Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Опсервер

Заев: Меѓународни експерти нема да ги поништуваат пресудите, туку ќе направат свои извештаи

Опсервер | 1 час


Со претставата ,,Вистина или лага” се врати драмскиот аматеризам во Делчево

Опсервер | 1 час


Демант на прес конференција на ВМРО 05.12.2021

Опсервер | 1 час


Габриел Ескобар доаѓа во Скопје на средби со Пендаровски и други функционери

Опсервер | 1 час


Распуштен португалскиот Парламент, предвремени избори на 30 јануари 2022 година

Опсервер | 1 час


За кадровските решенија на предлог на Алтернатива ќе одлучува новиот мандатар

Опсервер | 1 час


(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Фестивал на италијанска храна, 4 – 5 декември, плоштад Македонија

Опсервер | 2 часа


Заев: Имаме 64 пратеници со потенцијал парламентарното мнозинство да расте

Опсервер | 2 часа


Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со „замрзнати“ цени

Опсервер | 2 часа


Волонтерска акција во Кисела Вода по повод Меѓународниот ден на волонтерите

Опсервер | 2 часа


Во завршна фаза валоризацијата на куќите во штипско Ново Село

Опсервер | 2 часа


Заев: Сега е најпозитивен период да се најде решение со Бугарија и не треба да се пропушти

Опсервер | 2 часа


Стоилковски: Јавноста не треба да наседнува на фолклорот на СДСМ и Алтернатива, тоа е само завесата со којашто тие упорно манипулираат со чувствата на граѓаните

Опсервер | 3 часа


Стоилковски: Алтернатива наместо да стане коректор на искривените вредности, станува партнер на криминалната дружина на власт СДСМ и ДУИ

Опсервер | 3 часа


Бектеши-Почивалшек: Економската соработка и безрезервна поддршка од Словенија за добивање на датум за преговори

Опсервер | 3 часа


Димитров: Македонската приказна е надеж за европскиот проект на Балканот, нашиот (не)успех ќе биде (не)успех и за ЕУ

Опсервер | 3 часа


Заев – Гаши: Има стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада, не се потребни предвремени избори

Опсервер | 3 часа


Нови 276 случаи на Ковид-19 од 2.720 тестирања, вкупно 10 починати и 249 оздравени пациенти

Опсервер | 3 часа


Нападната американска воена база во Сирија

Опсервер | 3 часа


Акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на Битола

Опсервер | 3 часа


Стоилковски: 12 дена нема одговори за автобусот на смртта

Опсервер | 4 часа


Арсовски: ФИТР испумпува пари и ги доделува на луѓе блиски до СДСМ, дали Рубинчо Заревски за проект добил 2.7 милиони денари

Опсервер | 4 часа


Британците ја споредија новогодишната елка во Лондон со фризурата на Борис Џонсон

Опсервер | 4 часа


Во лавина во Австрија загинаа тројца скијачи

Опсервер | 4 часа


Политика: Ковид-лабораториите во Здравствениот дом во Ниш престануваат со работа поради недостиг на реагенси

Опсервер | 4 часа


Петмина загинати во Мјанмар откако воено возило удри во демонстранти

Опсервер | 5 часа


За брзо возење 239 санкции на територијата на цела држава

Опсервер | 5 часа


Казни за 179 пијани возачи на територијата на цела држава

Опсервер | 5 часа


Прекинато водоснабдување на неколку улици во скопско Чаир

Опсервер | 5 часа


За поддршка на имплементацијата на Декадата и Стратегијата за Ромите, 14,9 милиони денари од Буџетот

Опсервер | 5 часа


Приведени криумчари на мигранти кај наплатна рампа Смоквица

Опсервер | 5 часа


Центарот за комуникации на СДСМ најмалку треба да пишува за режим, бидејќи во СДСМ на големо владее

Опсервер | 5 часа


Си-Ен-Ен го отпушти Крис Куомо

Опсервер | 6 часа


МВР апелира да не се користат петарди, особено пред и за време на новогодишните и божиќните празници

Опсервер | 6 часа


На автопат Куманово – Скопје – Велес, 85 санкции за брзо возење

Опсервер | 7 часа


Санкционирани и исклучени од сообраќај 29 возачи под дејство на алкохол на подрачјето на СВР Тетово

Опсервер | 7 часа


Пендаровски: Мисијата на волонтерите претставува ретка појава во светот, останете ангажирани и делувајте онаму каде што е најпотребно

Опсервер | 7 часа


Мексиканската војска заплени 1,6 тони кокаин

Опсервер | 7 часа


Трамп го нарече командантот на американската војска „проклет идиот“

Опсервер | 7 часа


Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот

Опсервер | 7 часа


За брзо возење казнети 39 возачи во Скопје

Опсервер | 7 часа


СВР Скопје поднесе кривична пријава против Х.С.(28) од Скопје

Опсервер | 8 часа


А.И.(49) од Кичево со метален предмет ја нападнала Л.А.(34) од Кичево

Опсервер | 8 часа


Гостиварец го нападнал татка си

Опсервер | 8 часа


Уапсени двајца стружани

Опсервер | 8 часа


Данската премиерка се извини затоа што не носела маска

Опсервер | 8 часа


Стојановиќ: Пуштањето на АД ТЕЦ Неготино ќе ја чини државата помалку отколку увоз на електрична енергија

Опсервер | 8 часа


Индиската армијата по грешка убила цивили

Опсервер | 8 часа


Гушев: Резултати во науката може да се постигнат и кај нас, важно е да се работи посветено и напорно

Опсервер | 9 часа


Утринска магла, а потоа облачно со повремен дожд и ветер

Опсервер | 9 часа


Најмалку 13 жртви при ерупција на вулканот Семеру

Опсервер | 9 часа


Регионална конференција „Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ“

Опсервер | 9 часа


Иран: Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц е воен тест

Опсервер | 9 часа


Бесими: Време е за развоен буџет и инвестиции, секој денар на граѓаните ќе се вложи каде има најголем ефект

Опсервер | 9 часа


Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива Владата

Опсервер | 9 часа


Словенечкиот вицепремиер за економски развој Почивалшек во Скопје на средба со Бектеши

Опсервер | 10 часа


Волонтерскиот центар во Скопје го одбележува Меѓународниот ден на волонтерите

Опсервер | 10 часа


Цените на лебот, млекото, шеќерот, млекото, маслото и месото „замрзнати“ до 31 јануари

Опсервер | 10 часа


Бројот на активни случаи намален од 8.000 на 6.000, регистрирани 355 новозаразени

Опсервер | 10 часа


Дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година се враќа на усвојување во Собранието

Опсервер | 10 часа


Алтернатива ќе биде дел од Владата и од парламентарното мнозинство

Опсервер | 19 часа


Новогодишен концерт на Центарот за култура ,,Никола Јонков – Вапцаров” од Делчево

Опсервер | 19 часа


Алтернатива ќе биде дел од Владата и од парламентарното мнозинство

Опсервер | 19 часа


Ковачки: ВМРО-ДПМНЕ бара избори веднаш значи што побрзо се случат толку подобро за државата, пролет е добар термин

Опсервер | 21 часа


Меѓународен шаховски турнир во чест на Блаже Конески

Опсервер | 21 часа


ЖРК ,,Брегалница плус” поразен во пресмтката со ЖРК ,,Деспина”

Опсервер | 21 часа


Одбојкарките на Ускана со триумф се враќаат од Струмица

Опсервер | 21 часа


Централниот совет на Алтернатива носи одлука дали партијата ќе биде дел од Владата

Опсервер | 22 часа


Русија избори финале против Хрватска во Дејвис купот

Опсервер | 23 часа


Денес се регистрирани 355 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 15 починати лица во изминативе 24 часа

Опсервер | 1 ден