Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Макпрес

Трипуновски: Евтин популизам, манипулации и празни ветувања се карактеристика за политиките на СДСМ во земјоделството

Макпрес | 1 час


Со претставата ,,Вистина или лага” се врати драмскиот аматеризам во Делчево

Макпрес | 1 час


Заев: Меѓународни експерти нема да ги поништуваат пресудите, туку ќе направат свои извештаи

Макпрес | 1 час


За кадровските решенија на предлог на Алтернатива ќе одлучува новиот мандатар

Макпрес | 1 час


Габриел Ескобар доаѓа во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

Макпрес | 1 час


Распуштен португалскиот Парламент, предвремени избори на 30 јануари 2022 година

Макпрес | 1 час


Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со „замрзнати“ цени

Макпрес | 1 час


Успешно лансирани два сателити за навигацискиот систем Галилео

Макпрес | 2 часа


Српската влада во четврток ќе расправа за измени на Законот за експропријација

Макпрес | 2 часа


Новак Ѓоковиќ ги поддржа протестите во Србија

Макпрес | 2 часа


Европските Зелени: Бугарија да го отвори патот за почеток на преговорите на Северна Македонија со ЕУ

Макпрес | 2 часа


Кандидатура за нов мандат на Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Макпрес | 2 часа


Заев:Благородната самопрегорност на волонтерите инспирира да ја шириме мисијата на волонтерството и солидарноста

Макпрес | 2 часа


Се кројат дрворедите во Струмица

Макпрес | 2 часа


Во завршна фаза валоризацијата на куќите во штипско Ново Село

Макпрес | 2 часа


Заев: Сега е најпозитивен период да се најде решение со Бугарија и не треба да се пропушти

Макпрес | 2 часа


Волонтерска акција во Кисела Вода по повод Меѓународниот ден на волонтерите

Макпрес | 2 часа


На Универзитетот во Тетово се одржа шаховски турнир во чест на основачот Фадил Сулејмани

Макпрес | 2 часа


Нови 276 случаи на Ковид-19 од 2.720 тестирања, вкупно 10 починати и 249 оздравени пациенти

Макпрес | 2 часа


Димитров: Македонската приказна е надеж за европскиот проект на Балканот, нашиот (не)успех ќе биде (не)успех и за ЕУ

Макпрес | 2 часа


Заев – Гаши: Има стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада, не се потребни предвремени избори

Макпрес | 2 часа


Стоилковски: Алтернатива наместо да стане коректор на искривените вредности, станува партнер на криминалната дружина на власт СДСМ и ДУИ

Макпрес | 2 часа


Нападната американска воена база во Сирија

Макпрес | 2 часа


Акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на Битола

Макпрес | 2 часа


Стоилковски: Јавноста не треба да наседнува на фолклорот на СДСМ и Алтернатива

Макпрес | 2 часа


Во лавина во Австрија загинаа тројца скијачи

Макпрес | 2 часа


Бектеши-Почивалшек: Економската соработка и безрезервна поддршка од Словенија за добивање на датум за преговори

Макпрес | 2 часа


Британците ја споредија новогодишната елка во Лондон со фризурата на Борис Џонсон

Макпрес | 3 часа


Арсовски: ФИТР испумпува пари и ги доделува на луѓе блиски до СДСМ, дали Рубинчо Заревски за проект добил 2.7 милиони денари

Макпрес | 3 часа


Стоилковски: 12 дена нема одговори за автобусот на смртта

Макпрес | 3 часа


239 санкции за брзо возење

Макпрес | 3 часа


Прекинато водоснабдување на неколку улици во скопско Чаир

Макпрес | 3 часа


Си-Ен-Ен го отпушти Крис Куомо

Макпрес | 3 часа


Петмина загинати во Мјанмар откако воено возило удри во демонстранти

Макпрес | 3 часа


179 санкции за возење под дејство на алкохол

Макпрес | 3 часа


За поддршка на имплементацијата на Декадата и Стратегијата за Ромите, 14,9 милиони денари од Буџетот

Макпрес | 3 часа


Политика: Ковид-лабораториите во Здравствениот дом во Ниш престануваат со работа поради недостиг на реагенси

Макпрес | 3 часа


Приведени криумчари на мигранти

Макпрес | 3 часа


Мексиканската војска заплени 1,6 тони кокаин

Макпрес | 3 часа


Санкционирани и исклучени од сообраќај 29 пијани возачи на подрачјето на СВР Тетово

Макпрес | 3 часа


Трамп го нарече командантот на американската војска „проклет идиот“

Макпрес | 3 часа


Употребата и продажбата на пиротехнички средства е опасна и казнива, апелираме до граѓаните да не користат петарди

Макпрес | 3 часа


СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со враќањето на Ставрески докажа дека не се поместени ниту милиметар од режимската матрица

Макпрес | 3 часа


Пендаровски: Мисијата на волонтерите претставува ретка појава во светот, останете ангажирани и делувајте онаму каде што е најпотребно

Макпрес | 3 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Центарот за комуникации на СДСМ најмалку треба да пишува за режим, бидејќи во СДСМ на големо владее

Макпрес | 3 часа


85 санкции за брзо возење на автопат Куманово - Скопје - Велес

Макпрес | 3 часа


Данската премиерка се извини затоа што не носела маска

Макпрес | 3 часа


144 санкционирани возачи во Скопје, 39 за брзо возење

Макпрес | 3 часа


Спречен обид за напад врз Ердоган

Макпрес | 3 часа


Земјотрес во Индонезија

Макпрес | 3 часа


Делегација на Општина Битола во посета на збратимениот француски град Епинал

Макпрес | 3 часа


Индиската армијата по грешка убила цивили

Макпрес | 3 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Промените започнаа, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ за еден месец започнаа со градба градинки, училишта, улици, спортски терени

Макпрес | 3 часа


Гушев: Резултати во науката може да се постигнат и кај нас, важно е да се работи посветено и напорно

Макпрес | 3 часа


Стојановиќ: Пуштањето на АД ТЕЦ Неготино ќе ја чини државата помалку отколку увоз на електрична енергија

Макпрес | 3 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот

Макпрес | 3 часа


Најмалку 13 жртви при ерупција на вулканот Семеру

Макпрес | 4 часа


Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива Владата

Макпрес | 4 часа


Иран: Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц е воен тест

Макпрес | 4 часа


Регионална конференција „Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ“

Макпрес | 4 часа


Бесими: Време е за развоен буџет и инвестиции, секој денар на граѓаните ќе се вложи каде има најголем ефект

Макпрес | 4 часа


Волонтерскиот центар во Скопје го одбележува Меѓународниот ден на волонтерите

Макпрес | 4 часа


Бројот на активни случаи намален од 8.000 на 6.000, регистрирани 355 новозаразени

Макпрес | 4 часа


Словенечкиот вицепремиер за економски развој Почивалшек во Скопје на средба со Бектеши

Макпрес | 4 часа


Цените на лебот, млекото, шеќерот, млекото, маслото и месото „замрзнати“ до 31 јануари

Макпрес | 4 часа


Дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година се враќа на усвојување во Собранието

Макпрес | 4 часа


Утринска магла, а потоа облачно со повремен дожд и ветер

Макпрес | 4 часа


Ковачки: Што побрзо се случат предвремени избори, толку подобро за државата

Макпрес | 12 часа


Алтернатива влегува во власта со ДУИ, под превезот на европска интеграција ја спасува Владата на Заев и Ахмети

Макпрес | 12 часа


Акција за чистење на дивите депонии во Прилеп

Макпрес | 1 ден