Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Фактор

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Бугарските власти ги регистрираа критиките во македонската јавност, Oсмани го осуди исвиркувањето на македонскиoт јазик

Фактор | 8 часа


Ердоган предвиде како ќе заврши војната во Украина

Фактор | 9 часа


(ВИДЕО) Рекордно силен ветер во Љубљана откорна покриви и повреди луѓе

Фактор | 9 часа


Напад во џамија во Кабул - загинаа 21 лице

Фактор | 10 часа


Русија тврди дека утре Украина ќе изведе страшен напад и нив ќе им ја префрли вината

Фактор | 10 часа


Борел не се откажува да најде компромис меѓу Белград и Приштина

Фактор | 10 часа


Познато е со каква пушка пукал Вук Бориловиќ и колку чини

Фактор | 11 часа


Османи за исвиркувањето на македонскиот јазик: Сигурно е за осуда

Фактор | 11 часа


Скокнаа цените на нафтата на берзите

Фактор | 11 часа


Русите ќе го нападнат Киев?

Фактор | 11 часа


Во Австрија инфлацијата урива рекорди

Фактор | 12 часа


НАЈДЕНА Е СО СТРАШНИ ПОВРЕДИ: Туристка од Италија е убиена во Хрватска

Фактор | 12 часа


Се тепале директори во училиштето во Буковиќ

Фактор | 13 часа


Со А1 Македонија сурфајте безгрижно и како туристи

Фактор | 13 часа


Украинките почнуваат со воена служба од 1 октомври

Фактор | 13 часа


Софија следи какви коментари има во Македонија, но засега нема да реагира

Фактор | 14 часа


(ВИДЕО) Три лица меѓу кои и едно дете загинаа во невреме на Корзика

Фактор | 14 часа


Има 8 починати и 491 заразен со коронавирусот

Фактор | 14 часа


Да се потсетиме кој сѐ беше победник на изборот на „Мажи на годината“ во изминатите 4 години

Фактор | 14 часа


Осумдесет и осум годишна баба раскажа како ранета се спасила од крвавиот поход на Бориловиќ

Фактор | 15 часа


СРПСКИТЕ МЕДИУМИ СО ВОНРЕДНА ВЕСТ - нема напредок по ниту едно прашање, се очекува најважното обраќање на Вучиќ до нацијата

Фактор | 15 часа


Првата продавница на H&M конечно се отвори во Скопје!

Фактор | 16 часа


Вучиќ и Курти се смируваа во Брисел со кока-кола и хамбургери

Фактор | 16 часа


ПРЕМИЕРКАТА НА ФИНСКА ВО ПОСЕБНО ИЗДАНИЕ, ЛУДО СЕ „ЖУРКА“ : Во друштво е на млад пратеник, финските економисти со жестоки критики

Фактор | 16 часа


ДИЗЕЛОТ ПОСКАПУВА ЗА ДВА ДЕНАРИ, бензините со исти цени

Фактор | 17 часа


ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ ВОВЕДУВААТ МЕРКИ ЗА ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА - Излозите во мрак, продавниците ќе работат пократко

Фактор | 17 часа


Европска комисија: Македонците најнемотивирани да војуваат за татковината на Балканот

Фактор | 17 часа


РАДИОАКТИВЕН МАТЕРИЈАЛ БИ ГИ ПРЕКРИЛ ГЕРМАНИЈА, ПОЛСКА И СЛОВАЧКА - Русија ја обвинува Украина и се заканува со затворање на нуклеарката Запорожје

Фактор | 17 часа


„За повеќе детски насмевки“ – нова заедничка соработка на Шпаркасе Банка и СОС Детско село

Фактор | 17 часа


КОМПАНИИТЕ НА МАТЕ РИМАЦ ВРАБОТУВААТ: Отворени повеќе од 250 места во Rimac technology и Bugatti Rimac

Фактор | 18 часа


ТАЈКУНСКИТЕ МЕДИУМИ ПОВТОРНО ШИРААТ ЛАГИ - Брнабиќ тврди дека нема да поскапува сончогледовото масло!

Фактор | 18 часа


СИТЕ ПРИПАЃААТ НА ГРУПАТА БИСЕКСУАЛЦИ - тројца млади мажи од земјава се заразиле со сида во јули годинава

Фактор | 18 часа


24 Часа: Со Македонија да ги размениме Васко Жабата и Гоце Делчев

Фактор | 18 часа


ОДРЕДЕНИ МАРКЕТИ СЕ НАЈГОЛЕМИ ПРОФИТЕРИ - Битиќи тврди дека леб ќе има доволно, и тоа по пристојни цени

Фактор | 18 часа


ШОК СЦЕНА ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО - турист зборува како ужива на одморот, а позади него..., камерите се снимија, објавено и на ТВ

Фактор | 19 часа


Милошоски: Пендаровски не е спортски новинар, треба да најде пари за Охридскиот маратон

Фактор | 19 часа


„УКРАИНА УТРЕ ЌЕ ЈА ГРАНАТИРА НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ“: Ќе ја цели од Никопол за време на посетата на Гутереш, тврди Москва

Фактор | 19 часа


Искусете ја новата серија Samsung Galaxy Z

Фактор | 19 часа


ПРОНАЈДЕНИТЕ ЧОВЕЧКИ ОСТАТОЦИ ВО КУФЕР ВО НОВ ЗЕЛАНД ПРИПАЃАЛЕ НА ДВЕ ДЕЦА, се претпоставува дека биле во нив „неколку години“

Фактор | 20 часа


Се поголема побарувачка на малите куќни агрегати за струја

Фактор | 20 часа


Неизвршната членка на Одборот на директори Киријас Џорлева купила 810 акции од Раде Кончар-Апаратна техника

Фактор | 20 часа


AЛЕКСАНДАР МИРЧЕВСКИ ЌЕ ВОЗИ МОТОР, А ЕЛЕНА ЈАКИМОВСКА ОСВОИ ЧАСОВНИК ВО ВТОРОТО КОЛО ОД НАГРАДНАТА ИГРА „ИГРАЈ, СОБИРАЈ И ОСВОЈ“ НА 2WIN.MK

Фактор | 20 часа


Јани Бојаџи бара „Манаки“ да ја повлече наградата за Горјан Тозија: Иако е починат, сепак е „северџан“

Фактор | 20 часа


Кошмар за Западот: Кина ја испраќа својата војска во Русија на вежби

Фактор | 21 часа


Масовниот убиец од Цетиње ја полнел пушката 4 пати? Резултатите на жртвите во масакрот деновиве ќе бидат доставени во Обвинителството

Фактор | 21 часа


Јунак во криза се познава! Која домашна компанија вработуваше најмалку по еден вработен секој работен ден во првите шест месеци?

Фактор | 22 часа


Србија и Косово: Нова рунда преговори меѓу Белград и Приштина во Брисел

Фактор | 22 часа


ПРЕД НАС ДВА ПЕКОЛНИ ДЕНА: Oпасно високи температури-времето се менува ноќта в петок

Фактор | 22 часа


Ако платите не се зголемат и Србија ќе ни ги „краде“ работниците

Фактор | 22 часа


СТАНОВИТЕ ВО ВЕЛЕС АГЕНЦИЈАТА ЗА ОДЗЕМЕН ИМОТ НИКАКО ДА ГИ ПРОДАДЕ - трето јавно наддавање, еве колку пари се бараат

Фактор | 22 часа


ЈУЛСКИ СМЕТКИ: Во четвртиот блок на екстремно скапа струја „загазиле“ 2.150 домаќинства

Фактор | 23 часа


КРИМ ГОРИ, ДРАМАТИЧНИ ЕКСПЛОЗИИ, РУСКИТЕ ЦИВИЛИ БЕГААТ - дали е ова пресвртница во војната

Фактор | 23 часа


НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА ОД ЗАПОРОЖЈЕ СЕ ЗАКАНУВА НА 10 ЗЕМЈИ: Инспекторот за нуклеарна енергија Кузњецов откри каде ќе има големо зрачење

Фактор | 23 часа


ПО НАПИСИТЕ НА ФАКТОР ПРОРАБОТЕ РЕНТГЕН АПАРАТОТ НА ХИРУРШКИ КЛИНИКИ: На Институтот за радиологија НЕ, директорката Белчевска тврдеше обратно

Фактор | 23 часа


ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН ЌЕ ГО РАКОВОДИ ОБВИНИТЕЛКА ОД РАСТУРЕНОТО СЈО, ЗАШТО НЕЈЗИНАТА ШЕФИЦА Е СУСПЕНДИРАНА - професорката Данева со критика

Фактор | 23 часа


ФАКТОР НА ДЕНОТ: Русковска ќе се жали, во меѓувреме Лиле Стефанова ќе ја заменува

Фактор | 1 ден


(ГАЛЕРИЈА) Армијата одбележува 30 годишен јубилеј, презентирани беа и новите оклопни транспортери

Фактор | 1 ден


Колку чини барел нафта?

Фактор | 1 ден


Битиќи за исвиркувањето на македонскиот јазик: Тоа ни покажува во какво општество живееме

Фактор | 1 ден


Кајчев: Свети Климент не паднал од небо, тој бил испратен во Охрид од кнезот Борис

Фактор | 1 ден


(ВИДЕО) Песочна бура го зафати Дубаи, еве како изгледаше овој феномен

Фактор | 1 ден


Словенците имаат добри резултати, расте нивниот БДП

Фактор | 1 ден


Во француските села со цистерни им носат вода, секое лице смее да потроши 150 литри

Фактор | 1 ден


Подољак најави дека ја менуваат тактиката на војување

Фактор | 1 ден


Оштетен е крст во Пресил - жителите муслимани протестираа

Фактор | 1 ден


НАТО ќе интервенира на Косово ако дојде до ескалација

Фактор | 1 ден


Единствена валидна категорија е резидентно население, вели Симовски

Фактор | 1 ден


Вук Бориловиќ доживеал трауми во младоста, откриваат неговите сограѓани

Фактор | 1 ден


Поради топлотниот бран да се ослободат од работните обврски бремените жени и лицата над 60 години

Фактор | 1 ден


Лиле Стефанова ќе ја менува Русковска

Фактор | 1 ден