Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Денешен

ЗАЕВ: Меѓународните експерти нема да ги поништуваат пресудите, туку ќе дадат свои мислења

Денешен | 1 час


ГАШИ: Никогаш не сме кажале груб збор за оваа Влада

Денешен | 1 час


Со потписи на 50 делегати, поднесена кандидатурата на Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Денешен | 2 часа


АРСОВСКИ: Откако даде 2,4 милиони денари за рецепт за пица, дали Фондот на чело со Коста Петров му дал 2,7 милиони и на Рубинчо Заревски?

Денешен | 2 часа


10 починати од Ковид 19, 276 случаи од 2 720 тестови или 10 отсто

Денешен | 2 часа


ЗАЕВ ЗА СМЕНАТА ВО ЗДРАВСТВО: Со Филипче сега ќе станам поголем другар и ќе имаме повеќе време за нашата заедничка страст возење мотори

Денешен | 2 часа


ЗАЕВ ЗА ДОГОВОРОТ СО АЛТЕРНАТИВА: Со Гаши ја зајакнавме коалицијата, доста беа кризи, на нашава татковина и треба мирен и стабилен живот

Денешен | 3 часа


Нападната американска воена база во Сирија

Денешен | 3 часа


Данската премиерка јавно се извини откако беше снимена во продавница без маска

Денешен | 4 часа


Норвешка им подари елка, а Британците наоѓаат маани – им личи на фризурата на Борис Џонсон

Денешен | 4 часа


ПРОТЕСТИ ВО СРБИЈА: Најдобриот светски тенисер Ѓоковиќ со поддршка и порака – чист воздух, вода и храна се клучот на здравјето

Денешен | 4 часа


Тројца млади скијачи загинаа во лавина од снег во централна Австрија

Денешен | 4 часа


ПАЗАРОТ СТОКМЕН: Гаши добива вицепремиер, двајца министри, 47 функции, а Заев прифатил и ревизија на пресуди за Монструм, Диво насеље…

Денешен | 4 часа


СДСМ: Наша одлика е да го одржиме зборот и секое дадено ветување да го докажеме на дело

Денешен | 5 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Откако се поскапе Владата ги замрзна цените, инфлацијата го јаде стандардот

Денешен | 5 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Центарот за комуникации труби за режим додека нивниот претседател Заев со СДСМ се однесува како да е нејзин сопственик

Денешен | 5 часа


ДОНАЛД ТРАМП: Марк Мили е идиот, ја остави најновата воена опрема во Авганистан, а Русија и Кина сега ја расклопуваат и проучуваат

Денешен | 5 часа


Петмина загинати на протести во Мјанмар откако воено возило удри во демонстрантите

Денешен | 5 часа


Најмалку 13 жртви во ерупција на вулканот Семеру во Индонезија

Денешен | 5 часа


ПРОФ. Д-Р ГУШЕВ: Трите ИТ-системи кои ги патентирав се за мониторирање на срцето и способноста да се регулира гликозата во крвта

Денешен | 5 часа


Иран: Експлозијата близу нуклеарната централа Натанц е воен тест, нема причина за страв

Денешен | 5 часа


Индиската армија по грешка уби 13 цивили во регионот Нагаланд на границата со Мјанмар

Денешен | 5 часа


ДОНАЛД ТРАМП: Марк Мили е идиот, ја остави најновата воена опрема во Авганистан, а Русија и Кина сега ги расклопуваат и проучуваат

Денешен | 5 часа


Мексиканската морнарица пресретна два брода и заплени 1.6 тони кокаин

Денешен | 6 часа


Си-Ен-Ен го отпушти водителот Крис Куомо зашто го поддржувал брат му за сексуалните скандали

Денешен | 6 часа


АПЕЛ ОД МВР: Преземаме репресивни мерки, не користете петарди посебно пред и за време на новогодишните и божикните празници

Денешен | 6 часа


ДИРЕКТОРОТ СТОЈАНОВИЌ: Активирањето на ТЕЦ Неготино ќе ја чини државата помалку отколку увоз на скапа електрична енергија од Европа

Денешен | 6 часа


ПО ВЧЕРАШНИОТ ДОГОВОР: Денеска Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влез на Алтернатива во Владиното семејство со СДСМ и ДУИ

Денешен | 6 часа


БЕСИМИ: Сега е време за развоен буџет и за инвестиции, па секој денар на граѓаните ќе биде вложен таму каде што ќе даде најголем ефект

Денешен | 6 часа


СКОКНАТИ, ПА ЗАМРЗНАТИ ЦЕНИ: Откако поскапеа Владата ги ограничи цените на основните прехрамбени производи до 31 јануари

Денешен | 6 часа


КОВИД СОСТОЈБА: Намален бројот на активни случаи во Македонија, илјадници луѓе низ Европа излегоа на протести против ограничувањата

Денешен | 6 часа


СПРЕЧЕН АТЕНТАТ ВРЗ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ТУРЦИЈА: Бомба подметната под возило кое обезбедувало митинг на Таип Ердоган во Сирт

Денешен | 6 часа


СВ. МАЧЕНИЧКА КИКИЛИЈА: Римјанка со голема вера во Христа и со голема ревност за верата

Денешен | 17 часа


КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Св. маченица Кикилија

Денешен | 17 часа


ТАБЕЛА: Смртноста од Ковид 19 во африканските земји во кои се употребува и во кои не се употребува ивермектин

Денешен | 18 часа


ТЕТОВО СОТ, ЕКСКЛУЗИВНО: Еве кои места ги добива Алтернатива…, Филипче избркан од Владата?

Денешен | 18 часа


Алтернатива влегува во Владата

Денешен | 20 часа


(видео) РЕНОВИРАНА МАКЕДОНИЈА: Шекеринска и Богоевски го реновираа детското одморалиште на Пелистер, ама само во спотот од пред 5 години

Денешен | 20 часа


КОВАЧКИ: Мицкоски има целосен кредибилитет да продолжи да ја води партијата!

Денешен | 21 часа


КОЛУМНА НА БЕСИМИ: Развоен буџет во услови на криза

Денешен | 21 часа


ЕВН ПРИЗНАВА: Во Грчец нелегално се троши струја за копање биткоини, екипите не смеат да влезат!

Денешен | 23 часа


НЕ СЕ ПОТПИШУВАА СО АПАСИЕВ, НЕМААТ ПРОБЛЕМ СО ДУИ: Алтернатива ги добива МЗ, МИОА и МЕПСО?

Денешен | 23 часа


МИЦКОСКИ: Замрзнувањето на некои цени нема да ја спречи инфлацијата

Денешен | 1 ден


Таравари нема да му се извини на Заев за тврдењето дека нудел пари на пратеничка од АА

Денешен | 1 ден


ЕДНА КАНДИДАТУРА ОТФРЛЕНА: Ковачевски, Ременска и Деспотовски ќе се тркаат за претседател на СДСМ

Денешен | 1 ден


15 починати од Ковид 19, 355 случаи од 3 042 тестови

Денешен | 1 ден


ВО ПРЕСРЕТ НА СТРУЈНАТА КАТАКЛИЗМА, ВЛАДАТА НЕ ЗАЛАЖУВА: Замрзнати цените на неколку прехранбени продукти

Денешен | 1 ден


САДИКУ: Уште едно дете се спасило од автобусот, но се вратило да му помогне на близок и загинало!

Денешен | 1 ден


Седум починати од Ковид 19, 342 случаи од 2 349 тестови

Денешен | 1 ден


Блажена матушка Алипија Голосеевска

Денешен | 1 ден


МИСТЕРИЈА ВО БУТЕЛ: Се шири неподнослив мирис на плин во повеќе домови, службите за помош проверувале и не ја нашле причината

Денешен | 1 ден


ФЕНОМЕН ВО САД: Работниците масовно даваат откази и бараат подобри работни места

Денешен | 1 ден


САД ја поздравија суспензијата на ВТА турнирите во Кина поради исчезнатата тенисерка

Денешен | 1 ден


Членови на секта во Панама кои убија шест деца и трудница осудени по 50 години затвор

Денешен | 1 ден


ММФ планира да ја намали прогнозата за глобалниот раст поради мутацијата Омикрон

Денешен | 1 ден


Три претстави вечерва во рамки на фестивалот „Млад отворен театар“ во МКЦ и МНТ

Денешен | 1 ден


Израелскиот софтвер „Пегаз“ се користел за хакирање на американски функционери

Денешен | 1 ден


СТУДИЈА: Веројатно Омикрон мутирал преземајќи генетски материјал од сезонскиот грип

Денешен | 1 ден


ВАШИНГТОН ПОСТ: Русија подготвува офанзива врз Украина со околу 175.000 војници

Денешен | 1 ден


Почина последниот фудбалер од шампионската генерација на Германија од 1954 година

Денешен | 1 ден


Во бегство родителите обвинети во име на нивниот син кој уби четворица ученици во САД

Денешен | 1 ден


ФИЛИПЧЕ: Купивме апарат за магнетна резонанца каков што немаат ниту во центрите во регионот

Денешен | 1 ден


ПРАЗНИК В СРЕДА: На 8 декември е Св. Климент Охридски, неработен ден за сите граѓани на Македонија

Денешен | 1 ден


СВЕТСКИ ШАМПИОНАТ ВО ШАХ: Новрешкиот првак ја брани титулата од рускиот велемајстор

Денешен | 1 ден


ВМРО-ДПМНЕ: Молк на власта, МВР и Спасовски и 11 дена по автобуската несреќа на нерегистрираниот автобус кој однесе 45 животи

Денешен | 1 ден


НБА РЕЗУЛТАТИ: Голден Стејт ја прекина серијата од 18 победи на Феникс

Денешен | 1 ден


ЕКО-АРАЧ ЗА НАРОДОТ: Скапите кеси нема да го решат проблемот со загадувањето кое го прават големите загадувачи кои не го фермаат законот

Денешен | 1 ден


ЦАРОВСКА ОД СТРАЗБУР: Сега имаме што да кажеме, по крупниот чекор во образованието искуствата ќе ги дадеме и на други земји

Денешен | 1 ден


СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ЕМИЛ ПАВЛОВ: Сонот ми е по две години Македонија да добие и светски првак во карате

Денешен | 1 ден


„Додека мазохистички пимпламе со нашата иднина, неповратно ги губиме младите и работоспособни граѓани“

Денешен | 1 ден