Vreme.mk - Дознај на Време.
 
+Инфо

ВЛАДАТА ОСТАВА ПРОСТОР Ќе се прошири ли листата на производи со цени под мраз?

+Инфо | 56 минути


СНЕМАЛО РЕАГЕНСИ Клуч за ковид-лабораториите во Ниш

+Инфо | 3 часа


БРИТАНСКИ ХУМОР Новогодишната елка во Лондон е како фризурата на Џонсон ФОТО

+Инфо | 4 часа


СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ДАЛМАЦИЈА, ЗАТВОРЕНИ СЕ И ПАТИШТА Дожд го поплави Сплит

+Инфо | 4 часа


СВЕШТЕНИК ГО НАПАДНА ПАПАТА ВО АТИНА Ти си еретик ВИДЕО

+Инфо | 5 часа


МЕЃУНАРОДЕН САЕМ ВО ТИРАНА За првпат заеднички настап на фирмите од регионот ГАЛЕРИЈА

+Инфо | 5 часа


ПОРАДИ ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ВОЈСКАТА ОД АВГАНИСТАН Трамп го нарече командантот „проклет идиот“

+Инфо | 6 часа


КОЈ ПЛАНИРАЛ ДА ГО УБИЕ ТУРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ? Спречен е атентат врз Ердоган ВИДЕО

+Инфо | 7 часа


ВО СКАНДИНАВИЈА Е ПОИНАКУ Данската премиерка се извини зашто не носела маска

+Инфо | 7 часа


УЖАС ВО ИНДИЈА Армијата по грешка убила цивили

+Инфо | 8 часа


ВМРО-ДПМНЕ ГЛЕДА ЛИЦЕМЕРИЕ ВО ОДЛУКАТА Владата ги замрзна цените откако поскапеа

+Инфо | 8 часа


ТРИ ОД ТЕЛАТА СЕ НА ДЕЦА Во Берлин се пронајдени пет безживотни тела

+Инфо | 21 часа


ЕВН ТВРДИ ДЕКА НЕЛЕГАЛНО ТРОШАТ СТРУЈА Жителите на Грчец копаат биткоини

+Инфо | 22 часа


ПЕТКОВ НАЈАВИ КОНСТРУКТИВЕН НАЧИН Бугарија да го преиспита пристапот кон Северна Македонија

+Инфо | 1 ден


ПОД МРАЗ ЦЕНИТЕ НА ПОВЕЌЕ ПРОИЗВОДИ Нема да поскапат лебот, брашното, зејтинот, маслото, месото, сирењето

+Инфо | 1 ден


ФИТР ЈА „ОТКРИЛ“ ТАЈНАТА НА СТАРИТЕ РИМЈАНИ Дал грант од 2,4 милиони денари за рецепт од Гугл за пица

+Инфо | 1 ден


УБИ ЧЕТВОРИЦА УЧЕНИЦИ ВО САД Во бегство се родителите обвинети во име на нивниот син

+Инфо | 1 ден


СТУДИЈА ГО СПОРЕДУВА СО НАСТИНКА Изгледа дека омикрон станува „почовечки“

+Инфо | 1 ден


СПОРЕД „ВАШИНГТОН ПОСТ“, СО 100 БАТАЛЈОНИ Русија подготвува офанзива врз Украина

+Инфо | 1 ден


ОМИКРОН Е РЕГИСТРИРАН ВО 38 ЗЕМЈИ СЗО вели дека засега нема смртни случаи

+Инфо | 1 ден


СЗО АПЕЛИРА НА ПОМАСОВНА ВАКЦИНАЦИЈА Омикрон може да ја влоши ситуацијата во Европа

+Инфо | 1 ден


ОД ШВЕРЦ НА ДРОГА Во Панама запленети рекордни 10 милиони долари

+Инфо | 1 ден


СЕ РАЗМИСЛУВА И ЗА МЕСОТО Владата најави замрзнување на цените на лебот, млекото, брашното, шеќерот и на зејтинот

+Инфо | 1 ден


ВО ЕВРОПА НАЈСМРТОНОСНИТЕ ПАТИШТА СЕ ТОКМУ НА БАЛКАНОТ Црните точки кои одземаат животи, еве точно каде сѐ (ВИДЕО)

+Инфо | 2 дена


ЗОШТО МАКЕДОНИЈА, АЛБАНИЈА И КОСОВО Ѝ СЕ ДОДВОРУВААТ НА АМЕРИКА? Одговорот го има шпанскиот весник „Ел Паис“

+Инфо | 2 дена


КОЈ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ШЕФ НА ЕУ? Меркел ги брои деновите до пензија, три имиња се во игра

+Инфо | 2 дена


АВСТРИЈА ДОБИ НОВ КАНЦЕЛАР Карл Нехамер е новиот премиер и лидер на Австриската народна партија

+Инфо | 2 дена


ЖЕНИТЕ ПОВЕЌЕ НЕ СЕ СМЕТААТ ЗА СОПСТВЕНОСТ Талибанците го објавија декретот за правата на жените

+Инфо | 2 дена


МОЖЕ ЛИ АУКУС ДА ЈА КУТНЕ КИНА НА КОЛЕНА? Францускиот интерес е далеку од оној на сојузниците во НАТО

+Инфо | 2 дена


СНИМКА ОД БРКОТНИЦА ОД УЛИЦИТЕ НА ЊУЈОРК Украл автобус, па направил хаос (ВИДЕО)

+Инфо | 2 дена


ПОСЛЕДНА ШАНСА ЗА МИРОТ ВО УКРАИНА? Путин и Бајден ќе се обидат да пронајдат решение

+Инфо | 2 дена


ИКЕА Е ОДЛИЧНО МЕСТО ЗА ДА СЕ ЗАСОЛНИТЕ ОД СНЕЖНА БУРА Повеќе семејства ноќта ја поминале во салонот за мебел

+Инфо | 2 дена


ФАЈЗЕР И МОДЕРНА СЕ НАЈЕФИКАСНИ ВАКЦИНИ ЗА БУСТЕР ДОЗА Штитат до 93 отсто и кај старите и кај младите

+Инфо | 2 дена


ПРВ ЗАЕДНИЧКИ НАСТАП НА ФИРМИТЕ ОД РЕГИОНОТ Македонски компании на саем во Тирана

+Инфо | 2 дена


АНГЕЛА МЕРКЕЛ ИСПРАТЕНА ВО ПЕНЗИЈА Заврши ерата на моќната канцеларка

+Инфо | 2 дена


АМЕРИКАНЦИТЕ ЌЕ НОСАТ МАСКИ ВО ЗАТВОРЕНИ ПРОСТОРИИ Бајден ги повика да примат трета доза

+Инфо | 2 дена


ШЕФОТ НА „МОДЕРНА“ НАЈАВИ Во март ќе има бустер доза против омикрон

+Инфо | 2 дена


НАУЧНИЦИТЕ ГО ПРОУЧУВААТ ОМИКРОН Три пати е поголем ризикот од реинфекција

+Инфо | 2 дена


УВАЖЕНА Е ЖАЛБАТА Синот на Гадафи е кандидат за претседател на Либан

+Инфо | 2 дена


ТЕМА ВО СТРАЗБУР БИЛА НАШАТА ЕУ ПЕРСПЕКТИВА Радев со Макрон разговарал за Македонија

+Инфо | 2 дена


„КРИСТАЛ“ СО ТРАДИЦИЈА ОД 1923 ГОДИНА Прва фабрика за производство на сончогледово масло

+Инфо | 3 дена


МАКРОН ЖЕСТОКО ГО НАВРЕДИЛ ЏОНСОН Скандалот се појави во медиумите по неговата посета на Загреб

+Инфо | 3 дена


ТЕЦ НЕГОТИНО НЕМА ДА ПРОРАБОТИ НИ ВО ЈАНУАРИ Проблематична е набавката на мазут

+Инфо | 3 дена


СЕБАСТИЈАН КУРЦ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПОЛИТИКА Не сум ниту светец, ниту криминалец

+Инфо | 3 дена


ОМИКРОН-СОЈОТ СТИГНА ВО СОСЕДНА ГРЦИЈА Граѓанин од Крит го донел вирусот од Јужна Африка

+Инфо | 3 дена


НА ПОВИДОК Е КОШМАРНО СЦЕНАРИО Русија нема да дозволи проширување на НАТО

+Инфо | 3 дена


ОМИКРОН БИЛ ВО ЕВРОПА ПЕТ ДЕНА ПРЕД ДА СТИГНЕ ВО ЈУЖНА АФРИКА? Холандските лекари пак ги испитуваат примероците од вирусот

+Инфо | 3 дена


КОИ КЕСИ ЧИНАТ 15 ДЕНАРИ, А КОИ ВЕЌЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ УПОТРЕБУВААТ? Животна средина објави појаснување

+Инфо | 3 дена


ВО ТИМОТ СЕКОЈ Е ВАЖЕН Петровски им порачува на младите бизнисмени да се потпираат на стручните колеги

+Инфо | 3 дена


ХРАНАТА СКАПА КАКО НИКОГАШ ПРЕТХОДНО Причината е во зголемената побарувачка на пченица и млечни производи

+Инфо | 3 дена


ССК ОБВИНИ ЗА ТОТАЛЕН ХАОС ПО ЗАБРАНАТА НА ПЛАСТИЧНИ КЕСИ Се бара повлекување на законот, пониска цена за кесите и помали казни

+Инфо | 3 дена


БИТКАТА ЗА УКРАИНА МОЖЕ ДА ОТПОЧНЕ? Војските се распоредени, дипломатите денеска преговараат

+Инфо | 3 дена


САД Е НАЈГОЛЕМИОТ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ПЛАСТИЧЕН ОТПАД Секој Американец просечно фрла околу 130 килограми годишно!

+Инфо | 3 дена


КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА Е БАНКА НА ГОДИНАТА Магазинот The Banker ѝ ја даде титулата втора година по ред

+Инфо | 3 дена


ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРАМЕ РЕДОВНО УШТЕ МНОГУ ГОДИНИ Шефот на „Фајзер“ се јави со своја прогноза

+Инфо | 3 дена


ШТО НЀ ОЧЕКУВА ИДНАТА ГОДИНА? Неколку сценарија поврзани со ковид-19 пандемијата

+Инфо | 3 дена


НАУМОВ И ИСМАИЛИ ОСТАНУВААТ НА ЧЕЛО НА РАЗВОЈНА БАНКА Нивниот мандат е продолжен уште 6 години

+Инфо | 3 дена


ОТКРИЕНО ЗОШТО АСТРАЗЕНЕКА ЈА ЗГРУТЧУВА КРВТА Аденовирусот од вакцината ги привлекува тромбоцитните фактори

+Инфо | 3 дена


СТОПАНСКА КОМОРА ПРОГЛАСЕНА ЗА СВЕТСКИ „ДИГИТАЛЕН ШАМПИОН“ Наградата е добиена во конкуренција од 100 организации

+Инфо | 3 дена


ЛАЈЕН БАРА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ИМУНИЗАЦИЈА СО „ФАЈЗЕР“ Вакцини за деца од 13 декември во ЕУ

+Инфо | 3 дена


ПРВИ НА ПАЗАРОТ ВЕЌЕ ДВЕ ГОДИНИ Над 5,5 милиони пазарувања во ДМ дрогериите без пластични кеси

+Инфо | 3 дена


ЗАРАЗЕН СО ОМИКРОН ОТИШОЛ НА КОНЦЕРТ СО 1.600 ЛУЃЕ За настапот на Мартин Јенсен уште долго ќе се кашла!

+Инфо | 4 дена


ГЕРМАНИЈА ПЛАНИРА ПОСТРОГИ МЕРКИ Наскоро се очекува одлуката за задолжителна вакцинација

+Инфо | 4 дена


ВРЕМЕ Е ЕВРОПА ДА РАЗМИСЛИ ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНА Третина од 450 милиони Европејци не се вакцинирани

+Инфо | 4 дена


СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ЕКСПЕРТИ Омикрон може да го предизвика досега најголемиот бран на епидемијата

+Инфо | 4 дена


ИНЖЕНЕРИ ОД „ФЕРОИНВЕСТ“ МОНТИРААТ ВО ГРУЗИЈА Турбинските куќишта за хидроелектраната „Накра“ ги испорача „Брако“

+Инфо | 4 дена


КАЗНАТА ОД 100 ЕВРА ГИ ИСПЛАШИ ГРЦИТЕ Дневно се вакцинираат по 17.500 лица постари од 60 години

+Инфо | 4 дена


УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ТРГНА ВО ПРАВЕЦ НА ДОНБАС? Дали наскоро ќе почне војната од која сите стравуваат?

+Инфо | 4 дена


ПРИМАМЛИВИ ПАКЕТИ Потрошувачки и станбени кредити од Комерцијална банка со осигурување од Триглав

+Инфо | 4 дена


ЦЕНАТА НА КАФЕТО УРИВА РЕКОРДИ За една година забележа раст од 80 отсто

+Инфо | 4 дена