Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Спорт М

Мурињо нападна новинар: Лесна ти е работата, па заработуваме многу повеќе од тебе!

Спорт М | 5 часа


Ѓоковиќ ги поддржа граѓанските протести во Србија

Спорт М | 5 часа


Учителот повторно го надмина ученикот: Победа на Баерн во Дортмунд (ВИДЕО)

Спорт М | 20 часа


Чави по поразот ја советувше ѕвездата на Барса: „Тој мора да ги разбере нашите идеи и да биде бестрашен“

Спорт М | 20 часа


Манчестер Сити без проблеми славеше на гостувањето кај Ватфорд

Спорт М | 21 часа


Клоп за Ориги: Се надевам дека ќе најде тренер кој ќе му даде повеќе шанси од мене

Спорт М | 21 часа


Верстапен имаше пол-позиција, а потоа доживеа катастрофа во последниот свиок

Спорт М | 21 часа


Интер ја декласираше Рома на Олимпико, Џеко испадна џентлмен кон поранешниот клуб

Спорт М | 21 часа


Роналдо испрати порака до навивачите на Јунајтед по победата над Арсенал

Спорт М | 22 часа


ВИДЕО: Судијата спасуваше жива глава од хокеарите, а потоа реши да оди во пресметка

Спорт М | 22 часа


ВИДЕО: Борусија Дортмунд поведе, а потоа се појави Роберт Левандовски

Спорт М | 22 часа


Критиките не стивнуваат: Што требаше да направи Левандовски? Да даде гол со ножички од центарот?

Спорт М | 22 часа


Гвардиола го избра најдобриот и целосно изненади: „Погледнете ги снимките“ (ВИДЕО)

Спорт М | 22 часа


Европа го избра Левандовски, остатокот од светот направи разлика

Спорт М | 22 часа


Каква магија на „Олимпико“: Чалханоглу погоди директно од корнер (ВИДЕО)

Спорт М | 23 часа


Агуеро првпат се појави во јавноста по срцевата аритмија

Спорт М | 23 часа


Јувентус прави чистка, пречкртани се четири звучни имиња

Спорт М | 23 часа


Роналдо доживеа големо понижување во својата Португалија

Спорт М | 23 часа


Нокаут на годината: Изгубени три рунди, а потоа брутално го успале противникот (ВИДЕО)

Спорт М | 23 часа


Ниту Чави не помага: Бетис носи полн плен од „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Спорт М | 23 часа


ВИДЕО: Невозможно промашување на Јота

Спорт М | 23 часа


Ќе ја следи пресметката меѓу Рома и Интер: Специјален гостин пристигна на Олимпико (ВИДЕО)

Спорт М | 23 часа


Роналдо го контактирал Касано и побарал поголема почит: Одговорот на лошото момче го спушти на земја

Спорт М | 23 часа


Ливерпул го положи големиот испит „со звукОт на сирена“, прва победа на „страчките“

Спорт М | 23 часа


Поранешниот голгетер на Баерн смета дека Халанд ќе го надмине Левандовски

Спорт М | 23 часа


Одлична лондонска пресметка и голема победа на Вест Хем над лидерот

Спорт М | 23 часа


Милан со леснотија до нова победа, но и прво место

Спорт М | 23 часа


Меси: Претпоставувам дека Бог избрал така

Спорт М | 23 часа


Бајер ја наполни мрежата на Фурт до врвот, за тоа што го направи Шик долго ќе се зборува

Спорт М | 23 часа


ПМФЛ: Работнички и Ренова ремизираа без голови

Спорт М | 23 часа


Еурофарм Пелистер на домашен терен го совлада Тиквеш

Спорт М | 1 ден


ВИДЕО: Леклер удри во ѕид, болидот целосно уништен

Спорт М | 1 ден


Челзи му нуди нов договор на Менди

Спорт М | 1 ден


Конте: Кејн? Премиер лигата е најтешка, не е лесно да се постигне гол

Спорт М | 1 ден


Рамос повторно е надвор од тимот

Спорт М | 1 ден


Нема долго да го гледаме триото Меси – Мбапе – Нејмар: Позната судбината на Французите

Спорт М | 2 дена


Чави го даде одговорот кој со нетрпение го чекаа навивачите на Барселона

Спорт М | 2 дена


Невидена трагедија на фудбалски терен: Прослави гол во 93. минута и почина (ВИДЕО)

Спорт М | 2 дена


Легендата на Манчестер Јунајтед се прашува: Кој е овој Рангник?

Спорт М | 2 дена


Почина легендарен фудбалер на Партизан

Спорт М | 2 дена


Крај на една ера? Пеп Гвардиола заминува од Европа по истекот на договорот со Сити

Спорт М | 2 дена


Лапорта нема дилема: Тоа момче е подобро од Мбапе и сакам да биде со нас

Спорт М | 2 дена


Ралф Рангник на презентацијата: Не е важен само Кристијано Роналдо

Спорт М | 2 дена


Реал Мадрид би можел да остане без Бензема поради нивните трансфери на лето

Спорт М | 2 дена


Одлична вест: Кристијан Ериксен доби одобрение

Спорт М | 2 дена


Конте го откри својот најголем тренерски предизвик

Спорт М | 2 дена


Едвај дочекаа да си замине, па му посветија фантастичен транспарент

Спорт М | 2 дена


Барселона најде засилување во Челзи

Спорт М | 2 дена


Мајкл Керик го напушта Манчестер Јунајтед по 15 години!

Спорт М | 2 дена


ВИДЕО: Лудило во Бразил, со Хулк во нападот, Атлетико шампион по пауза од 50 години

Спорт М | 2 дена


Њукасл пронајде засилување во Ливерпул

Спорт М | 2 дена


Иско се обиде да ги понижи Реал и Анчелоти, а на крајот се понижи само себеси

Спорт М | 2 дена


Јувентус сака да го задржи Бернардески, но и да му ја намали платата

Спорт М | 2 дена


Најлудиот гол во сезоната на „Олд Трафорд“: Де Хеа лежеше на голот, Арсенал постигна гол

Спорт М | 2 дена


Некој треба да му каже на Обамејанг дека е играч на Арсенал, не на Јунајтед, особено по синоќешниот пораз

Спорт М | 2 дена


ВИДЕО: Солзи радосници на лицата на новите бразилски шампиони

Спорт М | 2 дена


Го победи Арсенал со пресврт, а потоа по 15 години одлучи да го напушти Манчестер Јунајтед (ВИДЕО)

Спорт М | 2 дена


Вардар повторно поразен, Вујовиќ вели: Бевме блиску

Спорт М | 2 дена


Дерби на „Олд Трафорд“ како некогаш: Арсенал поведе со нереален гол, Роналдо го сврте мечот

Спорт М | 2 дена


Почнува лудилото наречено Њукасл: „Тие се најбогатите луѓе што некогаш сум ги видел“

Спорт М | 2 дена


Гатузо блиску до интересен тренерски ангажман

Спорт М | 2 дена


Единсон Кавани веќе одлучи во кој клуб ќе ја продолжи кариерата

Спорт М | 2 дена


Меси и Лапорта требаше да се сретнат во Париз, но се знае кој го забрани тоа на крајот

Спорт М | 2 дена


Левандовски го воодушеви светот со својот џентлменски потег и му покажа на Роналдо како се прави тоа

Спорт М | 2 дена


Комична средба на Мбапе со Зидан: „Дали да ги соблечам патиките?“

Спорт М | 2 дена


Рангник доби работна виза, но нема да биде на клупата на Манчестер Јунајтед вечерва против Арсенал

Спорт М | 3 дена


Кире Лазаров собра 35 имиња за ЕП, до крајот на месецот неколкумина ќе отпаднат

Спорт М | 3 дена


Ибрахимовиќ: Му се јавив на Ал Келаифи, му реков да се вратам во ПСЖ и да го средам тимот, тој се изнасмеа и ми рече…

Спорт М | 3 дена


Нови проблеми за Вардар за дуелот со Кил, отпаднаа двајца ракометари

Спорт М | 3 дена


Фудбалски судија оди 15 месеци во затвор, учествувал во местење на фудбалски натпревар (ВИДЕО)

Спорт М | 3 дена