Vreme.mk - Дознај на Време.
 
USB

Како да разликуваме омикрон од настинка?

USB | 9 часа


Три македонски стартапи со соработка за почист воздух и постигнување стабилна клима

USB | 9 часа


Xiaomi достигна 240 милиони продадени Redmi Note телефони

USB | 10 часа


Се појавија рендери и спецификации од претстојниот Galaxy S22+

USB | 10 часа


Сериозна грешка во Safari ги открива личните податоци на корисниците на iPhone, iPad и Mac (ВИДЕО)

USB | 11 часа


Продолжува навивачката зимска атмосфера пред Ист Гејт Мол

USB | 11 часа


Google и Ford работат на подобрување на апликацијата за радари

USB | 11 часа


Украина на удар на сајбер напад од големи размери

USB | 11 часа


Очилата за проширена реалност на Apple може да чинат околу 2.000 долари

USB | 11 часа


Сите iPhone 14 модели би можеле да имаат ProMotion дисплеи

USB | 12 часа


Најпопуларниот јутјубер лани заработил дури 54 милиони долари

USB | 13 часа


Научниците создадоа „речиси совршена“ литиум-сулфурна батерија

USB | 14 часа


Google ја тестира Smart Downloads функцијата за YouTube наменета за Android

USB | 14 часа


Научниците утврдија зошто некој природно подобро се бори со вирусот

USB | 15 часа


Microsoft Teams овозможи користење на Walkie Talkie функцијата

USB | 15 часа


Redmi Note 11 пристигнува во Европа со нов процесор, ќе чини 250 евра

USB | 16 часа


Објавена најдеталната 3Д мапа на вселената која прикажува 7,5 милиони галаксии (ВИДЕО)

USB | 16 часа


BMW развива нови мотори со внатрешно согорување

USB | 16 часа


17ти јануари 2022 – СРЕЌА во Нептун! Еден ден за попусти!

USB | 16 часа


Седум корисни трикови за Instagram Stories

USB | 1 ден


МиГ-31 без едно тркало слетува на писта (ВИДЕО)

USB | 1 ден


Nokia очекува пресвртот на нејзиниот бизнис да продолжи во 2022 година

USB | 1 ден


СЗО препорачува два нови лекови за борба против ширењето на омикрон

USB | 1 ден


Сигнал од длабочините на вселената ги збуни научниците

USB | 1 ден


DxOMark: Камерата на Vivo X70 Pro го надминува iPhone 13

USB | 1 ден


Toyota до 2025 година воведува цврсти батерии во сериските модели

USB | 1 ден


На Facebook му се заканува казна од 3,2 милијарда долари

USB | 1 ден


Паметни телефони кои најмногу зрачат – кој е прв на листата?

USB | 1 ден


Дали губењето на сетилото за мирис и вкус е одлика на зараза со омикрон сојот?

USB | 1 ден


Супермасивна црна дупка скриена во минијатурна галаксија

USB | 2 дена


Каде се лозинките и како да ги пронајдете на својот компјутер?

USB | 2 дена


Twitter донесува функции на снимање и репродукција во Twitter Spaces на Android

USB | 2 дена


Renault најави целосно пренасочување кон продажба на електромобили за Европа

USB | 2 дена


Откриени спецификациите на Motorola Frontier, пристигнува со 200MP и 125W

USB | 2 дена


Се појавија главните спецификации на Xiaomi Black Shark 5 теелфонот

USB | 2 дена


Откриен е ген кој двојно го зголемува ризикот од тешко заболување со ковид

USB | 2 дена


Fortnite се враќа на смартфоните со iOS и Android

USB | 2 дена


Претставен електричен камион со батерија од 450 kWh и автономија од ниво 4

USB | 2 дена


Sony претстави нови бои на контролери за PlayStation 5 конзолата (ВИДЕО)

USB | 2 дена


Instagram тестира нова опција која наликува на TikTok

USB | 3 дена


Galaxy S22 серијата ќе користи Gorilla Glass Victus+ стакло

USB | 3 дена


Под Антарктикот пронајдена колонија од 60 милиони ледени риби (ВИДЕО)

USB | 3 дена


Германија го разгледува гаснењето на Telegram

USB | 3 дена


Минатата година беше шеста најтопла година на Земјата од почетокот на мерењето

USB | 3 дена


Се појавија фотографии и спецификации од Realme 9 Pro

USB | 3 дена


Microsoft го прекина производството на конзолите од Xbox One серијата

USB | 3 дена


A1 Македонија има најбрза мобилна мрежа во земјата – овој пат потврдено и од Ookla®

USB | 3 дена


Протекоа пораки на е-пошта на научници: Мислиме дека вирусот излегол од лабораторија

USB | 3 дена


iPhone 14 Pro моделите ќе имаат главна камера од 48 MP

USB | 3 дена


Huawei P50 Pro и P50 Pocket во Европа од 25. јануари

USB | 3 дена


Instagram тестира Stories со вертикално скролање (ВИДЕО)

USB | 3 дена


Војната против видео-игрите во Кина веќе уништи 14.000 компании

USB | 3 дена


Motorola Edge X30 пристигнува глобално како Edge 30 Pro

USB | 3 дена


За прв пат видео на YouTube прегледано над 10 милијарда пати (ВИДЕО)

USB | 3 дена


Британците го тестираа првиот летечки автомобил (ВИДЕО)

USB | 3 дена


Материјалите за конструкција на BMW моделите од иднината ќе можат да се рециклираат со околу 70 до 80% (ВИДЕО)

USB | 3 дена


Луѓето поминуваат третина од времето на своите паметни телефони

USB | 3 дена


Лекар од итна помош предупредува на оваа опасност од омикрон

USB | 3 дена


Xiaomi го најавува претставувањето на Redmi Note 11S

USB | 4 дена


Бил Гејтс: Малку е веројатно дека ќе се појави позаразен вид на коронавирусот

USB | 4 дена


Samsung го лансираше Home Hub: Централниот уред за паметно управување со домот

USB | 4 дена


Океаните никогаш во историјата не биле потопли, покажува истражување

USB | 4 дена


Мистерија околу делтакрон – лабораториска грешка или коронавирусот ја демонстрира својата супермоќ

USB | 4 дена


Nvidia RTX 3080 пристигнува во верзија со повеќе видео меморија

USB | 4 дена


Следниот iPhone може да имплементира два отвори за сензори во екранот

USB | 4 дена


Windows 11 донесува значајна надградба за подобрување на мултитаскингот

USB | 4 дена


Sony ја менува стратегијата – продолжува да го произведува PlayStation 4

USB | 4 дена


Златните риби можат да насочуваат роботски возила кон копно

USB | 4 дена


Гледај Европско на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол

USB | 4 дена


Една од најпопуларните игри стана бесплатна (ВИДЕО)

USB | 4 дена