Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Сител

Трамп го нарече командантот на американската војска „проклет идиот“

Сител | 1 час


Заев: Филипче сега ќе стане подругар со мене, ќе имаме повеќе време да возиме мотори

Сител | 2 часа


Заев: Моите денови како премиер се броени во неколку недели

Сител | 2 часа


85 санкции за брзо возење на автопат Куманово - Скопје - Велес

Сител | 2 часа


ВМРО – ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот

Сител | 2 часа


За брзо возење казнети 39 возачи во Скопје

Сител | 2 часа


Тетово: 29 пијани возачи казнети од 225 до 325 евра, оние кои одбиле алкотест по 500

Сител | 2 часа


Пендаровски: Мисијата на волонтерите претставува ретка појава во светот, останете ангажирани и делувајте онаму каде што е најпотребно

Сител | 2 часа


Алтернатива добива три министри, Заев ги соопшти кадровските решенија

Сител | 2 часа


Заев: Благородната самопрегорност на волонтерите инспирира да ја шириме мисијата на волонтерството и солидарноста

Сител | 2 часа


Арифи: Продолжуваат проектите во Липково

Сител | 2 часа


Стоилковски: Алтернатива наместо да стане коректор на искривените вредности, станува партнер на криминалната дружина на власт СДСМ и ДУИ

Сител | 2 часа


Заев-Гаши:Има стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада

Сител | 2 часа


Арсовски: ФИТР испумпува пари и ги доделува на луѓе блиски до СДСМ

Сител | 2 часа


МВР: Парична казна за пукање на петарди, затвор за изработувачите и трговците

Сител | 2 часа


19 и 16 годишни Срби фатени со мигранти кај наплатна рампа Смоквица

Сител | 2 часа


Кандидатура за нов мандат на Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Сител | 2 часа


Стоилковски: 12 дена нема одговори за автобусот на смртта

Сител | 2 часа


Се судрија трактор и цитроен, повеќе лица завршија во болница

Сител | 2 часа


10 починати и 276 нови случаи со Ковид-19

Сител | 2 часа


Димитров: Нашиот (не)успех ќе биде (не)успех и за ЕУ

Сител | 2 часа


Заев: Бугарија и Европа ме знаат каков сум и кон што тежнеам, ќе направам се да се изнајде решение

Сител | 2 часа


Георгиевски: Се формира Интервентен фонд за земјоделство, дополнителни 250 милиони денари

Сител | 3 часа


Цените на лебот, млекото, шеќерот, маслото и месото „замрзнати“ до 31 јануари

Сител | 3 часа


Спречен обид за напад врз Ердоган

Сител | 7 часа


Иран: Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц е воен тест

Сител | 7 часа


Цените на лебот, млекото, шеќерот, млекото, маслото и месото „замрзнати“ до 31 јануари

Сител | 8 часа


Дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година се враќа на усвојување во Собранието

Сител | 8 часа


Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива Владата

Сител | 9 часа


Сообраќајот по претежно влажни коловози

Сител | 9 часа


Утринска магла, а потоа облачно со повремен дожд и ветер

Сител | 9 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Нашите градоначалници започнаа со градба градинки, училишта, улици, спортски терени

Сител | 9 часа


Бројот на активни случаи намален од 8.000 на 6.000

Сител | 9 часа


Во куќа во Берлин пронајдени пет мртви лица, меѓу кои и три деца

Сител | 19 часа


Нов предлог за надминување на спорот со Бугарија преку паралелен приказ на историските гледишта

Сител | 20 часа


Институтот за старословенска култура од Прилеп доби нова современа лабораторија

Сител | 20 часа


Петков: Неопходни се разговори за да има резултат во преговорите

Сител | 20 часа


Изборната комисија во СДСМ ја одби кандидатурата на Властимир Алексовски за претседател на партијата

Сител | 20 часа


Алтернатива одлучува дали ќе се приклучи на владината коалиција

Сител | 20 часа


ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од барањето за предвремени избори

Сител | 20 часа


Стружанецот Никола Петрески во хумана мисија да обезбеди оброк за сограѓаните кои не можат да си го обезбедат

Сител | 20 часа


Регистрирани 355 нови случаи на КОВИД-19 во земјава, починати се 9 лица

Сител | 20 часа


АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Живот на свеќа, помеѓу ѕидови кои се распаѓаат од мувла

Сител | 20 часа


ЕВН: Во Грчец нелегално се троши струја за копање биткоини

Сител | 20 часа


Ковачки: Христијан Мицкоски има потполн кредибилитет да продолжи да биде наш претседател

Сител | 20 часа


Тема на денот со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки

Сител | 20 часа


Скопјанка силувана од другар на поранешниот дечко

Сител | 20 часа


Сообраќајка во Штип: 19-годишно момче со повреди на главата пренесено во шок соба

Сител | 20 часа


29-годишен гостиварец го претепал својот татко

Сител | 20 часа


Ковачки: Пролетта е убав термин за нови предвремени парламентарни избори

Сител | 20 часа


Три лица се степале во Драчево, бил употребен и нож

Сител | 20 часа


Алтернатива влезе во владината коалиција

Сител | 20 часа


Ковачки: И доколку Заев се повлече и стави своја марионета на престолот, нема да се подобри владеењето

Сител | 20 часа


ВО ЖИВО ОД ТЕТОВО: Алтернатива одлучува дали ќе се приклучи на владината коалиција

Сител | 20 часа


Развој на еко туризмот во Дојран преку примена на успешните примери од Словенија

Сител | 22 часа


Владата ги замрзна цените на основните производи, за граѓаните мерката е задоцнета

Сител | 22 часа


Владата ги замрзна цените на основните производи, за граѓаните мерката е задоцнета

Сител | 22 часа


Студија: Изгледа дека Омикрон презел дел од генетскиот материјал на вирусот на настинка

Сител | 1 ден


Во бегство родителите обвинети во име на нивниот син кој уби четворица ученици во САД

Сител | 1 ден


Почина виолончелистката Душка Тасеска

Сител | 1 ден


Регистрирани се 342 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Сител | 1 ден


Прифатени три, од четирите кандидатури за претседател на СДСМ

Сител | 1 ден


СДСМ: Данела спречи вработување на 20 пожарникари во Скопје во време кога се неопходни

Сител | 1 ден


ВМРО-ДПМНЕ: Поминаа 11 дена од сообраќајната несреќа, нема истрага и одговорност од институциите

Сител | 1 ден