Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Лидер

Денешната бројка на новозаразени во Србија над 1200, починаа 41 лице

Лидер | ново


Папата Франциск ја обвини Европа за игнорирање на мигрантското прашање

Лидер | ново


Гаши: Ние никгаш не сме употребиле груби зборови за Владата

Лидер | 27 минути


Предупредување за снежна бура на Хаваи

Лидер | 35 минути


Во Сенегал регистриран првиот случај на сојот Омикрон

Лидер | 47 минути


Заев: Сега со Филипче ќе имаме повеќе време да возиме мотори

Лидер | 55 минути


Тинејџер нападнат во автобус на ЈСП

Лидер | 1 час


Регулаторна утре ќе одлучува за цените на горивата

Лидер | 1 час


Скопјанка која имала здравствени проблеми се одалечила од домот

Лидер | 1 час


Распуштен португалскиот Парламент, предвремени избори на 30 јануари 2022 година

Лидер | 1 час


Тепачка на бензинска пумпа

Лидер | 1 час


Трипуновски: Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството

Лидер | 1 час


Реџепи дава оставка од координатор на Алијанса и на Алтернатива, во игра е за нов потпретседател на Собранието

Лидер | 2 часа


Бектеши: Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со замрзнати цени

Лидер | 2 часа


Габриел Ескобар утре доаѓа во Скопје

Лидер | 2 часа


Во Австралија одобрена вакцината на Фајзер за деца

Лидер | 2 часа


Во завршна фаза валоризацијата на куќите во штипско Ново Село

Лидер | 2 часа


Нападната американска воена база во Сирија

Лидер | 2 часа


Ковид-лабораториите во Ниш ќе престанат да работат

Лидер | 3 часа


Утре и задутре врнежи од дожд и снег

Лидер | 3 часа


За брзо возење 239 санкции на територијата на цела држава

Лидер | 3 часа


Акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на Битола

Лидер | 3 часа


Повторно задолжителни маските на отворено во Италија

Лидер | 3 часа


Калајџиев: Маричиќ да објасни како тоа ќе има меѓународни истраги за пресудени предмети

Лидер | 4 часа


Ѓорѓиевски: Ја поттикнуваме свеста за волонтерството, хуманоста и екологијата

Лидер | 4 часа


Димитров: Македонската приказна е надеж за европскиот проект на Балканот

Лидер | 4 часа


Стоилковски: Јавноста не треба да наседнува на фолклорот на СДСМ и Алтернатива

Лидер | 4 часа


Заев – Гаши: Има стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада

Лидер | 4 часа


Нови 276 заразени, 5 починати

Лидер | 4 часа


Алтернатива ќе води три министерства, ќе има три заменици-министри и повеќе директорски позиции во државни институции

Лидер | 5 часа


Арсовски: ФИТР испумпува пари и ги доделува на луѓе блиски до СДСМ

Лидер | 5 часа


Протест на Стоматолози утре пред Министерство за здравство

Лидер | 5 часа


Стоилковски: 12 дена нема одговори за автобусот на смртта

Лидер | 5 часа


Петмина загинати во Мјанмар откако воено возило удри во демонстранти

Лидер | 5 часа


Поднесена кандидатура на Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Лидер | 5 часа


Прекинато водоснабдување на неколку улици во скопско Чаир

Лидер | 5 часа


Казни за 179 пијани возачи на територијата на цела држава

Лидер | 6 часа


За поддршка на имплементацијата на Декадата и Стратегијата за Ромите, 14,9 милиони денари од Буџетот

Лидер | 6 часа


Си-Ен-Ен го отпушти Крис Куомо

Лидер | 6 часа


Казнети 39 лица за неносење на заштитните маски

Лидер | 6 часа


Тешка сообраќајка на патот Битола-Ресен

Лидер | 6 часа


Поплавени улиците во Сплит

Лидер | 6 часа


Германците ја поддржуваат задолжителната вакцинација

Лидер | 7 часа


Приведени криумчари на мигранти кај наплатна рампа Смоквица

Лидер | 7 часа


На автопатот Куманово – Скопје – Велес, 85 санкции за брзо возење

Лидер | 7 часа


МВР апелира да не се користат петарди, особено пред и за време на новогодишните и божиќните празници

Лидер | 7 часа


НБА тимoт Шарлот Хорнетс заразен од коронавирус

Лидер | 7 часа


Санкционирани 29 пијани возачи воТетово

Лидер | 7 часа


Мексиканската војска заплени 1,6 тони кокаин

Лидер | 8 часа


Пендаровски: Мисијата на волонтерите претставува ретка појава во светот, останете ангажирани и делувајте онаму каде што е најпотребно

Лидер | 8 часа


Трамп остро зборуваше за командантот на американската војска

Лидер | 8 часа


Остин: Кинеските летови близу Тајван изгледаат како проби за напад

Лидер | 8 часа


Најмалку 13 загинати во во ерупцијата на вулканот Семеру

Лидер | 8 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот

Лидер | 8 часа


Стојановиќ: Пуштањето на АД ТЕЦ Неготино ќе ја чини државата помалку отколку увоз на електрична енергија

Лидер | 9 часа


За брзо возење казнети 39 возачи во Скопје

Лидер | 9 часа


Започнаа локалните изборите во Цетиње, Мојковац и Петњица во Црна Гора

Лидер | 9 часа


Земјотрес во Индонезија

Лидер | 9 часа


Сообраќајот во земјата се одвива непречено

Лидер | 9 часа


Промените видливи градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ за еден месец започнаа со градба градинки, училишта, улици, спортски терени

Лидер | 9 часа


Регионална конференција Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ

Лидер | 9 часа


Гушев: Резултати во науката може да се постигнат и кај нас

Лидер | 9 часа


Индиската армијата убила цивили

Лидер | 10 часа


Иран: Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц е воен тест

Лидер | 10 часа


Бесими: Време е за развоен буџет и инвестиции, секој денар на граѓаните ќе се вложи каде има најголем ефект

Лидер | 10 часа


Волонтерскиот центар во Скопје го одбележува Меѓународниот ден на волонтерите

Лидер | 10 часа


Облачно време со повремен дожд

Лидер | 10 часа


Словенечкиот вицепремиер за економски развој Почивалшек во Скопје на средба со Бектеши

Лидер | 10 часа


Дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година се враќа на усвојување во Собранието

Лидер | 10 часа


Бројот на активни случаи намален од 8.000 на 6.000

Лидер | 10 часа