Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Супер спорт

„Олд Трафорд“ со грмогласен аплауз го испрати Рангник 🎥

Супер спорт | 26 минути


Мурињо бега од Рома и се враќа во Премиерлигата?

Супер спорт | 1 час


Не знаеше каде се наоѓа: Жуниор го испрати Ојарзабал по „бурек“🎥

Супер спорт | 1 час


Тикет на денот (недела, 05.12.2021)

Супер спорт | 8 часа


Ѕвездите на Дортмунд грмат: Што очекувавте од судија кој претходно местел натпревари? 🎥

Супер спорт | 8 часа


Жуниор и Јовиќ го израдуваа Реал Мадрид во Сан Себастијан 🎥

Супер спорт | 20 часа


Проблеми за „кралевите“: Бензема се повреди и го напушти теренот!

Супер спорт | 21 часа


Цените паѓаат, а Анчелоти не смета на нив: Бејл, Азар и Иско!

Супер спорт | 1 ден


Меси нелегално градел елитен хотел и сега мора да го урне?

Супер спорт | 1 ден


Познато за кого гласал македонскиот новинар во борбата за „Златна топка“

Супер спорт | 1 ден


Барселона и Реал Мадрид во битка за напаѓач на Арсенал

Супер спорт | 1 ден


Гвардиола го избра најдобриот и изненади: Земете снимки и погледнете!

Супер спорт | 1 ден


Јувентус прави чистка: Алегри продава четири ѕвезди!

Супер спорт | 1 ден


Европа го избра Левандовски, но остатокот од светот ја реши битката за „Златната топка“

Супер спорт | 1 ден


Модриќ му се смееше на Ѓоковиќ поради гневот, па доби „одговор“ 🎥

Супер спорт | 1 ден


Тикет на денот (сабота, 04.12.2021)

Супер спорт | 1 ден


Ѓоковиќ ги загуби нервите и почна да шутира сѐ пред него од нервоза! 🎥

Супер спорт | 1 ден


Анчелоти ќе ја полни касата на Реал Мадрид со продажба на една од ѕвездите?

Супер спорт | 1 ден


Роналдо испрати порака до навивачите на Јунајтед по триумфот против Арсенал

Супер спорт | 1 ден


Крај на една ера? Гвардиола ќе ја напушти Европа?

Супер спорт | 2 дена


Ѕвезда на Баерн Минхен ги следи стапките на Давид Алаба?

Супер спорт | 2 дена


Мбапе му дал збор на Перез, откако Барселона се обидела да го „украде“?

Супер спорт | 2 дена


Тикет на денот (петок, 03.12.2021)

Супер спорт | 2 дена


Легенда на Манчестер јунајтед: Кој е тој Рангник?

Супер спорт | 2 дена


Поранешна ѕвезда на Барселона го убедува Мбапе да потпише за Реал Мадрид!

Супер спорт | 3 дена


Клоп ќе го освежи Ливерпул: Планира да потроши 30 милиони за засилување од тимот на „стршлените“?

Супер спорт | 3 дена


Американците останаа зачудени: Духот на Коби влезе во Марјановиќ 🎥

Супер спорт | 3 дена


Тинејџер на Реал Мадрид ќе го замени легендарниот Рамос?

Супер спорт | 3 дена


Конте има сериозни планови – ќе гради тим со кој може да им парира на гигантите!

Супер спорт | 3 дена


Барди се најде меѓу 10 ѕвезди кои може бесплатно да заминат од екипата

Супер спорт | 3 дена


Левандовски побара трансфер од Баерн Минхен зашто сака да потпише за Реал Мадрид?

Супер спорт | 3 дена


Чави организираше заедничка вечера, а една ѕвезда на Барселона реши да ја плати!

Супер спорт | 3 дена


„Златната топка“ на Меси предизвика бура, но пред 16 години се случи поголем – циркус!

Супер спорт | 3 дена


Рангник ќе добие 10 милиони евра ако го донесе Халанд во Манчестер јунајтед?!

Супер спорт | 3 дена


Роналдо мора да замине за Торино поради скандалот во Јувентус

Супер спорт | 3 дена


Урнебесна реакција на Салах откако го прашаа што мисли за „Златната топка“ 🎥

Супер спорт | 3 дена


Тикет на денот (четврток, 02.12.2021)

Супер спорт | 3 дена


Реал Мадрид има ѕвер во екипата: Уште од Роналдињо никој вака не ги понижувал ривалите! 🎥

Супер спорт | 3 дена


Годините се само бројка: Ремек-дело на Ибрахимовиќ! 🎥

Супер спорт | 3 дена


Кој друг, ако не Бензема: Реал Мадрид води против Билбао! 🎥

Супер спорт | 3 дена


Прекин на дуелот меѓу Вотфорд и Челси: Докторите спасуваат живот на навивач на стадионот!

Супер спорт | 3 дена


Рангник ќе ги засилува „ѓаволите“ со фудбалер на Челси?

Супер спорт | 3 дена


Чеферин откри: Ми нудеа мито од 3,5 милијарди евра за Суперлигата

Супер спорт | 3 дена


Урнебесна сцена во НБА: Тројца урлаа по соиграч за да ја земе топката 🎥

Супер спорт | 4 дена


Вечното дерби меѓу Пелистер и Вардар е одложено!

Супер спорт | 4 дена


„ЕСПН“: Фотографија вредна 2035 гола 📸

Супер спорт | 4 дена


Комична сцена во НБА: Судија ненамерно повреди кошаркар на Сакраменто 🎥

Супер спорт | 4 дена


Крадци со палки сакале да ограбат ѕвезда на Арсенал, па добиле – ќотек! 🎥

Супер спорт | 4 дена


„Не сме го уцениле Ѓоковиќ, ако не сака да дојде во Мелбурн, тоа е негова работа!“

Супер спорт | 4 дена


Реал Мадрид ќе добие нов десен бек кој игра одлично во Бундеслигата?

Супер спорт | 4 дена


Меси на прославата на „Златната топка“ ги повикал сите ѕвезди на ПСЖ освен Икарди!

Супер спорт | 4 дена


Тикет на денот (среда, 01.12.2021)

Супер спорт | 4 дена


Македонија ќе го одреди новиот тренер на Манчестер јунајтед?

Супер спорт | 4 дена


Анчелоти додаде ѕвезда на Челси во листата со желби: Реал Мадрид ќе ја земе целосно бесплатно?

Супер спорт | 4 дена


Атанасов ги посвети двата гола против Локомотива на својот починат другар 📸

Супер спорт | 4 дена


Левандовски, сепак, на крајот ќе добие „Златна топка“?

Супер спорт | 5 дена


Доби отказ од Кина, па доаѓа во Барселона да го замени Агуеро?!

Супер спорт | 5 дена


„Златната топка“ го губи кредибилитетот: Крос испрати остри критики – Бензема е најдобар!

Супер спорт | 5 дена


„Го сакате Халанд? Нема проблем, само ќе мора да им дадете милиони на Рајола и татко му“

Супер спорт | 5 дена


Рагник го пронајде првото засилување за Манчестер јунајтед

Супер спорт | 5 дена


Доказ дека Меси и Барселона не се збогуваа на најдобар начин!

Супер спорт | 5 дена


Реакцијата на Мбапе при доделување на „Златната топка“ покажа зошто сака да го напушти ПСЖ

Супер спорт | 5 дена


Левандовски почека да падне „прашината“, па даде краток коментар за „Златната топка“

Супер спорт | 5 дена


Сиригу побарал помош од Пандев: Го прашував за Македонија, ама не ми кажа ништо!

Супер спорт | 5 дена


„Ѓаволите“ ќе почекаат: Рангник нема да ги води против Арсенал?

Супер спорт | 5 дена


Модриќ пред три години беше најдобар, а сега доживеа дебакл!

Супер спорт | 5 дена


Тикет на денот (вторник, 30.11.2021)

Супер спорт | 5 дена


Меси ја освои седмата „Златната топка“

Супер спорт | 5 дена


Без дилема: Педри е најдобар млад фудбалер во светот!

Супер спорт | 5 дена


Роналдо распука пред церемонијата за „Златната топка“: Сѐ е лага!

Супер спорт | 5 дена