Vreme.mk - Дознај на Време.
 
НоваТВ

Ковид-19 во изминатите 24 часа: Нови 491 случај, починаа три лица

НоваТВ | 14 часа


Руски војник за војната во Украина: Нè претворија во дивјаци, не можам повеќе да молчам

НоваТВ | 15 часа


Панел дискусија на „Зелен Цивил“: Отпад, регулација на отпад, состојби и решенија

НоваТВ | 17 часа


Пендаровски од касарната „Илинден“: Армијата беше главен двигател за нашето членство во НАТО

НоваТВ | 17 часа


Ковачевски го честита Денот на Армијата – 18 Август: Вите сте секогаш на првата линија на помош и поддршка за сите нас

НоваТВ | 17 часа


Индекс на активна транспарентност: Владата и МО на врвот, МНР и Министерството за политички систем на дното

НоваТВ | 18 часа


(Видео) Зеленски: Само апсолутната транспарентност и контрола на ситуацијата на и околу АЕЦ Запорoжјe може да гарантира враќање на нормалната нуклеарна безбедност

НоваТВ | 18 часа


Хрватската медиумска сцена во шок – почина уредникот на Нова ТВ, Мислав Баго

НоваТВ | 19 часа


Чешкиот премиер вети државна помош за сите граѓани чии сметки надминуваат 30 отсто од приходите

НоваТВ | 19 часа


Експлозија во џамија во Кабул, загинаа 21 лице, повредени 33

НоваТВ | 20 часа


Во руската агресија во Украина се убиени 361 дете, над 700 се повредени

НоваТВ | 20 часа


(Живо) Централна свеченост во касарната „Илинден“ по повод Денот на АРМ

НоваТВ | 20 часа


Џафери со честитка по повод Денот на АРМ: Професионалноста што ја покажувате е за почит и пример за сите

НоваТВ | 20 часа


Трудниците и лицата над 60 години да се ослободат од работа поради топлотниот бран, препорача владата

НоваТВ | 20 часа


Триесет години македонска Армија, 30 години мир и стабилност

НоваТВ | 21 часа


Институт за студии на војната: Русија обвинува за тероризам на Крим за да ги прикрие сопствените злосторства

НоваТВ | 21 часа


Столтенберг: НАТО е подготвен да интервенира на Косово ако е потребно

НоваТВ | 1 ден


МВР заплени 250 килограми дрога во правен субјект во Битола, приведени пет лица

НоваТВ | 1 ден


ОЈО отвори истрага и бара притвор за скопјанката која вчера грабна бебе во ГТЦ

НоваТВ | 1 ден


Лиле Стефанова ќе биде замена за Вилма Русковска додека е под суспензија

НоваТВ | 1 ден


Тренд на намалување на нови случаи на ковид-19, досега вакцинирани 875.431 лице со една доза на вакцина

НоваТВ | 1 ден


Претседателот Пендаровски доби Медал за заслуги од Националната Гарда на Вермонт

НоваТВ | 1 ден


Средба Петровска – Најт: Северна Македонија и Вермонт покажаа како се создава вистинско сојузништво

НоваТВ | 1 ден


Зелени перспективи: Регулација на отпад, состојби и решенија

НоваТВ | 1 ден


Целта е С. Македонија да биде дел од првото наредно проширување на ЕУ и тоа е достижно, вели Маричиќ

НоваТВ | 1 ден


ДЗС: Издадени 277 одобренија за градба во јуни, од 550 станови 388 се планирани во Скопје

НоваТВ | 1 ден


РЕК „Битола“ и РЕК „Осломеј“ со 40 проценти зголемено производство, соопшти ЕСМ

НоваТВ | 1 ден


Институтот за проучување на војната: Кремљ продолжува со напорите лажно да ги претстави своите максималистички цели во Украина

НоваТВ | 1 ден


Уверение за државјанство и барање за пасош и за лична карта по електронски пат од 1 јануари, најавува Спасовски

НоваТВ | 1 ден


Буџетот е добро позициониран да ја издржи кризата, подготвени сме за секој предизвик, уверува Бесими

НоваТВ | 1 ден


Русите погодија рекреативен центар во Одеса и универзитетот во Миколаев

НоваТВ | 1 ден


Маричиќ најавува инвестициска офанзива со европски пари: Сè подобро ги искористуваме фондовите на ЕУ

НоваТВ | 1 ден


Комеморација за поранешната министерка за надворешни работи, Илинка Митрева

НоваТВ | 1 ден


На граничните премини „Богородица“ и „Табановце“ се чека 40 минути

НоваТВ | 1 ден


Нови четири брода со житарици испловија од пристаништата во Украина

НоваТВ | 1 ден


Аналитичари: Нападите врз руски цели на Крим се дел од украинска контраофанзива кај Херсон

НоваТВ | 1 ден


Армијата слави 30-ти роденден: Вечерва почесна артилериска стрелба од касарнатa „Илинден“

НоваТВ | 1 ден


Ковачевски од Маврово и Ростуше: На 20 август, масовно да гласаме за број 1, за Медат Куртовски и СДСМ

НоваТВ | 2 дена


Арафат Муареми се повлече од функцијата директор на Управата за финансиска полиција

НоваТВ | 2 дена


МНР со целосна поддршка на работата на Историската комисија и вечерашните препораки

НоваТВ | 2 дена


Мицкоски позитивен на ковид-19

НоваТВ | 2 дена


Суспензија за Вилма Русковска, дисциплински постапки и против Елизабета Јосифовска и Ивана Трајчева

НоваТВ | 2 дена


ОЈО Охрид оформи предмет по допрен глас за евентуални пропусти при регистрација на Здружението „Цар Борис Трети“

НоваТВ | 2 дена


(Видео) Порака од Зеленски: Русија веднаш и безусловно да повлече своите сили од нуклеарката Запорожје

НоваТВ | 2 дена


Владата со мерки за заштеда до 15 отсто струја – препораки за домаќинствата и за компаниите, задолженија за институциите

НоваТВ | 2 дена


Условни казни и засилен надзор за уште шест обвинети лица за настаните пред Собранието

НоваТВ | 2 дена


Две починати лица и нови 590 случаи на ковид-19 во последните 24 часа

НоваТВ | 2 дена


Русија се огласи за „грмењето“ на полуостровот Крим: Експлозиите се резултат на саботажа

НоваТВ | 2 дена


РФМ со награда од 700.000 денари за кадетите за освоениот ЕХФ шампионат во Летонија

НоваТВ | 2 дена


Сашо Мијалков стана дедо, доби внука

НоваТВ | 2 дена


Оризопроизводители го блокираа патот Штип – Кочани кај Облешево

НоваТВ | 2 дена


Македонија во портокалова метео фаза: Четврток и петок со температури и над 40 степени

НоваТВ | 2 дена


Сообраќајна несреќа во Тетово: Тешко повредена 23 годишна девојка

НоваТВ | 2 дена


Од „затворена“ инсититуција во 2016 година, МВР денеска е 91,7 отсто транспарентно, напиша Спасовски на Фејсбук

НоваТВ | 2 дена


Заврши протестот на оризопроизводителите, се нормализира сообраќајот на патот Штип – Кочани

НоваТВ | 2 дена


Претседателот ќе може да помилува само за казна, не и за кривично гонење на поименично определени лица

НоваТВ | 2 дена


Неделен ковид пресек на ИЈЗ: Пад на бројот на нови случаи, за една недела регистрирани 3.477

НоваТВ | 2 дена


Армијата се подготвува за 30-от роденден – изложба на нова воена опрема, вештини на специјалци, вежба со кучиња и музички хепенинг

НоваТВ | 4 дена


Македонија под влијание на влажна воздушна маса – најмногу дожд во Виница, најмалку во Гевгелија

НоваТВ | 4 дена


Кавадарци по синоќешното невреме – поплавени подруми, излеана канализација и оштетени улици

НоваТВ | 4 дена


Две недели до почеток на нова учебна година – училиштниот прибор поскап за 50 отсто, за опремување на прваче се потребни околу 100 евра

НоваТВ | 4 дена


Европските земји и глобалната криза со храна – соочувања и справувања

НоваТВ | 4 дена


Истрели од огнено оружје на аеродромот во Канбера – повредени нема, осомничениот во притвор

НоваТВ | 4 дена


Пукање во близина на Ѕидот на плачот во Ерусалим – повредени осум Израелци, напаѓачот се предал на полицијата

НоваТВ | 4 дена


Охридскиот договор донесе мир и стабилност, твитна европратеникот Ќучук

НоваТВ | 5 дена


На „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу два часа за влез и излез од државата

НоваТВ | 5 дена


Ковачевски: Охридскиот договор денеска гради, сплотува, интегрира и промовира заедништво

НоваТВ | 5 дена


Најава за пороeн дожд во ноќните часови, времето утре нестабилно

НоваТВ | 5 дена


Поставен камен темелник на фабриката за електрични возила во ТИРЗ Тетово – за првпат во Македонија ќе се склопува целосен автомобилски производ

НоваТВ | 5 дена


Велика Британија за една година депортира околу 1.000 албански државјани

НоваТВ | 5 дена