Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Спорт Клуб

Прво па машко: Фред донесе насмевка на лицата на навивачите на Јунајтед и на Рангник

Спорт Клуб | ново


(ВИДЕО) Тензии на Автокоманда: Шверцери наидоа на затворена врата, па жестоко негодуваа

Спорт Клуб | 16 минути


(ВИДЕО) Топовски удар експлодираше во рака на редар на Шкендија – настрад и Бејтулаи

Спорт Клуб | 1 час


Шкендија со пресврт до победа над Пелистер, сигурен и лидерот Шкупи

Спорт Клуб | 1 час


Не е само трансферот на Роналдо: На Јувентус му се заканува елиминација од УЕФА натпреварувањата

Спорт Клуб | 1 час


Играч на Ливерпул го добил името по Владе Дивац

Спорт Клуб | 2 часа


(ФОТО) Ќе игра Роналдо: Почетната постава на Јунајтед на дебито на Рангник

Спорт Клуб | 2 часа


Петта победа по ред на Рајковиќ за прво место на табелата во ВТБ лигата

Спорт Клуб | 3 часа


Мурињо во свој стил им објасни на новинарите зошто заработува повеќе од нив

Спорт Клуб | 3 часа


Меси му се доверил на Суарез, Уругваецот го разоткри: Многу му е тешко и мора да се навикне

Спорт Клуб | 3 часа


Во Дортмунд полудеа по дербито со Баерн: Со нив секогаш е исто

Спорт Клуб | 4 часа


Во Каталонија владее оптимизам, Барса знае како да го стигне Реал на 16 бода предност

Спорт Клуб | 4 часа


ПМФЛ: Пандевци ја пречекуваат Брегалница, тежок тест за Тиквеш во Струга

Спорт Клуб | 5 часа


Анчелоти со коментар за можната повреда на Бензема

Спорт Клуб | 6 часа


Каков човек, какво играчиште: На скандирањата „Меси, Меси…“, Лева имал единствена реакција

Спорт Клуб | 6 часа


Серија А е спектакуларна сезонава: Четири екипи во битка за трофејот, разочарување е Јувентус

Спорт Клуб | 7 часа


Рангник подготвен да делува по препораката за трансфер од Алекс Фергусон

Спорт Клуб | 7 часа


Мурињо: Потенцијалот ни беше – нула!

Спорт Клуб | 8 часа


Анчелоти конечно задоволен од толку критикуваниот фудбалер: Ја искористи својата шанса

Спорт Клуб | 8 часа


Клоп: Дивок Ориги – легенда! Едно нешто се надевам за него..

Спорт Клуб | 9 часа


Тешко ќе оди во Каталонија: Ова е најлоша Барса во последните 18 години

Спорт Клуб | 17 часа


(ВИДЕО) Урнебес во Дортмунд: Фановите на Борусија го провоцираа Лева со скандирање за Меси

Спорт Клуб | 18 часа


Селекторот на Македонија го „испушти“ Обрадовиќ

Спорт Клуб | 18 часа


Реал води во Баскија, но се појави проблем: Бензема е повреден!

Спорт Клуб | 18 часа


Чави по поразот го критикува Депај: Мора да ги сфати нашите идеи

Спорт Клуб | 19 часа


(ВИДЕО) Сеча на фаворитите на домашен терен, Атлетико загуби од Мајорка со пресврт

Спорт Клуб | 20 часа


(ВИДЕО) Рома на Мурињо се распаѓа, Интер убедлив во Рим

Спорт Клуб | 20 часа


(ВИДЕО) Сити без проблеми на гостувањето кај Вотфорд, „Граѓаните“ го презедоа врвот

Спорт Клуб | 20 часа


(ВИДЕО) Баерн ги казнува грешките, триумф за Баварците во „Дер Класикер“

Спорт Клуб | 20 часа


Верстапен направи голема грешка – Хамилтон на пол-позиција!

Спорт Клуб | 21 часа


ВИДЕО: Интер ја растура Рома – Чалханоглу постигна бравурозен гол од корнер

Спорт Клуб | 22 часа


Чави: Денес не заслуживме да загубиме!

Спорт Клуб | 22 часа


Ќе има реакции поради ова: ФИА објасни зошто Хамилтон сепак нема да добие казна

Спорт Клуб | 22 часа


Оригиииииииии… Ливерпул е среќлијата на денот: „Црвените“ се лидери во ПЛ

Спорт Клуб | 23 часа


Патрик Шик имаше нестварни 27 минути: „Покер голови“ во победата од 7:1 за Леверкузен

Спорт Клуб | 23 часа


ВИДЕО: Милан провизорен лидер во Серија А – притисок за Наполи пред дербито вечерва

Спорт Клуб | 23 часа


Кармата е страшна работа: Хамилтон е пред казна поради истиот пропуст како и Макс претходната трка

Спорт Клуб | 23 часа


ВМФЛ резултати: Слога со голема победа во Прилеп, Вардар убедлив против Велешта

Спорт Клуб | 1 ден


Тухел по поразот од Вест Хем: Нешто слично како и против Манчестер Јунајтед

Спорт Клуб | 1 ден


Тебас удри по Реал и Флорентино за „задкулисните игри“ за формирање на Суперлигата

Спорт Клуб | 1 ден


Чави направи неколку интересни измени за мечот со Бетис

Спорт Клуб | 1 ден


(ВИДЕО) Челси два пати водеше, па загуби од Вест Хем

Спорт Клуб | 1 ден


Невидено понижување на Роналдо – ни неговите не го гласале

Спорт Клуб | 1 ден


Се враќа прволигашката кошарка по пауза од две недели, дербито е утре во Кале

Спорт Клуб | 1 ден


Не чини ни многу СИУУУУ: Роналдо се повредил при прославата на голот

Спорт Клуб | 1 ден


Обвинителството го испитува Роналдо поради малверзациите на Јуве и фамозниот „таен документ“

Спорт Клуб | 1 ден


Занети: Не бевме ни блиску до Меси, сите ги изненади

Спорт Клуб | 1 ден


Роналдо по сензационалното достигнување: Одам да го срушам секој можен рекорд

Спорт Клуб | 1 ден


Анчелоти има необични методи, Куртоа мора да им „пушта“ голови на напаѓачите на тренинг

Спорт Клуб | 1 ден


Клинсман: Јунајтед мора да биде отворен за идеите на Рангник

Спорт Клуб | 1 ден


Европа го избра Левандовски, остатокот од светот направи разлика

Спорт Клуб | 1 ден


Јувентус прави чистка, прецртани се четири звучни имиња

Спорт Клуб | 1 ден


УЕФА исфрли осум клуба од Европа во петокот

Спорт Клуб | 1 ден


Гвардиола ги избра најдобриоt и целосно изненади: Земете ги снимките и погледнете ги

Спорт Клуб | 1 ден


Судијата спаси жива глава од хокеарите, а потоа реши да оди во пресметка

Спорт Клуб | 1 ден


По нереалните резултати, УЕФА го менува квалификацискиот систем

Спорт Клуб | 1 ден


Роналдо испрати порака до навивачите на Јунајтед по победата над Арсенал

Спорт Клуб | 1 ден


Ѓоковиќ повторно беснееше – од трибини сето тоа беше интересно за Лука Модриќ

Спорт Клуб | 1 ден


ФИФА тестира полуавтоматска детекција на офсајд – ВАР поништи спектакуларен погодок

Спорт Клуб | 1 ден


Лампард се отвори за односот со Абрамович: Не зборував со него, немаше ни потреба..

Спорт Клуб | 1 ден


Дали Дортмунд срамежливо сака да признае дека нема клаузула за Халанд?

Спорт Клуб | 1 ден


Идеален тим на најпреплатени играчи во Премиер лигата

Спорт Клуб | 1 ден


Катастрофа за Милан, командантот на одбраната шест месеци надвор од теренот

Спорт Клуб | 1 ден


Боатенг се налути за „Златната топка“: Што треба да направи Левандовски?

Спорт Клуб | 1 ден


Се подготвува драматичната завршница во Ф1: Хамилтон повторно најбрз на тренингот

Спорт Клуб | 1 ден


Ѓоковиќ молчи за АО, но некој друг во неговото опкружување знае „нешто повеќе“ за тоа..

Спорт Клуб | 1 ден


Големиот грев на Ибра во Јунајтед вреден 5 милиони фунти: Им се извинив поради тоа!

Спорт Клуб | 1 ден


Алегри против остатокот од светот: Меси ја заслужи „златната топка!“

Спорт Клуб | 2 дена


Тажни сцени од Египет: По гол во 92 минута, тренерот добива срцев удар и умира

Спорт Клуб | 2 дена


Копачката во соблекувална во 2003…. приказна која се уште се обидуваат да ја прераскажат

Спорт Клуб | 2 дена