Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Алсат-М

Курти и Вучиќ единствено се договорија повторно да се сретнат

Алсат-М | 10 часа


Таравари: Експертска Влада за уставни измени и за средување на хаосот

Алсат-М | 13 часа


Во Србија сите болни со мајмунски сипаници се машки лица

Алсат-М | 13 часа


Продолжува „сапуницата“ Русковска – Муареми, се чекаат нивни наследници

Алсат-М | 13 часа


Утре кулминација на летната горештина, па невреме и заладување!

Алсат-М | 13 часа


УКИМ бара матурантите да пополнат изјава со кривична одговорност

Алсат-М | 13 часа


Во гостиварско Дебрештe ниту канализација, ниту асфалтиран пат

Алсат-М | 15 часа


Охридскиот пливачки маратон сепак ќе се одржи

Алсат-М | 15 часа


Агенцијата за млади и спорт ќе го организира Охридскиот пливачки маратон

Алсат-М | 15 часа


Стопанството страда од скапата струја, помош од Владата или клуч на врата

Алсат-М | 16 часа


Целата драма околу Охридскиот маратон е 50.000 евра!

Алсат-М | 16 часа


Бугарско МНР: Дебатите во Скопје се „за“ или „против“ членство во ЕУ

Алсат-М | 16 часа


Од утре поскапува дизелот, Регулаторна го објави новиот ценовник

Алсат-М | 17 часа


Општина Охрид ќе го организира пливачкиот маратон

Алсат-М | 17 часа


Заврши првата средба меѓу Курти и Вучиќ, најавени одвоени средби со европската страна

Алсат-М | 17 часа


Координативен состанок поради откажувањето на Охридскиот пливачки маратон

Алсат-М | 18 часа


Александар Мирчевски ќе вози мотор, а Елена Јакимовска освои часовник во второто коло од наградната игра „Играј, собирај и освој“ на 2win.mk

Алсат-М | 18 часа


Почна средбата меѓу Курти и Вучиќ во Брисел

Алсат-М | 18 часа


Вооружен напад во Албанија, има жртви

Алсат-М | 18 часа


Над 20 загинати во експлозија во џамија во Кабул

Алсат-М | 19 часа


Парламентот на Црна Гора утре ќе расправа за разрешување на владата на Дритан Абазовиќ

Алсат-М | 19 часа


Приведени дилери од Гостивар, пронајден хероин

Алсат-М | 19 часа


Намалени водостоите на Дојранското и на Преспанското Езеро

Алсат-М | 19 часа


Без струја утре делови од општините Илинден и Кисела Вода

Алсат-М | 20 часа


Хорор во Нов Зеланд: Во куфери купени на аукција, пронајдени остатоци од детски тела

Алсат-М | 20 часа


По сообраќајката во Бугарија: Сопственикот на српскиот автобус доби 99, а закупецот четири казни за тешки прекршоци

Алсат-М | 20 часа


МТСП: Се препорачува ослободување од работа на најранливите категории население

Алсат-М | 20 часа


Јунајтед сака да ангажира тројца нови играчи?

Алсат-М | 21 часа


Ердоган, Зеленски и Гутереш на средба во Украина

Алсат-М | 21 часа


Состојба на границите – еве каде се чека најмногу денеска

Алсат-М | 21 часа


Казни за 167 возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Алсат-М | 21 часа


Почесна артилериска стрелба по повод јубилејот 30 години од формирањето на Армијата

Алсат-М | 22 часа


Македонија денеска и утре во портокалова фаза, Владата со препораки за топлотниот бран

Алсат-М | 22 часа


Курти: Косово може да се откаже од документите доколку Србија го стори истото

Алсат-М | 22 часа


Вилма Русковска пишува жалба за суспензијата

Алсат-М | 1 ден


Хелсиншки: „Одбележувањето на Охридскиот договор, повод за ширење етничка омраза“

Алсат-М | 1 ден


Лица со посебни потреби ја обвинуваат општина Чаир за негрижа

Алсат-М | 1 ден


Поголемиот број автобуси и комбиња во Полог расипани и без дозволи

Алсат-М | 1 ден


Со владините мерки за штедење струја – црно ни се пишува!

Алсат-М | 1 ден


Зелената еко-агенда црнее преку 950.000 тони јаглен за РЕК Битола и Осломеј

Алсат-М | 1 ден


Се спрема нова концесија за риболов на Охридското езеро

Алсат-М | 1 ден


Бугарски историчари: „Без спроведување на договореното, следуваат непријатни последици“

Алсат-М | 1 ден


Позната состојбата со новозаболени и починати од Ковид во последниве 24 часа

Алсат-М | 1 ден


Австралиските научници планираат да „вратат во живот“ животно кое изумрело пред речиси 100 години

Алсат-М | 1 ден


Новата џиновската ракета на НАСА подготвена за лансирање

Алсат-М | 1 ден


Нов овошен инстант лоз на Државна лотарија – „Фрути“

Алсат-М | 1 ден


Нуклеарна војна би предизвикала глобален глад и смрт на милијарди луѓе, покажува истражување

Алсат-М | 1 ден


Тешко повредените деца од српскиот автобус се стабилни, но остануваат на интензивна нега во Софија

Алсат-М | 1 ден


Од утре сончево и многу топло, викндов облачно со пороен дожд и грмежи

Алсат-М | 1 ден


Маричиќ кажа кога би можело да се очекува собраниска постапка за уставните промени

Алсат-М | 1 ден


За овие хороскопски знаци 20 август ќе биде вистинска пресвртница

Алсат-М | 1 ден


Потпретседателот на АА, Таравари бара формирање техничка влада

Алсат-М | 1 ден


Шолц: Важно е да имаме директни контакти со Путин

Алсат-М | 1 ден


Опожарена нискостеблеста шума и сува трева во липковско Виштица

Алсат-М | 1 ден


(Видео) Шумски пожар зафати патнички воз во Шпанија, патниците скокале од вагонот

Алсат-М | 1 ден


Холандски суд ќе објави пресуда за соборувањето на авионот над Украина во 2014 година

Алсат-М | 1 ден


ВМРО-ДПМНЕ: Немаат 80 пратеници за уставни измени

Алсат-М | 1 ден


Вучиќ и Курти денеска ќе остварат средби со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг

Алсат-М | 1 ден


Арафат Муареми се повлече од директор на Финансиската полиција

Алсат-М | 1 ден


АКО ПАТУВАТЕ: Еве колку се чека на Табановце и Богородица

Алсат-М | 1 ден


Денеска сончево со слаб ветер и температура до 37 степени

Алсат-М | 1 ден


Одбележување на јубилејот „30 години АРМ”

Алсат-М | 1 ден


Реконструкција на Владата во септември?

Алсат-М | 2 дена


Мицкоски побара седница за Бугарите, па се разболе од корона

Алсат-М | 2 дена


Администрацијата ќе се грее со елечиња, далечинското за климата во фиока кај шефот?

Алсат-М | 2 дена


Арафат Муареми се повлече од директор на Финансиската полиција

Алсат-М | 2 дена


Русковска суспендирана поради претресот кај Арафат Муареми

Алсат-М | 2 дена


Министерството за правда подготви нов предлог-закон за помилување

Алсат-М | 2 дена


Мицкоски позитивен на Ковид-19, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

Алсат-М | 2 дена


Во власта нема едногласност за историските препораки со Бугарија

Алсат-М | 2 дена