Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Слободен Печат

Виц на денот: Меморија

Слободен Печат | 49 минути


Денес се празнува Преображение на Господ Исус Христос на Тавор

Слободен Печат | 49 минути


Седлоски: Не заслуживме да загубиме, вечерва не славеше подобриот тим

Слободен Печат | 7 часа


Кадетките убедливо поразени од Србија на стартот од ЕП Б-дивизија

Слободен Печат | 7 часа


Струшкиот турнир ќе има нов шампион, Вардар поразен од Целје

Слободен Печат | 8 часа


Шкупи се подалеку од европска есен, поразен во Скопје од Балкани

Слободен Печат | 8 часа


Австралиската полиција заплени 748 килограми дрога метамфетамин, уапсени три лица

Слободен Печат | 8 часа


„Преслатки“: Видеото на кое мачки спијат гушкани под ќебе е прегледано повеќе од 25 милиони пати

Слободен Печат | 8 часа


Е. Пелистер се засили и со Тунижанецот Суси

Слободен Печат | 9 часа


ФОТО | Пет лица загинаа во силното невреме на Корзика

Слободен Печат | 9 часа


НБА поради гледачите во Европа, Африка и Блискиот Исток ги менува термините

Слободен Печат | 9 часа


Започнува владеењето на Девицата (23.8-22.9): Еве што му носи тоа на вашиот хороскопски знак!

Слободен Печат | 9 часа


Бора Чорба проговори за заработката, а се присети на покојниот Миша Алексиќ

Слободен Печат | 9 часа


Ален Вајселберг ќе даде искази за дејностите на „Организација Трамп”

Слободен Печат | 9 часа


Зијадин Села: Алијансата за Албанците бара техничка влада

Слободен Печат | 9 часа


Завршна конвеција на СДСМ во Тетово, Ковачевски со поддршка на иницијативата „Тетово сака парк“

Слободен Печат | 10 часа


Елмас за еден ден доби тројца нови соиграчи

Слободен Печат | 10 часа


Поради штрајк денеска британската железница работеше со само 20 отсто од капацитетите

Слободен Печат | 10 часа


Фазлагиќ сезонава ќе настапува за екипата на Дунајска стреда

Слободен Печат | 10 часа


Гутереш: Оштетување на нуклеарката „Запорожје“ би било самоубиство

Слободен Печат | 10 часа


Во Битола пронајдено украдено патничко возило

Слободен Печат | 10 часа


„Тотален пресврт“: Познати сите детали за разводот на Франческо Тоти и Илари Блази

Слободен Печат | 10 часа


„Продолжуваме со промената“ и „Демократска Бугарија“ нема да прави предизборна коалиција

Слободен Печат | 10 часа


Борел: Денеска без договор, но разговорите Белград- Приштина продолжуваат наредните денови

Слободен Печат | 10 часа


Зеленски: Нема мир со Русија додека не ги повлече војниците

Слободен Печат | 10 часа


ВИДЕО | Битиќи: Оваа сезона не би требало да има рестрикции на струјата

Слободен Печат | 10 часа


Пејачката и докторка Симона Поповска по втор пат стана мајка: Никола доби братче

Слободен Печат | 10 часа


Џорџ Мајкл бил зависен од диетална Кока-Кола: Пејачот пиел по 25 лименки дневно од популарниот пијалак

Слободен Печат | 11 часа


Продадени речиси 2,5 милиони билети за Мундијалот во Катар

Слободен Печат | 11 часа


ВИДЕО | Османи: Политички центри пласираат лажни вести за решенијата на Историската комисија за дневно политичка борба

Слободен Печат | 11 часа


Османи: Ги осудувам свирежите на македонскиот јазик

Слободен Печат | 11 часа


Начаев: Русија ќе употреби нуклеарно оружје само како последно средство

Слободен Печат | 12 часа


Бундеслигата е последна шанса за Роналдо, но тоа не е Баерн

Слободен Печат | 12 часа


Државни институции купиле 150 луксузни коли за време на пандемијата, ДКСК не може да утврди корупција во набавките

Слободен Печат | 12 часа


Двајца стружани вршеле јавен превоз без лиценца

Слободен Печат | 12 часа


Финска соопшти дека руски авиони влегле во нејзин воздушен простор

Слободен Печат | 13 часа


Во ракетните напади врз Харков загинаа најмалку 12 луѓе

Слободен Печат | 13 часа


Кина упатила 51 авион и шест брода кон Тајван

Слободен Печат | 13 часа


Каземиро ја прифати понудата на Манчестер јунајтед

Слободен Печат | 13 часа


Заврши жестоката кампања за локалните избори во Тетово – партиите во борба за презадолжената општина

Слободен Печат | 13 часа


Зеленски за посетата на Ердоган: Силна порака за поддршка од силна држава

Слободен Печат | 13 часа


Грција: Вкупно 50 случаи на мајмунски сипаници

Слободен Печат | 13 часа


Цената на нафтата повторно расте

Слободен Печат | 13 часа


Утврдени неправилности во правен субјект за одгледување канабис за медицински цели од кумановско, следува кривична пријава

Слободен Печат | 13 часа


Откриена причината за смртта на Ен Хеч: Во организмот имала кокаин и фентанил

Слободен Печат | 13 часа


Историчар разоткри голема измама: Познатиот ракопис на Галилео Галилеј е фалсификат

Слободен Печат | 13 часа


Нема спас од депонијата на улица Клисурска во Шутка, повремено се чисти, па експресно се создава

Слободен Печат | 13 часа


Влада: Сто проценти сме активно транспарентни – активната транспарентност е најдобра превенција од корупција

Слободен Печат | 13 часа


Барселона сака да му се одмазди на ПСЖ и да му го украде дефанзивецот

Слободен Печат | 13 часа


Во тек е средбата Зеленски – Ердоган во Лвов

Слободен Печат | 13 часа


ВИДЕО | Од Канада дојдоа во родниот крај да снимат две македонски песни: Слушнете ги „Боже правда нема“ и „Мојот живот“

Слободен Печат | 13 часа


Бугарското обвинителство бара траен притвор за српскиот возач

Слободен Печат | 13 часа


Се степале двајца директори на основно училиште во скопско

Слободен Печат | 13 часа


Обвинувањата за наводна бугаризација се неосновани, се брани македонскиот тим во Историската комисија

Слободен Печат | 13 часа


ФОТО | Владина делегација положи свежо цвеќе по повод 18 август – Денот на Армијата на Република Северна Македонија

Слободен Печат | 15 часа


ВИДЕО | ТВ водители „известуваат“ за своето бебе: Експлозија во пелена, осомничениот уапсен

Слободен Печат | 15 часа


Бугарското МНР е задоволно од работата на Заедничката комисија за историски и образовни прашања

Слободен Печат | 15 часа


Осум починати лица и 491 нови случаи на ковид-19

Слободен Печат | 15 часа


Шкупи против Балкани брка пласман во групната фаза во Лигата на конференции

Слободен Печат | 15 часа


ФОТО | Луѓето бесни поради едукативната мапа на Европската комисија: Зарем на Балканот живеат само мечки?

Слободен Печат | 16 часа


Јапонија бара од младите да пијат повеќе алкохол

Слободен Печат | 16 часа


АМС со владина поддршка ќе ја презеде организацијата на Охридскиот маратон

Слободен Печат | 16 часа


ВИДЕО | Лудо танцување, а во позадина се слуша зборот „кокаин“: Финската премиерка на удар поради провокативното видео

Слободен Печат | 16 часа


Финска обвинува: Руски воени авиони го прекршија финскиот воздушен простор

Слободен Печат | 16 часа


Чешкиот претседател Земан повторно во болница

Слободен Печат | 16 часа


Во Србија има 31 заболен од мајмунски сипаници

Слободен Печат | 16 часа


ФОТО | Нашиот дизајнер Златко Јовановски креираше фустан за Јелена Карлеуша по повод нејзиниот роденден

Слободен Печат | 17 часа


Пецаков: Општината ќе го организира Охридскиот пливачки маратон

Слободен Печат | 17 часа


Орден за воени заслуги за Трајан Гоцевски, Логистичката база на Армијата и Организацијата на резервни офицери

Слободен Печат | 17 часа


Уште една мистериозна смрт на бизнисмен кој поради критиките кон Путин беше во егзил

Слободен Печат | 17 часа