Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Бриф

Ковачевски од Тетово: Советничката група на СДСМ ќе направи се за Тетово да добие нов градски парк

Бриф | 9 часа


Ковачевски: Она што го снајде Скопје со градоначалниците, да не му се случи на ниту еден друг град

Бриф | 9 часа


Ковачевски од Тетово: Европските бреднови да се произведуваат во Тетово и тука да ги носиме европските вредности – тоа е европско Тетово

Бриф | 9 часа


Ковачевски: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ еден месец се сликаа со проекти на СДСМ а девет месеци не работат ништо

Бриф | 9 часа


Часовник вреден 70.000 евра украден од Левандовски и закопан во близина на базата на Барселона

Бриф | 9 часа


Битиќи: Преговорите со ЕУ треба да се поттик да го напуштиме балансерот за вработување и да се фокусираме на систем на заслуги

Бриф | 10 часа


Битиќи: Оваа сезона не би требало да има рестрикции на струјата

Бриф | 10 часа


Битиќи: Сега е вистински момент за дебата за даночни реформи, граѓаните сами ќе го кажат прагот на оданочување

Бриф | 10 часа


Османи: Жално е што европската перспектива граѓаните се става во функција на иднината на одредени политичари

Бриф | 10 часа


Битиќи: Ќе има доволно електрична енергија за цела грејна сезона, нема да има рестрикции

Бриф | 10 часа


Битиќи: Ја повикувам Пазарната инспекција да објави кои компании ја злоупотребуваа кризата и продаваа поскапи производи

Бриф | 10 часа


Министерот Николовски ќе присуствува на 60-то издание на саемот АГРА 2022 во Словенија

Бриф | 13 часа


Утврдени неправилности во правен субјект за одгледување канабис за медицински цели од кумановско, следува кривична пријава

Бриф | 13 часа


Во водите на Охридско езеро пронајдена рачна бомба

Бриф | 13 часа


Oбратен гром, феномен што ги збуни и научниците

Бриф | 13 часа


Ковачевски – Лосон: Цврста поддршка од Обединетото Кралство за реализацијата на стратешките цели и на политиките за развој

Бриф | 13 часа


Шест избирачки места во Маврово Ростуше со помалку од десет гласачи

Бриф | 13 часа


Ковачевски го честита Денот на Армијата – 18 Август

Бриф | 13 часа


Поетска ноќ во Велестово по 34. пат

Бриф | 13 часа


Владата на Република Северна Македонија е 100% активно транспарентна

Бриф | 13 часа


НБ: Зголемувањето на каматните стапки од централните банки ќе го ублажи ценовниот раст

Бриф | 14 часа


Кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

Бриф | 14 часа


Нови 491 случаи на ковид, починаа 8 лица

Бриф | 14 часа


Триесет години Армијата гарант за безбедноста и економскиот развој на државата

Бриф | 14 часа


Од полноќ дизелот поскапува за 2 денари, цената на бензинот останува иста

Бриф | 15 часа


Кумановка измамена при набавка на огревно дрво

Бриф | 15 часа


Просечната активна транспарентност на институциите во 2022 изнесува 73 проценти

Бриф | 15 часа


Јапонските власти ги поттикнуваат младите да пијат повеќе алкохол

Бриф | 15 часа


Бројот на загинати при нападот врз џамијата во Кабул се зголеми на 21 лице

Бриф | 15 часа


Руските власти најавуваат затворање на НЕ „Запорожје“ доколку украинските сили продолжи со гранатирање

Бриф | 15 часа


Министерството за одбрана на прво место со 100 процентна активна транспарентност според истражувањето на Центарот за граѓански комуникации

Бриф | 16 часа


Намалени водостоите на Дојранското и на Преспанското Езеро

Бриф | 16 часа


Агенцијата за млади и спорт со владина поддршка ја презема организацијата на Охридскиот маратон

Бриф | 16 часа


Петровска од свеченоста за Денот на Армијата: Tриесет години посветено ги поместуваме границите на невозможното

Бриф | 16 часа


Асен Меџидиев: Децата повредени во несреќата со српскиот автобус на автопатот „Тракија“ можат безбедно да се превезат

Бриф | 16 часа


Митовски: Аца Лукас не е дел од фестивалот „Џој Фест“, ќе пее за Денот на рударите

Бриф | 16 часа


Орден за воени заслуги за Трајан Гоцевски, Логистичката база на Армијата и Организацијата на резервни офицери

Бриф | 17 часа


(ВИДЕО) Ковачевски: Гордо и достоинствено славиме 30 години јубилеј на Армијата која е столб на безбедноста, стабилноста и достоинството

Бриф | 17 часа


Во Србија има 31 заболен од мајмунски сипаници

Бриф | 17 часа


(ГАЛЕРИЈА) Триесет години Армијата гарант за безбедноста и економскиот развој на државата

Бриф | 18 часа


МТСП: 20 aвгуст неработен ден за граѓаните на општините Маврово и Ростуша, Центар Жупа и Тетово

Бриф | 21 часа


(ВО ЖИВО) Централна свеченост на Армијата по повод 30 години

Бриф | 21 часа


Прв случај на мајмунски сипаници на Кипар кај лице кое не патувало во странство

Бриф | 22 часа


Џона Хил нема да ги промовира своите филмови, поради пробеми со психичкото здравје

Бриф | 22 часа


Почесна артилериска стрелба по повод јубилејот 30 години од формирањето на Армијата

Бриф | 22 часа


Триесет години Армија, 30 години мир и стабилност

Бриф | 22 часа


Бремените жени и лицата над 60 години ослободени од работа, поради високите температури да се избегнува престој на отворено

Бриф | 23 часа


Армијата заедно со граѓаните го прославува 30-годишниот јубилеј

Бриф | 1 ден


Северна Македонија се најде во новиот закон за буџет за одбрана на САД

Бриф | 1 ден


Битиќи: Оваа година ќе имаме историски најголемо жнеење на житни култури

Бриф | 1 ден


Битиќи: Јавните институции мора да се пример за совесно користење на ресурсите, ќе има казни за раководителите кои нема да штедат

Бриф | 1 ден


Северна Македонија во четврток и во петок во портокалова фаза, Владата со препораки за топлотниот бран

Бриф | 1 ден


Од залутани куршуми повредено момче и оштетена шофершајбна

Бриф | 1 ден


Литовски: Ако се тргне лажниот бугарски триумфализам, ќе се види дека препораките се во согласност со историската наука

Бриф | 1 ден


Петровска – Најт: Северна Македонија и Вермонт покажаа како се создава вистинско сојузништво

Бриф | 1 ден


Запленети 250 килограми дрога вредна 800.000 евра, приведени пет лица

Бриф | 1 ден


Регистрирани 521 случај на КОВИД-19, починати се три лица

Бриф | 1 ден


Се бара човек кој ќе пие вино, плата: 240 евра

Бриф | 1 ден


Целта е Северна Македонија да биде дел од првото наредно проширување на ЕУ и тоа е достижно, вели Маричиќ

Бриф | 1 ден


Свечен собир и признанија за вработените во Армијата и Министерството за одбрана

Бриф | 1 ден


Поради сушата употребата на вода во Лондон е ограничена

Бриф | 1 ден


Обвинителството отвори истрага и бара притвор за скопјанката која грабна бебе во ГТЦ Скопје

Бриф | 1 ден


Симовски: Единствена валидна категорија е резидентно население

Бриф | 1 ден


МЗШВ: Започнува исплатата на субвенциите за обележани грла говеда и презимени пчелни семејства

Бриф | 1 ден


АД ЕСМ: Термоелектраните во Битола и Осломеј со 40 проценти зголемено производство

Бриф | 1 ден


Започнува кампањата „Пошумуваме заедно за позелено утре“

Бриф | 1 ден


Инфлацијата и стравот од рецесија ја анулираа заработката на норвешкиот пензиски фонд

Бриф | 1 ден


На „Табановце“ и на „Богородица“ се чека до 40 минути

Бриф | 1 ден


Во јуни 277 одобренија за градење, од 550 планирани станови 388 се во Скопје

Бриф | 1 ден


Прашањето за договорите на дело останува отворена тема за дебата, вели Бесими

Бриф | 1 ден