Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Спортмедиа

Јаховиќ има нов клуб во Турција, ќе игра за второлигашот Бодрумспор (ВИДЕО)

Спортмедиа | 23 дена


Пелистер со прво засилување, ТФТ ќе има „џин“ во рекетот!

Спортмедиа | 23 дена


„Плинарите“ се пофалија, Дибиров слета во Загреб

Спортмедиа | 23 дена


Најплатените фудбалери во Ла Лига: Азар неприкосновено на врвот!

Спортмедиа | 23 дена


Динамо го чека пекол: Се очекува 20.000 фанови да навиваат за Шкупи, се спрема – СПЕКТАКЛ!

Спортмедиа | 23 дена


Седло и Шкупи знаат како треба против Динамо! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спортмедиа | 23 дена


Савевски го објави списокот на ракометарки за СП!

Спортмедиа | 23 дена


Навивачите на Атлетико не го сакаат Роналдо: Ние не сме азил и не собираме ѓубре!

Спортмедиа | 23 дена


Лоши вести за Јувентус од Америка!

Спортмедиа | 23 дена


Само Пелистер може да ја замени Ренова во ПМФЛ!

Спортмедиа | 24 дена


Адеми и Ристовски знаат како е да се игра на Арената! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спортмедиа | 24 дена


Роналдо се враќа во Манчестер, се решава неговата иднина!

Спортмедиа | 24 дена


Недановски: Амбициите на Вардар секогаш се исти!

Спортмедиа | 24 дена


Анте Чачиќ: Целосен респект за Шкупи, но ние планираме да победиме!

Спортмедиа | 24 дена


Ливерпул ќе го продава името на новата трибина! (ВИДЕО)

Спортмедиа | 24 дена


Интер и Лацио се фаворити за потписот на Мертенс

Спортмедиа | 24 дена


Недановски прозиваше: РК Вардар ги стартуваше подготовките! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спортмедиа | 24 дена


Врбица Стефанов: На кого му смета Рубин, чии инструкции спроведува Симиќ?

Спортмедиа | 24 дена


Тен Хаг ќе добие неверојатен бонус доколу Јунајтед се пласира во Лигата на шампиони!

Спортмедиа | 24 дена


Неверојатно: ТВ-пренос од мечот Шкупи – Динамо ќе има за Хрватска, но не и за Македонија!!!

Спортмедиа | 24 дена


Филип Лазаров и официјално промовиран како нов тренер на Интерактив

Спортмедиа | 24 дена


„Спортмедиа“ дознава: Осијек нуди 900.000 евра за Сандеј, во редот и Ријека!

Спортмедиа | 24 дена


Одбиен предлогот: Град Скопје нема да му помогне на РК Вардар

Спортмедиа | 24 дена


Симиќ го посочи Стефанов како непрофесионалец, заборави дека син му „рогаше“ топки, а Антиќ го пеглаше во соблекувална!

Спортмедиа | 24 дена


Драгана Ристова нов тренер на ЖРК Куманово

Спортмедиа | 24 дена


Рафиња после „Ел Класико“ ја направи најголемата грешка!

Спортмедиа | 24 дена


Сезоната набргу почнува а клубовите во Англија немаат дресови за продавање!

Спортмедиа | 24 дена


Нашите капитени се дома, Динамо пристигна во Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Спортмедиа | 24 дена


„Шестка“ за ПСЖ: Нејмар, Меси и Мбапе ја тресеа мрежата на Гамба Осака (ВИДЕО)

Спортмедиа | 24 дена


Скопје и РФМ одбројуваат до стартот на Светското првенство У18

Спортмедиа | 24 дена


Е.Пелистер се сели во Маврово!

Спортмедиа | 24 дена


Нови ниски удари од Хрватска: Фудбалерите на Шкупи од исто место пијат вода и ги мијат копачките!

Спортмедиа | 24 дена


Гуцев нов член на стручниот штаб во Беласица

Спортмедиа | 24 дена


Меси и Рамос се скачкаа на тренинг!(ВИДЕО)

Спортмедиа | 24 дена


Адеми,Ристовски и останатите “модри“ летнаа за Скопје! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спортмедиа | 24 дена


Шеји: Мотивирани сме до максимум, ова е историска шанса за Шкупи

Спортмедиа | 24 дена


ОФИЦИЈАЛНО: Магдевски се врати во МЗТ Скопје

Спортмедиа | 24 дена


Седлоски: Имаме поволен резултат, да го потврдиме и утре пред нашата публика

Спортмедиа | 24 дена


Мбабу е нов играч на Фулам

Спортмедиа | 24 дена


Фабрегас ќе игра во Италија

Спортмедиа | 24 дена


Матис Тел е во Минхен, денеска потпишува за Баерн (ВИДЕО)

Спортмедиа | 24 дена


Стружанецот Орхан Куртиши е најновиот милионер на видеолотарија, освои 1.380.512,00 денари

Спортмедиа | 24 дена


Кога прием на топка е најдобар потег на натпреварот (ВИДЕО)

Спортмедиа | 24 дена


Италија размислува да го одложи стартот на сезоната во Серија А

Спортмедиа | 24 дена


Јуве добива уште еден екстра напаѓач, во Торино пристигнува Фирмино!?

Спортмедиа | 24 дена


Ајомибе Тоби Амусан со нов светски рекорд на 100 метри со пречки

Спортмедиа | 24 дена


Михамбо го одбрани златото во скок во далечина, Србија „врие“ Шпановиќ е ограбена!? (ФОТО)

Спортмедиа | 24 дена


Светот има нов рекорд во скок со стап (ВИДЕО)

Спортмедиа | 24 дена


Шкупи со порака: Скопјани, дојдете во вторник на Арената да направиме историја!

Спортмедиа | 25 дена


“Бомба“ од Каталонија: Чави побарал да му се донесе Меси!

Спортмедиа | 25 дена


Барса го договорила Кунде за 60 милиони евра!

Спортмедиа | 25 дена


“Лавовите“ в среда, со автобус, ќе патуваат за Софија!

Спортмедиа | 25 дена


Осимен се правеше фраер на тренинг, па Спалети го прати на „туширање“! (ВИДЕО)

Спортмедиа | 25 дена


Даци е стрелец на првиот гол за Вестерло сезонава во елитната лига на Белгија!

Спортмедиа | 25 дена


Џим Гудвин – тренер на Абердин: Миовски само со два тренинга покажа дека е одличен напаѓач!

Спортмедиа | 25 дена


Триумф за Данецот: Вингегард е “КРАЛОТ“ на Тур де Франс! (ВИДЕО)

Спортмедиа | 25 дена


Перез, Лапорта и Ањели на пријателска вечера во Лас Вегас!

Спортмедиа | 25 дена


Разгаленото синче се враќа во ПСЖ!

Спортмедиа | 25 дена


Според турските медиуми: Менаџерите го нудат Алиоски на Бешикташ!

Спортмедиа | 25 дена


Динамо во строг карантин пред утрешното доаѓање во Скопје!

Спортмедиа | 25 дена


Нова трагедија во Ферари: Леклер вриштеше од гнев – СЛУШНЕТЕ! (ВИДЕО)

Спортмедиа | 25 дена


Трагедија во рингот… почина по тежок нокаут со лакт (ВИДЕО)

Спортмедиа | 25 дена


Миовски погоди во официјалното деби за Абердин (ВИДЕО)

Спортмедиа | 25 дена


Југослав Тренчовски е нов тренер на Ал Араби

Спортмедиа | 25 дена


Реал Мадрид ги „завери“ трите звезди со нови договори

Спортмедиа | 25 дена


Ферстапен најдобар во Франција

Спортмедиа | 25 дена


Дани Алвеш и официјално во мексикански Пумас

Спортмедиа | 25 дена


Валмиера се разигра пред реваншот со Шкендија

Спортмедиа | 25 дена


Црвена Звезда денеска со ретро дресови „ала Бошко Ѓуровски“

Спортмедиа | 25 дена


Чави: Пике ќе се бори за место како и останатите

Спортмедиа | 25 дена