Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Нетпрес

Талибаните ги отфрлаа обвинивањата за ликвидации на поранешни авганистански војници

Нетпрес | ново


Гаши вели дека неговата партија никогаш не кажала лош збор за Владата на Заев

Нетпрес | 20 минути


ФОТО| Полицијата употреби солзавец и водени топови на протестите во Брисел

Нетпрес | 32 минути


Столковски: Ова е вистината за СДСМ и каква бандитска организација е тоа!

Нетпрес | 56 минути


Меѓународни експерти нема да ги поништуваат пресудите туку ќе направат свои извештаи, уверува Заев

Нетпрес | 1 час


За кадровските решенија на предлог на Алтернатива ќе одлучува новиот мандатар

Нетпрес | 1 час


ПМФЛ: Шкупи го совлада Скопје, Шкендија подобра од Пелистер

Нетпрес | 1 час


Германија: По социјалдемократите коалицискиот договор го одобрија и либералите

Нетпрес | 2 часа


Трипуновски: Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството

Нетпрес | 2 часа


Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството!, вели Цветан Трипуновски, претседател на комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство на ВМРО-ДПМНЕ. -Интервентниот фонд го ветувавте уште во 2016 година, а денес по предлог на амандман на опозицијата за формирање на интервентен фонд излегувате и се фалите. Брука! Георгиевски, гарантирам дека не ни знае како и кога би се користеле овие средства но тоа е таа безидејност и нестручност. Денес дотичниот требаше да им каже на сточарите кога ќе ги земат субвенциите за млеко кои ги чекаат уште од 2019, или откупот на оризот кој стои по амбарите неоткупен, да каже како може да се преживее со 2 денари откупна цена кај јаболкарите и за сите оние проблеми кои се наталожени кај земјоделците…. Луѓе како Георгиевски несмеат и незнаат да креираат добри политики, единствено се добри во криминалот кој го практукуваат ама за тоа во некое идно време!, пишува Трипуновски на Фејсбук.

Нетпрес | 2 часа


Реџепи се повлекува од координатор на пратеничката група АА/А, можно да стане потпретседател на Собранието

Нетпрес | 2 часа


Белорусија се закани со „жесток одговор“ на ново нарушување на нејзината граница од Украина

Нетпрес | 3 часа


Заев: Имаме стабилно парламентарно мнозинство, на граѓаните не им се потребни предвремени или вонредни парламентарни избори

Нетпрес | 3 часа


Иран: Нуклеарните преговори ги поткопува отпорот на САД да ги укине санкциите

Нетпрес | 3 часа


Шкупи пред освојување на есенската титула, кикс на Академија Пандев

Нетпрес | 3 часа


Сали на местото на Филипче, дали Исјановски станува заменик министер за здравство?

Нетпрес | 4 часа


Калајџиев бара Маричиќ да објасни како тоа ќе има меѓународни истраги за пресудени предмети

Нетпрес | 4 часа


Заев и Гаши манипулираат со чувствата на граѓаните, смета Стоилковски

Нетпрес | 4 часа


Заев: Сега со Филипче ќе имаме повеќе време да возиме мотори

Нетпрес | 4 часа


Акција во угостителски објекти во Битола

Нетпрес | 4 часа


Екипи на ЈП „Водовод“ Охрид започнаа со изведба на нова водоводна линија на улицата „Бранко Шотра“

Нетпрес | 4 часа


Бројот починати од Covid-19 зголемен за десет лица, 276 нови случаи на зараза

Нетпрес | 4 часа


Наместо коректор на искривените вредности, Алтернатива стана партнер на криминалната дружина на власт СДСМ и ДУИ

Нетпрес | 4 часа


Научниците со нова верзија за појавата на омикрон сојот

Нетпрес | 5 часа


Заев: Почеток на преговорите со ЕУ ни треба веднаш, затоа што ги имаме исполнето сите услови

Нетпрес | 5 часа


Арсовски: ФИТР испумпува пари и ги доделува на луѓе блиски до СДСМ, дали Рубинчо Заревски за проект добил 2.7 милиони денари

Нетпрес | 5 часа


Стоилковски: Продолжува молкот за автобуската несреќа со 45 жртви

Нетпрес | 5 часа


Алтернатива добива по три министерски и заменички места и најмалку пет директорски позиции на значајни институции

Нетпрес | 5 часа


Педесет делегати ја потпишаа кандидатурата на Христијан Мицкоски за лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес | 5 часа


Стоматолози утре на протест пред Министерство за здравство

Нетпрес | 5 часа


За што се испазарија Заев и Гаши, албанските партии контролираат 50 отсто од државниот апарат колициските партнери на СДСМ незадоволни

Нетпрес | 6 часа


Најава за пообилни врнежи од дожд, на повисоките места снег

Нетпрес | 6 часа


Цената на струјата на берзите достига рекродни 320 евра, ако државната ЕСМ не обезбеди струја, граѓаните ќе плаќаат повисока цена  и до 50 отсто

Нетпрес | 6 часа


Во една ноќ дури 179 санкции за возење под дејство на алкохол

Нетпрес | 6 часа


За поддршка на имплементацијата на Декадата и Стратегијата за Ромите, 14,9 милиони денари од Буџетот

Нетпрес | 6 часа


Пет мртви во Мјанмар откако воен автомобил влета меѓу демонстранти

Нетпрес | 6 часа


ВИДЕО| Папата Франциск се врати на Лезбос за да се сретне со мигрантите

Нетпрес | 7 часа


Малолетник и четворица возрасни повредени во судар на автомобил и трактор

Нетпрес | 7 часа


Пендаровски: Мисијата на волонтерите претставува ретка појава во светот, останете ангажирани и делувајте онаму каде што е најпотребно

Нетпрес | 7 часа


Русија ги обвини авионите на НАТО за загрозување на патнички летови над Црно Море

Нетпрес | 7 часа


ВИДЕО| Над милион прегледи на спотот на македонските претставници на Детската евровизија

Нетпрес | 7 часа


Двајца тинејџери од Србија приведене за криумчарење илегални мигранти

Нетпрес | 7 часа


Исклучени од сообраќај 29 пијани возачи во Тетово, а 85-мина казнети на автопат за пречекорување на брзината

Нетпрес | 8 часа


НБА преглед: Јокиќ го одведе Денвер до победата во Њујорк

Нетпрес | 8 часа


Промените започнаа, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ за еден месец започнаа со градба градинки, училишта, улици, спортски терени

Нетпрес | 8 часа


Во Скопје казнети 144 возачи, од нив 39 возеле пребрзо

Нетпрес | 9 часа


Преку ден облачно, попладне дожд

Нетпрес | 9 часа


Дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година се враќа на усвојување во Собранието

Нетпрес | 9 часа


ФОТО и ВИДЕО| Спасувачите извлекле десет луѓе од под уранитините по вулканската ерупција во Индонезија

Нетпрес | 9 часа


CNN го отпушти водителот Крис Куомо

Нетпрес | 9 часа


ВИДЕО| Тројца новинари повредени на протестите во Берлин

Нетпрес | 10 часа


ФОТО и ВИДЕО| Познат хирург открива што оперирала Мадона и колку пари дала за тоа

Нетпрес | 10 часа


Дневен хороскоп за недела, 5-ти декември 2021

Нетпрес | 10 часа


Пет вреќи со човечки останки најдени на улица во Мексико

Нетпрес | 18 часа


Аталанта го доби дербито со Наполи, Интер убедлив во Рим

Нетпрес | 19 часа


Домашни порази на Барса и Атлетико, гостински триумф на Реал

Нетпрес | 19 часа


Сити го симна Ливерпул од врвот во Премиер лига

Нетпрес | 20 часа


Алтернатива влегува во владината коалиција на СДСМ и ДУИ

Нетпрес | 20 часа


Спречен терористички напад на митинг на кој се обрати Ердоган

Нетпрес | 20 часа


Спектакл во Дортмунд, бодовите за Баерн

Нетпрес | 21 часа


Нетпрес | 21 часа


Ковачки: Доколку Алтернатива влезе во Владата на Заев практично ќе докаже дека ги напушта принципите за кои се борела и за што е формирана

Нетпрес | 22 часа


Три деца и двајца возрасни најдени мртви во куќа близу Берлин

Нетпрес | 22 часа


Ковачки: ВМРО-ДПМНЕ бара избори веднаш, колку побрзо се случат толку подобро е за државата

Нетпрес | 22 часа


Ковачки: ВМРО-ДПМНЕ бара избори веднаш значи што побрзо се случат толку подобро за државата, пролет е добар термин

Нетпрес | 22 часа


Ковачки: Со резултатите од локалните избори Мицкоски го потврди легитимитетот и има потполн кредибилитет и натаму да биде претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес | 22 часа


Отфрлена кандидатурата на Алексовски за лидер на СДСМ

Нетпрес | 22 часа


Данската премиерка се извини откако беше снимена без маска

Нетпрес | 23 часа


Кривични пријави против тројца кумановци за непочитување на здравствените прописи

Нетпрес | 1 ден


ФОТО| Илјадници Холанѓани протестираа притив ковид-ограничувањата

Нетпрес | 1 ден