Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Спорт 1

Вилјареал пресилен за Хајдук, Партизан на чекор до групи во Конференциска

Спорт 1 | 7 часа


Седлоски: Подобриот не победи, пак ги правиме истите грешки!

Спорт 1 | 7 часа


Групната фаза (пре)далечна за Шкупи: Косовски Балкани ги расплака чаирчани (ФОТО)

Спорт 1 | 7 часа


Алиоски со победа дебитираше за Фенербахче – на чекор до групи во Лига Европа

Спорт 1 | 7 часа


Најубавата балканска атлетичарка стана европска шампионка! (ВИДЕО)

Спорт 1 | 7 часа


Вардар нема да го брани пехарот во Струга, Целје оди во финалето

Спорт 1 | 7 часа


Фазлагиќ: Штом дојде понудата од Дунајска Стреда, веднаш прифатив!

Спорт 1 | 8 часа


Пелистер ја доби драмата со Татран и зачекори кон финалето во Струга

Спорт 1 | 8 часа


Сензација во Конференциска: МОЛ Фехервар без Серафимов го победи Келн во Германија!

Спорт 1 | 8 часа


АЕК Ларнака и Тричковски со една нога во Лига Европа

Спорт 1 | 8 часа


Левандовски застанал да се слика со навивачи, крадци од рака му го украле часовникот!?

Спорт 1 | 9 часа


Алиоски дебитира во Виена – стартер за Фенербахче во битката за Лига Европа (ФОТО)

Спорт 1 | 9 часа


Веќе се продадени 2,5 милиони билети за средбите на СП во Катар!

Спорт 1 | 10 часа


ЖФК Љуботен убедливо поразен на дебито во Лигата на шампионите!

Спорт 1 | 10 часа


Репрезентативецот Фазлагиќ по осум месеци во Краков пак се врати во Словачка

Спорт 1 | 10 часа


Урнебесно: Дончиќ сака да биде повисок, па кога се слика се крева на – прсти (ФОТО)

Спорт 1 | 12 часа


„Се врати како легенда, си заминува како кукавица која го напушта бродот што тоне!“

Спорт 1 | 12 часа


Вајлдер се враќа во рингот на 15 октомври (ФОТО)

Спорт 1 | 13 часа


„Дали фудбалерите можат лесно да добијат девојка? Да, погледнете колку сум грд“

Спорт 1 | 13 часа


Тите му одговори на Мбапе: Ние во Јужна Америка не играме против Азербејџан!

Спорт 1 | 14 часа


„Ѕвездите на ПСЖ се вознемирени од моќта на Мбапе, а тој се чувствува разочарано во Париз“

Спорт 1 | 14 часа


Се јави и АМС: Ние и Владата ќе го организираме Охридскиот маратон!

Спорт 1 | 14 часа


Роналдо нема многу опции: Последна надеж за настап во ЛШ му е - Дортмунд!?

Спорт 1 | 15 часа


Шкупи тргнува по групна фаза: Ќе ја искористат ли чаирчани шансата што не се пропушта?

Спорт 1 | 15 часа


„Маленко е виновен за сѐ – остави голем долг по ланскиот Охридски маратон!“

Спорт 1 | 15 часа


Лејкерс ќе го повлече дресот со број 16 поради Пау Гасол

Спорт 1 | 15 часа


Салах донирал 156.000 долари за обнова на црква во Гиза

Спорт 1 | 15 часа


Легендарните Стефановски и Поп Ацев ќе канат пливачи за „новиот“ Охридски маратон!

Спорт 1 | 16 часа


Градоначалникот на Охрид ќе го спасува маратонот, ама кој ќе плива и кога – никој не знае!

Спорт 1 | 17 часа


Не е до парите: Охридскиот маратон не се одржува зашто - нема кој да плива!

Спорт 1 | 17 часа


Гигс се расплакал во судница, обвинет е за семејно насилство!

Спорт 1 | 17 часа


Дончиќ и Ѓоковиќ во прегратка откако Словенија ја совлада Србија (ВИДЕО)

Спорт 1 | 18 часа


Најдоброто од Македонија тренира во сала во која нема услови за - елитна кошарка!

Спорт 1 | 18 часа


Манчестер Сити одби 80 милиони евра за Бернардо Силва

Спорт 1 | 18 часа


Официјално: Синот на Диего Симеоне му стана соиграч на Елмас

Спорт 1 | 18 часа


Семејството Глејзер ќе бара неверојатна сума за да го продаде Манчестер јунајтед

Спорт 1 | 18 часа


Челси испрати официјална понуда за Обамејанг

Спорт 1 | 19 часа


Aлександар Мирчевски ќе вози мотор, а Елена Јакимовска освои часовник во второто коло од наградната игра „ИГРАЈ, СОБИРАЈ И ОСВОЈ“ на 2win.mk

Спорт 1 | 19 часа


Mozzart повторно го поддржа Меѓународниот ракометен турнир во Струга

Спорт 1 | 19 часа


ФИБА го казни: Македонски репрезентативец доби забрана за - правење трансфер(и)!

Спорт 1 | 20 часа


Ван-Бисака се враќа во Палас, Манчестер јунајтед носи нов десен бек

Спорт 1 | 20 часа


Официјално: Вулверхемптон го сруши клупскиот трансфер рекорд за Нунес

Спорт 1 | 20 часа


Шок во Синсинати: Хрват го спречи Надал пак да стане најдобар тенисер во светот!

Спорт 1 | 20 часа


Најлудото првенство е во Уругвај – табелата е урнебес и досега невидена на свет! (ФОТО)

Спорт 1 | 21 часа


Најконтроверзниот човек во фудбалот ќе градел мега-стадион, само уште ФЦСБ да игра ЛШ?!

Спорт 1 | 22 часа


Стоичков сѐ уште пати за Марадона: Жал ми е што не го спасив од – лешинарите!

Спорт 1 | 22 часа


Габриел Жесус: Во Сити бев робот, сега пак играм фудбал насмеан!

Спорт 1 | 22 часа


И Распадори ќе му стане соиграч на Елмас во Наполи

Спорт 1 | 22 часа


Вардар убедлив против Бутел: Со Целје ќе води битка за финале во Струга

Спорт 1 | 1 ден


Звезда се враќа со гол негатива од Израел, Бенфика со „една нога“ во ЛШ

Спорт 1 | 1 ден


Дончиќ и Словенија по продолжение ја срушија Србија во „Стожице“ (ВИДЕО)

Спорт 1 | 1 ден


Се појави потенцијален купувач на Манчестер јунајтед: Време е за ресет!

Спорт 1 | 1 ден


Леброн Џејмс останува во Лејкерс од крајот на кариерата?

Спорт 1 | 1 ден


По многуте „корпи“, Манчестер јунајтед тргнува со сите сили по Милинковиќ-Савиќ

Спорт 1 | 1 ден


ПСЖ по стапките на Роналдо: Забрани Кока Кола иако е спонзор на клубот

Спорт 1 | 1 ден


„Срамна е одлуката за неодржување на Охридскиот маратон!“

Спорт 1 | 1 ден


Ѓоковиќ од прв ред го гледа дуелот помеѓу Дончиќ и Јокиќ (ФОТО)

Спорт 1 | 1 ден


Милан го најде наследникот на Кеси и тоа во Митјиланд

Спорт 1 | 1 ден


Огромен успех: Кадетите ја прегазија Данска и опстанаа во европската елита (ФОТО)

Спорт 1 | 1 ден


Атлетико одби неверојатна понуда од Манчестер јунајтед за Жоао Феликс

Спорт 1 | 1 ден


Победа без многу мака за Шкендија – Скопје одолеа само шест минути! (ВИДЕО)

Спорт 1 | 1 ден


Лазаров и Тоскиќ исклучени по вербална војна, Целје едвај го доби Алкалоид!

Спорт 1 | 1 ден


Рома чека понуда од 60 милиони евра за Заниоло, ако нема – ќе го задржи до 2027 година!

Спорт 1 | 1 ден


Загреб на пет секунди пред крајот обезбеди фајнлфор во СЕХА-лигата

Спорт 1 | 1 ден


Ндомбеле во Наполи на заем за еден милион евра

Спорт 1 | 1 ден


Роналдо доби само предупредување од полицијата за инцидентот во април со Евертон

Спорт 1 | 1 ден


Јунајтед нуди 80 милиони евра за Касемиро и 20 милиони евра годишна плата!

Спорт 1 | 1 ден


Усик направи шоу: Во украинска носија пееше после соочувањето со Џошуа (ВИДЕО)

Спорт 1 | 1 ден


Голем јубилеј: Адеми дојде до 350 меча за Динамо, втор по број на настапи во историјата (ФОТО)

Спорт 1 | 1 ден


Алиоски чека деби во Виена: Жорге Жесус конечно го стави во конкуренција за настап (ФОТО)

Спорт 1 | 1 ден