Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Инфо

Демонстрантите во Индија го каменуваа безбедносниот камп

Инфо | ново


Португалскиот претседател го распушти парламентот, избори на 30 јануари

Инфо | 25 минути


ФИТР со демант на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ

Инфо | 25 минути


Поради кризата во Авганистан голем број од мајките ги молат лекарите да ги убијат нив и нивните деца

Инфо | 25 минути


(Фото) Џон Малковиќ во посета на Хрватска: глумецот рече дека секогаш ужива да доаѓа во земјата од која потекнува

Инфо | 37 минути


(Видео) Грчки свештеник го нападна папата во Атина

Инфо | 37 минути


Заев прифати меѓународна истрага за случаите „Монструм“, „Диво Насеље“ и Алмир Алиу

Инфо | 1 час


(Видео) Заев: Сега со Филипче ќе имаме повеќе време за дружење и возење мотори

Инфо | 1 час


Берлинските диџеи бараат техното да се зачува како културно наследство под УНЕСКО

Инфо | 1 час


Димитров: Македонската приказна е надеж за европскиот проект на Балканот, нашиот (не)успех ќе биде (не)успех и за ЕУ

Инфо | 2 часа


Почина Мирко Нончев еден од најпопуларните глумци во Германија

Инфо | 2 часа


(Видео) Алтернатива доби две министерства и министер без ресор, Гаши и Заев најавија стабилно мнозинство

Инфо | 2 часа


Девојка го запроси момчето на терен по фудбалскиот натпревар

Инфо | 2 часа


Успешно лансирани два сателити за навигацискиот систем Галилео

Инфо | 2 часа


Десет починати и 276 новозаразени со Ковид-19

Инфо | 2 часа


Акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на Битола

Инфо | 2 часа


(Видео) Арсовски: ФИТР испумпува пари и ги доделува на луѓе блиски до СДСМ

Инфо | 2 часа


(Видео) Стоилковски: 12 дена нема одговори за автобусот на смртта

Инфо | 2 часа


Бектеши- Почивалшек: Голем потенцијал за зголемување на билатералната соработка, инвестициите и туризмот

Инфо | 2 часа


Тод контра Хамилтон: Моторспортот не треба да е место за политика

Инфо | 3 часа


Нина Радовановиќ победи на турнир во бокс во Загреб

Инфо | 3 часа


Во Австралија одобрена вакцината на „Фајзер“ за деца

Инфо | 3 часа


Париз сака до 2024 да ја исчисти реката Сена за да може луѓето да пливаат во неа

Инфо | 3 часа


Утре и задутре врнежи од дожд и снег

Инфо | 3 часа


(Видео) Георгиевски: Се формира Интервентен фонд за земјоделство, дополнителни 250 милиони денари за земјоделците

Инфо | 3 часа


Џон Малковиќ во посета на Хрватска: глумецот рече дека секогаш ужива да доаѓа во земјата од која потекнува

Инфо | 4 часа


Инцидент над Црното море – Руски авион морал да го промени курсот за да избегне судир со авион на НАТО

Инфо | 4 часа


179 санкции за возење под дејство на алкохол

Инфо | 4 часа


Хороскопски знаци кои не забораваат и не простуваат така лесно

Инфо | 4 часа


(Видео) Поројни врнежи од дожд во Хрватска, поплавени улици и патишта

Инфо | 5 часа


Ѕвездата од „Сопранови“, Еди Фалко прозборе за своите пороци: Обожавав кокаин, а бев зависна и од алкохолот

Инфо | 5 часа


Петмина повредени во судир на автомобил и трактор на патот Битола-Ресен

Инфо | 5 часа


Приведени двајца Срби, кои биле фатени како превезуваат мигранти

Инфо | 5 часа


Како Македонија гласаше за Златната топка

Инфо | 5 часа


Мира Шкориќ ќе ја замени Ана Бекута во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Инфо | 5 часа


Научниците со нови сознанија: Омикронот можеби презел дел од генот на вирусот на настинката

Инфо | 5 часа


„Си-ен-ен“ го отпушти водителот кој му помагал на брат му во обвиненијата за сексуално вознемирување

Инфо | 5 часа


МВР со апел: Граѓаните да не користат петарди, казните се од 200 до 500 евра

Инфо | 6 часа


(Фото) Ердоган избегнал атентат на митинг во Турција

Инфо | 6 часа


Си-Ен-Ен го отпушти најпознатиот водител Крис Куомо, брат на поранешниот гувернер на Њујорк

Инфо | 6 часа


Земјотрес од 6,2 степени ја погоди Индонезија

Инфо | 6 часа


Хороскоп за 5 декември 2021 година: Проблеми во работата кај бикот и многу среќа во љубовта за лавот

Инфо | 6 часа


Италијанец се обидел да се вакцинира со лажна рака

Инфо | 6 часа


СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со враќањето на Ставрески докажа дека не се поместени ниту милиметар од режимската матрица

Инфо | 6 часа


144 санкционирани возачи во Скопје, 39 за брзо возење

Инфо | 6 часа


Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот

Инфо | 7 часа


Наутро магловито, попладне променливо облачно

Инфо | 8 часа


Истражување: 99% од возачите на електромобили не би се вратиле на конвенционалните возила

Инфо | 8 часа


Студија: Изгледа дека Омикрон презел дел од генетскиот материјал на вирусот на настинка

Инфо | 9 часа


Најнова студија: Луѓето со оваа крвна група се изложени на поголем ризик на зараза од Ковид-19

Инфо | 10 часа


Лука Јовиќ проработе, со гол и асистенција донесе триумф за Реал

Инфо | 10 часа


(Видео) Тамара ги загреа скопјани, предновогодишна журка и концерт пред Сити мол

Инфо | 18 часа


Уапсен православен свештеник во Атина, го нарече папата неверник

Инфо | 18 часа


(Видео) Алтернатива влегува во Владата

Инфо | 19 часа


Елон Маск го споредил новиот директор на Twitter со Сталин

Инфо | 19 часа


ТОП киксови кои не се забораваат (го има и Тимо против Македонија)

Инфо | 19 часа


Прв сомнителен случај на омикрон во Црна Гора

Инфо | 20 часа


Илон Маск ја продаде и последната куќа, сега нема свој дом

Инфо | 21 часа


Путин и Бајден во вторник ќе разговараат за Украина

Инфо | 21 часа


Снежна лавина затрупа тројца скијачи во Салцбург – едниот загина, а двајцата се реанимирани

Инфо | 22 часа


Словенечкиот вицепремиер Здравко Почивалшек утре во официјална посета на Македонија

Инфо | 22 часа


Актерот Кирил Трајковски стана татко: Конечно трето па машко

Инфо | 22 часа


(Видео) Инциденти и апсења на протестите во Австрија – полицијата употреби бибер спреј

Инфо | 22 часа


Во Берлин пронајдени пет безживотни тела, меѓу кои три деца – имале прострелни и убодни рани

Инфо | 22 часа


Приведена кичевка која со метален предмет нападнала друга жена

Инфо | 23 часа


Откриена нова планета со големина на Марс и слична на Меркур, каде денот трае 8 часа

Инфо | 23 часа


Млада девојка обљубена од пријател на поранешното момче

Инфо | 23 часа


Израелски шпионски софтвер на бил користен за хакирање на телефони на американски функционери

Инфо | 23 часа


(Фото) Петре Шилегов се присети кога бил млад, со долга коса и ќе го бркале од школо

Инфо | 23 часа


Русија е можно во јануари да ја нападне Украина, тврди украинскиот министер за одбрана

Инфо | 1 ден