Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Екипа

Македонскиот клупски фудбал под нивото и на косовскиот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа | 7 часа


Седлоски: Вечерва не заслуживме пораз, ние ги повторуваме истите грешки

Екипа | 7 часа


Кошаркарките до 16 години убедливо поразени од Србија на отварањето на ЕП во Б-Дивизија

Екипа | 7 часа


Струшкиот турнир ќе добие нов шампион: Целје славеше во клучниот меч против Вардар, Е. Пелистер е на победа до финале

Екипа | 7 часа


Шкупи е далеку од групи: Поразен од Балкани среде Скопје (ВИДЕО)

Екипа | 7 часа


Алиоски дебитираше со триумф за Фенербахче во Виена, Тричко со АЕК и Ракип со Малме со една нога во групите од ЛЕ (ВИДЕО)

Екипа | 7 часа


„Шок“ за Шкупи: Дефанзивата „спие“, Балкани поведе (ВИДЕО)

Екипа | 7 часа


Навивачите на Барселона за добредојде му го украдоа часовникот на Левандовски вреден 75 илјади евра

Екипа | 8 часа


Еурофарм Пелистер се засили со тунискиот репрезентативец Мохамед Суси

Екипа | 8 часа


Шкупи со повеќе шанси, но само 1-1 на полувреме со Балкани (ВИДЕО)

Екипа | 8 часа


ВИДЕО: Адетунџи донесе водство за Шкупи, Балкани брзо израмни

Екипа | 8 часа


Барселона има нова „мета“ за десен бек

Екипа | 9 часа


Кристијано Роналдо и се нуди на Борусија Дортмунд

Екипа | 9 часа


Првата продавница на H&M конечно се отвори во Скопје!

Екипа | 10 часа


Зошто пропадна трансферот на Рабио во Манчестер Јунајтед? Мајка му поставила нереални барања…

Екипа | 10 часа


Барселона се расфрла со пари, а на Пике и Бускетс им должи 102 милиони евра

Екипа | 10 часа


Убедлив пораз на Љуботен на дебито во Лигата на Шампионите

Екипа | 11 часа


Фазлагиќ до крајот на сезоната на позајмица во Дунајска стреда

Екипа | 11 часа


Демир Имери во казахстанскиот Атирау (ФОТО)

Екипа | 11 часа


Манев и Куртулан добиваат руски репрезентативец за соиграч во Адана Демирспор

Екипа | 11 часа


Во Канада постигнат гол во стилот на Роберто Карлос пред 24 години (ВИДЕО)

Екипа | 12 часа


Приходите од фудбалот во минатата сезона биле 27,6 милијарди

Екипа | 12 часа


ПОД ОБРАЧ со Мартин Мојсовски: Условите кои ги имаме како кондициски тренери се далеку од некое ниво, срамно е што државата не го вреднува успехот на Специјалната олимпијада

Екипа | 13 часа


Кукурелја со порака до безобразниот Ромеро: Никогаш нема да ја скратам косата

Екипа | 13 часа


Надал ја најде „вината“ за поразот од Чориќ: Тешко се носев со повредата

Екипа | 14 часа


ПСЖ не ги исполнил ветувањата кон Мбапе, Французинот бил бесен

Екипа | 14 часа


Агенцијата за млади и спорт ја презема организацијата на Охридскиот пливачки маратон

Екипа | 14 часа


Тухел почна преговори со Челси за нов договор

Екипа | 15 часа


Вулверхемптон постави нов клупски трансферен рекорд со ангажманот на Нунеш

Екипа | 15 часа


Францускиот мега-талент: Во нападот сакам да сум како Дурент, во одбраната како Гобер (ВИДЕО)

Екипа | 16 часа


Маленко оставил еден „куп“ долгови во пливачката федерација, и неисплатени награди за пливачите во Охрид!

Екипа | 16 часа


Шкупи го почнува „летот“ кон групите во Конференциската Лига

Екипа | 16 часа


Челси со официјална понуда до Обамејанг!

Екипа | 17 часа


Општина Охрид ќе го организира Охридскиот маратон, како и во која форма дополнително ќе биде соопштено

Екипа | 17 часа


Официјално: Синот на Диего Симеоне е нов соиграч на Елмас во Наполи

Екипа | 17 часа


ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Екипа | 17 часа


Срдечна средба на Ѓоковиќ и Дончиќ во Стожице… (ВИДЕО)

Екипа | 18 часа


Маленко со реакција за Охридскиот маратон: Господа политичари и нивни полтрони, доста ја замајувате јавноста!

Екипа | 18 часа


Ненад Димитријевиќ и се приклучи на кошаркарската репрезентација (ФОТО)

Екипа | 18 часа


Одличен успех на македонскиот кајакар: Петрушев четврти на ЕП, за помалку од секунда остана без медал!

Екипа | 19 часа


Зарем цела држава на три дена пред вообичаениот термин „шокирана“ дозна дека Охридски маратон нема!? А во календарот на ФИНА, Охрид од поодамна го нема!

Екипа | 19 часа


Челси одби 70 милиони, а сега им заминува на позајмица

Екипа | 19 часа


Манчестер Јунајтед ќе го менува Де Хеа со поранешниот соиграч на Алиоски

Екипа | 19 часа


Лос Анџелес Лејкерс ќе го повлече бројот „16“ во чест на Пау Гасол

Екипа | 20 часа


Aлександар Мирчевски ќе вози мотор, а Елена Јакимовска освои часовник во второто коло од наградната игра „ИГРАЈ, СОБИРАЈ И ОСВОЈ“ на 2win.mk

Екипа | 20 часа


Најбогатиот Британец извиси во купувањето на Челси, сега ќе го спасува Манчестер Јунајтед

Екипа | 21 часа


Mozzart повторно го поддржа Меѓународниот ракометен турнир во Струга

Екипа | 21 часа


Шок за Надал во Синсинати: Хрватот Чориќ стави крај на неверојатната низа која траеше 16 години

Екипа | 21 часа


Неверојатната Лана Пудар од БиХ, чудото од дете ја шокираше Европа со златото на ЕП (ВИДЕО)

Екипа | 21 часа


Леброн Џејмс го продолжи договорот со Лос Анџелес Лејкерс и испиша историја

Екипа | 22 часа


Црвена Звезда од очај до сјај и обратно – за минимален пораз во Хаифа, Бенфика го победи Динамо Киев (ВИДЕО)

Екипа | 1 ден


Вардар убедливо против Бутел, за само чекор до финалето на „Струга 2022“

Екипа | 1 ден


Апсења во Јапонија поради корупција поврзана со Олимписките игри

Екипа | 1 ден


Најскапото засилување во историјата на Арсенал заминува од „Емирати“

Екипа | 1 ден


„Визионерот“ Мурињо ја предвиди иднината на Али: Еден ден ќе се каеш… (ВИДЕО)

Екипа | 1 ден


„Кристијано Роналдо е идеално решение за Челси, со него ќе дадат 700 голoви“

Екипа | 1 ден


Кадетите ја декласираа Данска за опстанок во европската А-дивизија

Екипа | 1 ден


Алкалоид со гол од пенал во последните секунди загуби од Целје на „Струга 2022“

Екипа | 1 ден


Реал го плати 115 милиони евра, а сега е пред преселба во Турција

Екипа | 1 ден


Тајсон неодамна рече дека е блиску до крајот на животот, сега не може да се движи самиот

Екипа | 1 ден


Шкупи е подготвен за историја: Лет преку Балкани за групна фаза во Конференциската лига

Екипа | 1 ден


Шкендија рутински против Скопје: Два гола за тетовци, два црвени картони за скопјани (ВИДЕО)

Екипа | 1 ден


Преговорите завршија, Елмас добива сериозна конкуренција во Наполи

Екипа | 1 ден


Дибиров дебитираше, ППД Загреб обезбеди место на Ф4-турнирот од СЕХА-лигата

Екипа | 1 ден


Скопје заработи два црвени картони за само четири минути, Шкендија има предност на полувремето (ВИДЕО)

Екипа | 1 ден


Хоби фер плеј лигата во полн сјај ќе заблеска и во 2022/23

Екипа | 1 ден


ВИДЕО: Ефектен гол на Бразилецот Вагнер, Шкендија уште од 6. минута води со Скопје

Екипа | 1 ден


Адеми го одигра јубилејниот 350 натпревар за Динамо: Феноменална статистика за македонскиот репрезентативец (ФОТО)

Екипа | 1 ден


Тухел: Уживав кога работев со Обамејанг

Екипа | 1 ден


Трагикомично македонско пливање: Охридскиот маратон нема да се одржи поради блокирана сметка на федерацијата!

Екипа | 1 ден