1 час


13 нови случаи во Куманово изминатото деноноќие

Кумановски муабети | 1 час


13 новозаразени во Куманово

Кумановски муабети | 1 ден


Владата ги „замрзна“ цените на основните артикли

Кумановски муабети | 1 ден


Недостаток на желба за се*с: Кога, како и зошто на луѓето им здосадува?

Кумановски муабети | 1 ден


Најтврдоглавите сопственици на имоти: Им нуделе милиони да се преселат, но не сакале (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


Жаба за домашен миленик? Може, но само да не е гладна, инаку… (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


ПОСКАПИ И ОД ЗЛАТО: Дали сте слушнале за „морскиот кокаин“? (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


Кои делови на женското тело жените не ги сакаат, а на мажите им се едноставно неодоливи?

Кумановски муабети | 1 ден


Малта има оргинален и луд остров за забава: Се јаде спанаќ и носи конзерва како сувенир (ФОТО)

Кумановски муабети | 1 ден


300 жители и брод еднаш во три месеци: Ова е најодалеченото населено место во светот (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


Ќерка го извела татко си во ноќен провод, а тој стана жива легенда (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


МИСТЕРИЈА: Ова семејство оди на четири нозе: Научниците до 2005 ги држеле во тајност (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


Прекрасна архитектура, улици полни со ресторани: Најдобри европски градови за прошетка (ФОТО)

Кумановски муабети | 1 ден


Следува уште еден неработен ден за сите граѓани

Кумановски муабети | 1 ден


Кривична за кумановец поради фалсификуван ПЦР тест

Кумановски муабети | 1 ден


Државјанка на Албанија се обидела со туѓ пасош да премине на Табановце

Кумановски муабети | 1 ден


НЕВЕРОЈАТНО: Откриена нова планета каде годината трае помалку од 8 часа!

Кумановски муабети | 1 ден


25 години ѕвонела на погрешен број: Правела муабет со странец, но кога тој ѝ се појавил на врата настанал шок (ФОТО)

Кумановски муабети | 1 ден


ЗА СРЕЌЕН ЖИВОТ: Во следната година сменете ги овие пет работи!

Кумановски муабети | 1 ден


Антиваксер од Италија ставил лажна рака за да орими вакцина

Кумановски муабети | 1 ден


ПРОГНОЗИ ЗА 2022 ГОДИНА: Медицината ќе овозможи да живееме 115 години

Кумановски муабети | 1 ден


Наскоро на небото ќе се случи појава која не е забележана никогаш претходно

Кумановски муабети | 1 ден


ПРЕЦИЗНА ЉУБОВНА ФОРМУЛА: Кои се вашите идеални години за брак?

Кумановски муабети | 1 ден


Шпанија донесе закон кој животните ги третира како живи суштества

Кумановски муабети | 1 ден


Се заљубил во колешката, а сега се плаши од една работа за да не биде осуден

Кумановски муабети | 1 ден


Дали знаете колку чај можете да пиете дневно?

Кумановски муабети | 1 ден


Вработените во продавницата не можеле да поверуваат што ова жена стави во уста (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


Во каква боја е овошјето на сликата? Оптичка илузија која го измами светот, никој не може да погоди!

Кумановски муабети | 1 ден


ЗА ДОБАР ОБРОК ВРЕДИ ДА СЕ ЗАГИНЕ: На свадба избувна пожар, а тој мирно уживаше во храната (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


26 пати ги правела усните: Ќе ги направи уште еднаш затоа што сака да изгледа како кукла и тврди дека се најголемите во светот

Кумановски муабети | 1 ден


МИСТЕРИЈАТА НА НАЈПОЗНАТАТА КУЛА ВО СВЕТОТ: Ова зграда е стара речиси 900 години, а една работа не престанува да шокира (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


Мајката покажа зошто на бебето не му купува новогодишни подароци, многу родители ја подржуваат (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


Ова куче има неверојатет талент, и тоа да биде голман (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


Жителите на оваа земја се прогласени за најголеми пијаници во светот

Кумановски муабети | 1 ден


Еспресо, турско или нес: Кафето што го пиете кажува многу за вашата личност

Кумановски муабети | 1 ден


Повеќе од една третина од светската популација никогаш не користела интернет

Кумановски муабети | 1 ден


Слончето се обидува да се дружи со кучето, погледнете како изгледа нивното пријателство (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 1 ден


„Куќата на Кевин“ ги отвора вратите за гостите: Поминете ја ноќта во познатата куќа од филмот „Сам дома”

Кумановски муабети | 1 ден


Нов тренд на шминкање: Немате ништо на лицето, а сликите изгледаат сосема спротивно (ФОТО)

Кумановски муабети | 1 ден


Владата ќе ја одржи 124-та седница

Кумановски муабети | 1 ден


Ѓорѓиевска и „Кумановски акцијаши“ разговараа за акции за заштита на животната средина (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 2 дена


МЗ: 69% од позитивните со Ковид 19 и 79% од починатите се невакцинирани

Кумановски муабети | 2 дена


Отворено инклузивно игралиште за ученици со попреченост во ООУ „Браќа Миладиновци“ (ФОТО)

Кумановски муабети | 2 дена


13 нови случаи во Куманово

Кумановски муабети | 2 дена


Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија (ФОТО)

Кумановски муабети | 2 дена


СМЕШЕН ХОРОСКОП: Кој постојано се расправа, а кој постојано спие и е досаден?

Кумановски муабети | 2 дена


Десет психолошки факти кои објаснуваат многу работи

Кумановски муабети | 2 дена


Во оваа соба по 45 минути луѓето полудуваат: Се наоѓа во седиштето на Мајкрософт (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 2 дена


Дали се осмелувате да пробате? Дали е ова најдобриот начин за кршење јајца?

Кумановски муабети | 2 дена


Со годините сексуалната желба кај мажите расте, а кај жените опаѓа, но зошто?

Кумановски муабети | 2 дена


Се поголем број млади мажи кои прележале ковид имаат проблеми со потенцијата

Кумановски муабети | 2 дена


ДРАМА ВО ВСЕЛЕНАТА: Астронаутка правела дупки на вселенско летало за да се врати дома (ФОТО)

Кумановски муабети | 2 дена


Стогодишник обвинет дека работел во нацистички логор и допринел за смрт на над 3.500 лица

Кумановски муабети | 2 дена


Пред болница во Шпанија одеднаш паднале 200 мртви птици (ФОТО)

Кумановски муабети | 2 дена


Австрија: Мачеле и сексуално злоставувале штитеници на домови за стари и немоќни лица

Кумановски муабети | 2 дена


Се прават приватни вселенски станици: НАСА доделила три договори вредни 415 милиони долари

Кумановски муабети | 2 дена


Цените на храна во светот највисоки во последните 10 години

Кумановски муабети | 2 дена


НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА: Индијка на 104 години научи да чита и пишува

Кумановски муабети | 2 дена


Со помош на овој производ лесно ќе ги отстраните трагите од чашата на дрвената маса

Кумановски муабети | 2 дена


Семејна прослава се претворила во пекол: Се било совршено, додека не се случило нешто неверојатно (ВИДЕО)

Кумановски муабети | 2 дена


Димитриевски потпиша Меморандум за соработка со Здружение за хумано домување „Хабитат Македонија“

Кумановски муабети | 2 дена


Пет болни вистини со кои мора да се соочите по смртта на саканата личност

Кумановски муабети | 2 дена


Пред и после никој не можел да поверува: Отишла на одмор, а таму направила целосна трансформација (ФОТО)

Кумановски муабети | 2 дена