Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Телма

Гаши: Како млад имав бенд кој се викаше „Празни џебови“

Телма | 59 минути


Алтернатива ги добива здравство, образование и министер без ресор за дијаспора, три заменици министри и бројни директорски места

Телма | 1 час


Заев: Сега со Филипче ќе имаме повеќе време да возиме мотори

Телма | 1 час


„Потоп на цивилизацијата“ е коментарот на Папата за односот на Европа кон мигрантите

Телма | 2 часа


За стопанствениците – замрзнувањето на цените на храната е популистичка мерка поради која некои фирми ќе стават и клуч на врата

Телма | 2 часа


Заев смета дека по него би било понеизвесно да се најде решение со Бугарија

Телма | 2 часа


ВМРО- ДПМНЕ со критика за одлуката на Алтернатива да влезе во владата, старите партнери на Заев: ЛДП и ДУИ – воздржани

Телма | 2 часа


За кадровските решенија на предлог на Алтернатива ќе одлучува новиот мандатар

Телма | 2 часа


Габриел Ескобар утре доаѓа во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

Телма | 2 часа


Алтернатива ги добива министерските места во здравство, информатика и министер без ресор, и директорски места во МЕПСО, Фонд за пензиско и други

Телма | 5 часа


Невреме во Далмација, дождот го поплави Сплит

Телма | 6 часа


КОД: Сплескана банкина во резервоарот, пожар кој запрел во багажникот, а голтал се на патничката платформа, возачи на ЈСП во конвојот- реконструкција на несреќата во Бугарија

Телма | 6 часа


Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива Владата

Телма | 10 часа


Спречен обид за напад врз Ердоган

Телма | 11 часа


Централното собрание на Алтернатива одлучи партијата да влезе во владата

Телма | 21 часа


Таравари нема да му се извинува на Заев, но нема да ја вовлекува во приказната ниту пратеничката за која тврдеше дека премиерот сакал да ја поткупи

Телма | 23 часа


Нови 355 случаи од 3.042 тестирања, вкупно 15 починати и 2.308 оздравени пациенти

Телма | 1 ден


Од недела попладне дестабилизација – Временска прогноза за 05.12.2021

Телма | 1 ден


Кочанските активисти со жив штит ќе се борат против малата хидроцентрала на Мала Река

Телма | 1 ден


Да се обнови „ Домче“, а не да се урне и да се градат објекти на тоа место

Телма | 1 ден


По трагедијата во Бугарија, вистината-заложник на македонско-бугарските односи, поради магистралата Струма можна е висока отштета за настраданите и за Македонија

Телма | 1 ден


Силата на Корона ослабнува со вакцинацијата, а дел од мутациите ги избегнуваат антителата

Телма | 1 ден


Тројца кандидати во трка за претседател на СДСМ

Телма | 1 ден


Нова влада или реконструкција?

Телма | 1 ден


Замрзнување на цени пред зимската празнична сезона

Телма | 1 ден


Набавени нови апарати за магнетна резонанца-МЗ тврди дека пациентите нема да чекаат повеќе

Телма | 1 ден


Лебот, млекото и зејтинот со замрзнати цени, одлучи Владата

Телма | 1 ден


Папата во тридневна посета на Грција

Телма | 1 ден


Блокади на патиштата во повеќе од 50 градови во Србија

Телма | 1 ден


Ќе има ли руска офанзива на Украина-разузнавачки, воени и дипломатски акции

Телма | 1 ден


Омикрон варијантата е комбинација на корона вирусот и настинка, покажува нова студија

Телма | 1 ден


СДСМ со четири кандидати за наследник на Заев, во ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски е единствен кандидат

Телма | 1 ден


Со радост очекуваше да се види во нова улога – комеморација за Славиша Кајевски

Телма | 1 ден


Студеничани и Моране во траорна атмосфера се простија од загинатите сограѓани

Телма | 2 дена


Бернската конвенцијата при Советот на Европа отвори случај по барањето на Фронт 21/42 за заканите врз Охридското езеро и Галичица

Телма | 2 дена


Утре стабилно – Временска прогноза за 04.12.2021

Телма | 2 дена


Одложено рочиштето меѓу штипски Бетон и грчки Интеркат во спорот за изградба на болницата

Телма | 2 дена


7 починати и 342 новозаразени од Ковид-19

Телма | 2 дена


ВМРО-ДПМНЕ ја обвини власта дека ја користи трагедијата за себепромоција

Телма | 2 дена


Траорно во Студеничани – погребани 20 жртви во автобуската несреќа

Телма | 2 дена


Последен поздрав за жртвите од автобуската несреќа, семејствата бараат одговори, граѓаните правда

Телма | 2 дена


Неограничен интернет за верните претплатници на А1 Македонија со новогодишна промоција

Телма | 2 дена


Роднините и граѓаните со солзи се простуваат од загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Телма | 2 дена


Екс министерот Зоран Ставревски се врати со функција во белата палата

Телма | 2 дена


И Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Телма | 2 дена


Долетаа двата авиони со посмртни останки на загинатите во Бугарија

Телма | 2 дена


На плоштадот „Скендербег“ веќе се започна со положување венци

Телма | 2 дена


Во 16 часот истекува рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ

Телма | 2 дена


Меркел на прошталната свеченост: Не толерирајте омраза

Телма | 2 дена


Со два воено-транспортни авиони од Бугарија се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма“

Телма | 2 дена


Алтернатива одлучува дали ќе биде дел од Владата

Телма | 2 дена


Семејствата на загинатите во автобуската несреќа побарале измени во приемот на посмртните останки

Телма | 2 дена


За една година, храната поскапе за 27% на светските берзи

Телма | 2 дена


Вин Вин 02.12.2021

Телма | 2 дена


Врховниот судија Рибарев „амнестиран“ од Врховниот суд, си ја врати тогата, покрај бегството на Груевски и АКМИС злоупотребите

Телма | 2 дена


Во македонските зони се чувствува кризата во светската автомобилска индустрија

Телма | 2 дена


Димитров за евро-интеграциите: Балканот со дела, ЕУ со разбирање на стратешката важност

Телма | 2 дена


Средба Радев-Макрон за европската перспектива на Македонија

Телма | 2 дена


Новозаразени 333, оздравени 376, починати 16 КОВИД-пациенти во изминатото деноноќие

Телма | 2 дена


Утврдена е причината за пожарот што избувнал во автобусот на Беса транс, тврдат бугарските истражители

Телма | 2 дена


Температурите ќе растат, но ќе има и врнежи-Временска прогноза за 03.12.2021

Телма | 2 дена


Миле Јанакиески се „исправи“ на клупата за сведоци и откри што разговарале со Никола Груевски за „Плацевите на Водно“

Телма | 2 дена


И условите на патот влијаеле на несреќата на автобусот, но вината најверојатно е во возачот, тврдат бугарските обвинители Михајлов и Маринов

Телма | 2 дена


Телата на жртвите од несреќата ќе пристигнат утре, на плоштадот „Скендербег“ оддавање почит и следење на поворката

Телма | 3 дена


ЕУ ги прошири санкциите против Белорусија за кризата на границата

Телма | 3 дена


Албанија го проширува опсегот за задолжителна вакцинација, од утре забрана за влез на лица од земјите на Јужна Африка

Телма | 3 дена


Новомаалци ќе тужат ако не се градат висококатници – граѓанските иницијативи контра нив

Телма | 3 дена


Со два воени авиони, од Бугарија утре ќе бидат донесени посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа

Телма | 3 дена


Се помала е веројатноста Бугарија да добие влада до 16 декември

Телма | 3 дена


Објавено истражување за ефектот од вакцините против Ковид врз хоспитализациите и смртноста на пациентите

Телма | 3 дена