Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Бизнис вести

На „Табановце” се чека 40 минути, на „Богородица” половина час

Бизнис вести | 40 минути


Естонија планира да и испорача на Украина дополнително оружје

Бизнис вести | 56 минути


„Отворен ден” на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” во Скопје

Бизнис вести | 56 минути


НП „Маврово”: Повредена мечка на потегот Јанче- Ростушки Мост, може да биде агресивна

Бизнис вести | 1 час


Бугарски историчари шират лажен триумфализам штетејќи им на добрите односи меѓу двата народа, порача македонскиот тим од Историската комисија

Бизнис вести | 1 час


Министерот Спасовски во посета на Крушево

Бизнис вести | 1 час


Сончево и многу топло, кон крајот на денот услови за пороен дожд, грмежи и ветер

Бизнис вести | 1 час


Соопштение за Програма на седмото издание на регионалниот книжевен фестивал ДРУГА ПРИКАЗНА, под слоганот „Нова писменост“

Бизнис вести | 1 час


Мал процент на откажани летови на македонските аеродроми, зголемени трошоците за патување

Бизнис вести | 1 час


Данска инвестира 5,4 милијарди евра во поморската флота

Бизнис вести | 11 часа


Битиќи: Оваа сезона не би требало да има рестрикции на струјата

Бизнис вести | 11 часа


Констатирани неправилности во правен субјект од кумановско за одгледување на канабис во медицински цели, следува кривична пријава

Бизнис вести | 13 часа


Министерот Николовски ќе присуствува на 60-то издание на саемот АГРА 2022 во Словенија

Бизнис вести | 13 часа


Првата продавница на H&M конечно се отвори во Скопје!

Бизнис вести | 16 часа


Давидовска-Стојанова: Зголемувањето на каматните стапки од страна на централните банки ќе делува на ублажување на ценовниот раст

Бизнис вести | 20 часа


Намалени водостоите на Дојранското и на Преспанското Езеро

Бизнис вести | 21 часа


МТСП: 20 aвгуст (сабота) е неработен ден за граѓаните на општините Маврово и Ростуша, Центар Жупа и Тетово

Бизнис вести | 21 часа


Утре свечено ќе биде отворена јубилејната 55. Летна школа на МСМЈЛК при УКИМ

Бизнис вести | 22 часа


Чесите ќе добијат компензација од државата, штом сметките надминат 30 отсто од приходите

Бизнис вести | 22 часа


Русија бележи пораст од 38 отсто на приходите од извозот на енергенси оваа година, се наведува во владин документ

Бизнис вести | 22 часа


Потпишување договор за соработка за адаптација на дел од објект на Дом за доенчиња во Битола

Бизнис вести | 1 ден


Портокалово ниво на опасност, денеска и утре температури и над 40 степени

Бизнис вести | 1 ден


Најчести акутни заболувања минатиот месец биле овчи сипаници и ентероколити

Бизнис вести | 1 ден


Триесет години Армија, 30 години мир и стабилност

Бизнис вести | 1 ден


Трајан Гоцевски за МИА: Армијата – дипломат од највисок ранг во етаблирањето на Северна Македонија во евроатлантската безбедносна зона

Бизнис вести | 1 ден


Учебниците по историја треба да се сменат до учебната 2024/25, опозицијата обвинува дека историските прашања се предмет на договарања

Бизнис вести | 1 ден


САД ќе почнат трговски преговори со Тајван

Бизнис вести | 1 ден


Бесими: Не ни треба триумфално решение, туку најоптимално решение за прогресивниот данок

Бизнис вести | 1 ден


Бремените жени и лицата над 60 години ослободени од работа, поради високите температури да се избегнува престој на отворено

Бизнис вести | 1 ден


Северна Македонија денес и утре во портокалова фаза, Владата со препораки за топлотниот бран

Бизнис вести | 1 ден


Лозари од Тиквешко најавуваат протест, незадоволни се од откупните цени

Бизнис вести | 1 ден


ИЕА: ЕУ во јули увезла 70 проценти помалку гас од Русија

Бизнис вести | 1 ден


Зголемен увозот на Грција од Русија, намален од Украина

Бизнис вести | 1 ден


МЗШВ: Започнува исплатата на субвенциите за обележани грла говеда и презимени пчелни семејства

Бизнис вести | 1 ден


Ставени во функција новите смарт апарати за контрола на паркирање во Скопје

Бизнис вести | 1 ден


Центар ги додели субвенциите за поправка и санација на лифтови и покриви на згради во општината

Бизнис вести | 1 ден


Инфлацијата и стравот од рецесија ја анулираа заработката на норвешкиот пензиски фонд

Бизнис вести | 1 ден


Во јуни 277 одобренија за градење, од 550 планирани станови 388 се во Скопје

Бизнис вести | 1 ден


АД ЕСМ: Термоелектраните во Битола и Осломеј со 40 проценти зголемено производство

Бизнис вести | 1 ден


M6 Едукативен центар – официјален партнер на Адижес Институтот

Бизнис вести | 1 ден


Загубите на најголемиот увозник на гас во Германија за шест месеци надминале 12 милијарди евра

Бизнис вести | 1 ден


Маричиќ: Се подобро ги искористуваме ЕУ фондовите, на почеток од 2023. нова инвестициска офанзива со европски пари

Бизнис вести | 1 ден


Буџетот е добро позициониран за да ја издржи кризата, уверува Бесими

Бизнис вести | 1 ден


АСО: Решени 31 процент повеќе претставки во корист на осигуреници, парични казни за две осигурителни компании

Бизнис вести | 1 ден


Црна Гора: Учебната година да почне на 5 септември

Бизнис вести | 1 ден


Шеесет странски слависти и македонисти од седумнаесет држави денес ќе пристигнат во Охрид – започнува јубилејната 55. Летна школа на МСМЈЛК при УКИМ

Бизнис вести | 1 ден


Бесими за МИА: И да не отворевме дебата за даночните реформи, има закони кои стапуваат во сила од 1 јануари

Бизнис вести | 1 ден


За 10 години Gree во Македонија грее и лади повеќе од 100 000 домови

Бизнис вести | 1 ден


Официјален состанок на Управата на Институтот ХАЈДЕЛБЕРГ во Скопје и Државниот дуален универзитет за соработка од Баден-Виртемберг

Бизнис вести | 1 ден


Украински генерал: Русите напредуваат во Донбас, испукуваат до 60.000 парчиња муниција дневно

Бизнис вести | 2 дена


Деветнаесет пожарникари работеле синоќа на санирање на штети од невремето во Неготино

Бизнис вести | 2 дена


На ГП Богородица и на Табановце се чека 40 минути

Бизнис вести | 2 дена


Прослава по повод Денот на Армијата и јубилејот „30 години Армија“

Бизнис вести | 2 дена


Мерки за штедење струја, нема рестрикции, ќе се зголемува производството

Бизнис вести | 2 дена


Русковска суспендирана додека трае постапката по поднесена кривична пријава, Муареми се повлече

Бизнис вести | 2 дена


Комеморација за поранешната министерка за надворешни работи Илинка Митрева

Бизнис вести | 2 дена


Сончево со слаб ветер и температура до 37 степени

Бизнис вести | 2 дена


Русковска суспендирана од работното место

Бизнис вести | 2 дена


Ковачевски: Во првите седум месеци од годинава АД ЕСМ произведе за 15 отсто повеќе струја од истиот период лани

Бизнис вести | 2 дена


Санкции за раководителите на институциите што нема да заштедат 15 отсто струја

Бизнис вести | 2 дена


„Газпром” најавува огромно зголемување на цената на гасот во Европа

Бизнис вести | 2 дена


Ист Гејт Мол му посакува добредојде на H&M, големо отворање на 18-ти август 2022

Бизнис вести | 2 дена


Зголемени вкупните приходи во државниот буџет на Грција

Бизнис вести | 2 дена


Бектеши: Нема да има рестрикции ако сé оди според планот на ЕСМ

Бизнис вести | 2 дена


Пратениците да го усвојат законот за заштита на потрошувачите, апелира Бектеши

Бизнис вести | 2 дена


Министерката Петровска по повод свеченоста „Златни значки за 30 години активна служба во Армијата”: Вие ја градевте, вие ја изградивте, вие бевте професионалците кои заедно со вашите колеги создадовте историја која ќе ја паметиме и иднина која ја посакуваме

Бизнис вести | 2 дена


НА 28-миот Сараево Филм Фестивал наградени серии на Телеком Србија

Бизнис вести | 2 дена


Се воведуваат мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и компаниите препораки, за институциите конкретни задолженија

Бизнис вести | 2 дена


Рекорден пад на реалните плати во Велика Британија

Бизнис вести | 2 дена


Претставник на Бимилк на престижен тренинг во Израел – Технологија и безбедност на храна во време на глобални промени

Бизнис вести | 2 дена