Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Прес 24

Часовникот вреден 75.000 евра украден од Левандовски бил закопан близу базата на Барселона

Прес 24 | 7 часа


Приказна на летото: Пред три години работеше во пекара, сега ќе игра во Премиерлигата

Прес 24 | 8 часа


Три растенија кои мора да ги има секоја куќа - го прочистуваат воздухот и со нивна помош ја снемува негативната енергија

Прес 24 | 8 часа


Утре е Преображение Господово: Ова овошје не заборавајте да го пробате штом станете

Прес 24 | 8 часа


(ВИДЕО) „Инстаграм“ наспроти реалност: Шијакоска преку видео ја долoвува драстичната разлика на прикажаното и вистинската слика

Прес 24 | 8 часа


Зијадин Села: Алијансата за Албанците бара техничка влада

Прес 24 | 9 часа


(ВИДЕО) Ковачевски: СДСМ за 4,5 години за Тетово направи многу повеќе отколку другите за две децении претходно

Прес 24 | 9 часа


Ковачевски од Тетово: Ние сме коалицијата што обезбеди членство во НАТО и преговори со ЕУ

Прес 24 | 9 часа


(ФОТО) Миа Костова со инспиративни комбинации за на плажа

Прес 24 | 9 часа


Ако немате потреба, не излегувајте од дома - утре температури до 42 степени

Прес 24 | 9 часа


Вучиќ: Зад нас е тежок ден, се надевам на чудо

Прес 24 | 9 часа


Додека се дружел со фановите, на познат фудбалер му украле часовник вреден 75.000 евра

Прес 24 | 9 часа


ВИДЕО: Силно невреме во Љубљана, ветер со над 100 км/ч

Прес 24 | 10 часа


Марс во Близнаци носи промени: 3 хороскопски знаци ги очекува богатство и магичен успех

Прес 24 | 10 часа


Љоренте ја отфрли понудата на Челзи од 60 милиони евра

Прес 24 | 10 часа


Ердоган: Никој не сака светот да доживее уште еден Чернобил

Прес 24 | 10 часа


Османи: Ги осудувам свирежите на македонскиот јазик

Прес 24 | 11 часа


Османи: Внесувањето на Бугарите во нашиот Устав е добро и во интерес на Македонците

Прес 24 | 11 часа


Битиќи: Оваа сезона не би требало да има рестрикции на струјата

Прес 24 | 11 часа


Гренел: Курти ја отфрли секоја идеја што ја предложија САД

Прес 24 | 11 часа


Државните институции во време на пандемија купиле 150 луксузни автомобили

Прес 24 | 11 часа


Османи: Политички центри пласираат лажни вести за решенијата на Историската комисија за дневно политичка борба

Прес 24 | 11 часа


Финска соопшти дека руски авиони влегле во нејзин воздушен простор

Прес 24 | 11 часа


Во водите на Охридско езеро пронајдена рачна бомба

Прес 24 | 11 часа


Цената на гасот во ЕУ е седум пати повисока отколку во САД

Прес 24 | 11 часа


Македонскиот тим од историската комисија: Најголема лага е дека текстовите за заедничко чествување ќе се применат во образованието

Прес 24 | 12 часа


Погоден е станбен блок: Ракетни напади врз Хрков - загинаа најмалку 12 лица

Прес 24 | 12 часа


Спасовски: Маврово и Ростуше е подготвено за голема победа

Прес 24 | 12 часа


Ковачевски се сретна со Метју Лосон: Гo потврдивме големото пријателство помеѓу Северна Македонија и Обединетото Кралство

Прес 24 | 12 часа


Бременоста ја држеше во тајност: Пејачката Симона стана мајка по вторпат (ФОТО)

Прес 24 | 12 часа


СВР Тетово: Казнети 19 мотоциклисти - не носеле кацига

Прес 24 | 12 часа


Превезувале патници без лиценца - ќе одговараат кривично

Прес 24 | 12 часа


Во Грција потврдени вкупно 50 случаи на мајмунски сипаници

Прес 24 | 13 часа


Водителката Лила со другарките во Грција: Сите погледи вперени во четирите грации (ФОТО)

Прес 24 | 13 часа


НБ: Зголемувањето на каматните стапки од централните банки ќе го ублажи ценовниот раст

Прес 24 | 13 часа


МТСП: Обезбедивме летување за 250 деца од семејства во социјален ризик

Прес 24 | 13 часа


Скок на транспарентноста на Владата: Од 25% на 100%

Прес 24 | 13 часа


Маричиќ: Mирот, стабилноста и безбедноста се обезбедени за нашата земја

Прес 24 | 14 часа


СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ без срам и перде се обиде да политизира врвен спортски настан

Прес 24 | 14 часа


Kaj Св.Николе пронајдени скоро 60 мигранти

Прес 24 | 14 часа


Oбвинителството во Бугарија бара траен притвор за српскиот возач

Прес 24 | 14 часа


Скопје: 30-годишник истепал вработен во Одделение за управни работи

Прес 24 | 14 часа


Шолц: Секој обид да се негира Холокаустот е неприфатлив

Прес 24 | 14 часа


Скопјанец тешко повреден, паднал од електричен тротинет

Прес 24 | 14 часа


Млад Косовец примен во болница, бил претепан од неколку лица

Прес 24 | 14 часа


Рачна бомба пронајдена на охридска плажа

Прес 24 | 14 часа


Премиерот Ковачевски се сретна со новиот амбасадор на Обединетото Кралство, Метју Лосон

Прес 24 | 14 часа


Заменик директор истепал директор во скопско училите

Прес 24 | 14 часа


Мистериозна смрт на жесток критичар на Путин, полицијата го истражува случајот

Прес 24 | 15 часа


Нови 491 позитивни случаи на ковид-19, починаа осум лица

Прес 24 | 15 часа


Подзнакот во хороскоп е важен: Овие работи ги кажува за вашиот знак

Прес 24 | 15 часа


„Блиц“: Нема напредок во дијалогот меѓу Белград и Приштина, Курти одбива компромис

Прес 24 | 16 часа


(ВИДЕО) Премиерката на Финска била на луда забава, опозицијата бара да прави тест за дрога

Прес 24 | 16 часа


Агенцијата за млади и спорт со владина поддршка ја презема организацијата на Охридскиот маратон

Прес 24 | 16 часа


Утре се празнува Преображението на Господ Исус Христос на Тавор

Прес 24 | 16 часа


Вучиќ од Брисел закажал сoстанок со Србите од Косово

Прес 24 | 17 часа


Столтенберг: Ќе го зголемиме бројот на војници ако ескалираат односите помеѓу Косово и Србија

Прес 24 | 17 часа


Туристка убиена во Хрватска

Прес 24 | 17 часа


Дел од општина Карпош утре без вода

Прес 24 | 17 часа


(ВИДЕО) Три лица загинаа во силно невреме во Корзика

Прес 24 | 17 часа


Украинките повикани на воена служба од 1 октомври

Прес 24 | 17 часа


Малолетничка со автомобил удрила во виљушкар

Прес 24 | 18 часа


Тетовец му го украл добитокот на сограѓанин поради долгови

Прес 24 | 18 часа


Ново поскапување: Овие цени на горивата ќе важат од полноќ

Прес 24 | 18 часа


Пецаков: Пливачите се револтирани бидејќи три години со ред не им е исплаќан награден фонд

Прес 24 | 18 часа


Трипуновски: Итно прогласување кризна состојба за да се спречи ширењето на Африканската чума

Прес 24 | 18 часа


Каевски: Постојано инвестираме во одбраната, денеска имаме силна и угледна Армија која е дел од НАТО

Прес 24 | 18 часа


Ковачевски: Гордо и достоинствено славиме 30 години јубилеј на Армијата

Прес 24 | 18 часа


Пецаков: Општина Охрид ќе го организира пливачкиот маратон

Прес 24 | 18 часа


Автобус удрил пешак на автобуска постојка во Скопје

Прес 24 | 18 часа